29. 9. svátek má Michal

Květnové zápisy do mateřských škol budou bez dětí

28. dubna 2021   (11:53)
Květnové zápisy do mateřských škol budou bez dětí
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Příbramské školky se chystají na „dálková“ přijímací řízení. Termíny pro podání žádostí jsou již stanoveny.


Po přijímacích řízeních do prvních tříd čekají zápisy nových dětí mateřské školy. Stejně jako budoucí prvňáčci se ani nováčci školek do svého nového působiště nepodívají. „Vzhledem k tomu, že nelze předvídat, jaká budou platit mimořádná opatření v době konání zápisu, bude probíhat bez osobní přítomnosti dětí a zákonných zástupců ve škole,“ vysvětluje MŠ Školní v Příbrami.
 

Příbramské mateřské školy o termínech zápisů, které v přehledu uvádíme pod článkem, a potřebných náležitostech informují na svých webech. Žádost je možné předat prostřednictvím datové schránky školy, e-mailem (s uznávaným elektronickým podpisem), poštou, případně osobně. K žádosti se přikládají potvrzení o absolvování řádného očkování a kopie rodného listu. Někteří rodiče by si také měli připravit kopii platného průkazu totožnosti nebo potvrzení o trvalém pobytu dítěte. Formuláře lze stáhnout z internetových stránek škol nebo si je vyzvednout v MŠ.
 
U dětí, které od 1. září nastoupí povinnou předškolní docházku, není vyžadováno potvrzení o očkování. Zároveň mají rodiče možnost zvolit místo povinného předškolního tzv. individuální vzdělávání, kdy se přípravě předškolák věnuje buď doma, nebo v jiném zařízení. I v tomto případě ovšem neodpadá povinnost jej přihlásit do mateřské školy.
 
Zatímco forma zápisů se kvůli pandemii mění, stejná zůstávají kritéria přijetí. O úspěšnosti rozhoduje místo bydliště, věk (přednost mají dříve narození) nebo to, zda mateřskou školu navštěvuje již sourozenec. Školy vycházejí vstříc požadavkům při volbě budovy či konkrétní třídy.
 

Zápisy do MŠ v Příbrami pro školní rok 2021/2022
MŠ V Zahradě: 3.–13. května do 14.00 (předpokládaný počet míst 11)
MŠ Kličkova vila: 2.–16. května, osobně 13. května od 10.00 do 15.00
MŠ Klubíčko: 2.–16. května
MŠ Perníková chaloupka: 2.– 4. května, osobně 13. května od 10.00 do 16.00
MŠ 28. října: 2.–16. května
MŠ Bratří Čapků: 2.–16. května
MŠ Pohádka: 3.–13. května
MŠ Jana Drdy: 2.–16. května
MŠ Jungmannova: 3.–13. května do 16.00
MŠ Školní: 3.–13. května do 14.00
MŠ pod Svatou Horou: 2.–16. května (13 volných míst)
Alternativní MŠ: 3.–13. května
MŠ Rybička: 13. května od 10.00 do 16.00, podle epidemiologické situace MŠ upraví termín koncem dubna (předpokládaný počet míst 7)
MŠ All Stars School: individuálně formou pohovoru
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Král: Nová cyklotrasa opět ukazuje, že radnice má v oblibě polovičatá řešení Král: Nová cyklotrasa opět ukazuje, že radnice má v oblibě polovičatá řešení Zastupitel města Příbrami Vladimír Král (Šance pro Příbram) reaguje na nově vznikající … Kvůli ptačí chřipce muselo být letos utraceno přes čtvrt milionu ptáků Kvůli ptačí chřipce muselo být letos utraceno přes čtvrt milionu ptáků Ptačí chřipka se nyní vyskytla v obci Trhové Dušníky. V okolí ohniska se vytyčí … Po čtyřech měsících se v ČR znovu objevila ptačí chřipka, je na Příbramsku Po čtyřech měsících se v ČR znovu objevila ptačí chřipka, je na Příbramsku Ohnisko je v malochovu v obci Trhové Dušníky. V Rožmitále se konala Myslivecko-rybářská slavnost spojená s výlovem Sadoňského rybníka V Rožmitále se konala Myslivecko-rybářská slavnost spojená s výlovem Sadoňského rybníka V Rožmitále pod Třemšínem se konal v sobotu 25. září další ročník Myslivecko-rybářské … Česko slaví svátek svatého Václava. Podle legend pečoval o chudé a založil v zemi tradici pěstování vína Česko slaví svátek svatého Václava. Podle legend pečoval o chudé a založil v zemi tradici pěstování vína V kalendáři na svátek Václava připadá Den české státnosti. Proč se vůbec slaví a jaké … Jak bude v příštích týdnech? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Jak bude v příštích týdnech? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Nejchladnější byl v tomto období rok 1972, kdy průměr klesl na šest stupňů. Naopak v … ŘSD ve středu zahájí opravu silnice I/18 v úseku Líchovy - Břekova Lhota ŘSD ve středu zahájí opravu silnice I/18 v úseku Líchovy - Břekova Lhota Provoz bude řízený kyvadlově. K pocitu bezpečí se můžete vyjádřit v dotazníkovém šetření K pocitu bezpečí se můžete vyjádřit v dotazníkovém šetření Čas na vyplnění a odevzdání dotazníku je do 31. října 2021. Podívejte se, kdo na Příbramsku kandiduje do Poslanecké sněmovny Podívejte se, kdo na Příbramsku kandiduje do Poslanecké sněmovny Volby do Poslanecké sněmovny se uskuteční v pátek 8. října a v sobotu 9. října.
Říjnová výzva 10 000 kroků startuje za pár dní Říjnová výzva 10 000 kroků startuje za pár dní Zcela nejpřirozenějším lidským pohybem je chůze. Aniž bychom o tom přemýšleli, …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz