19. 4. svátek má Rostislav

Kuny atakují rodinné domy

9. listopadu 2018   (14:49)
Kuny atakují rodinné domy

V okolí Příbrami se množí stížnosti obyvatel rodinných domů na nechtěné podnájemníky.


Kuna skalní se zcela přizpůsobila životu v blízkosti lidí. Setkat se s ní můžete nejen na vesnici, ale i v centru měst, kde se živí potkany, holuby i odpadky. Stížnosti na přítomnost nezvaného hosta v domě se množí právě v tomto ročním období.

„Zase jsem celou noc nespala. Kuna se nám dostala do podbití střechy, dupe, škrábe. Na půdě to strašně smrdí, ale přímo přes půdu neběhá, abychom mohli nalíčit past, museli bychom podbití rozebrat. Sousedovi se podařilo ji vyfotit, leze mu do auta,“ stěžuje si na přítomnost kuny obyvatelka Sádku. Není jediná, kdo řeší podobný problém. „Nám na Hájích už rozebrala izolaci, teď kouše kabely,“ přidává se paní Zdena.

„Matky na podzim vyhánějí odrostlá mláďata ze svého teritoria, ta hledají nový životní prostor, a proto se v tomto období každoročně množí stížnosti na kuny. V tuhle dobu by mohly zafungovat plašiče, doporučuje se také nechat na místě puštěné rádio nebo nějaké pachové stopy jako vlasy apod. Obvykle to působí pouze dočasně, ale mláďata to může donutit hledat místo k bydlení jinde. Důležité je prostě nedat kunám šanci a zabezpečit objekt tak, aby se jim nepodařilo vlézt dovnitř,“ radí Karel Chocholoušek, zaměstnanec Ochrany fauny ČR, kam se můžete obrátit i pro další konkrétní rady na telefonní číslo 603 259 902.

Kuna je velice chytrá, zahlédnout se vám ji podaří jen výjimečně. O její přítomnosti se však můžete přesvědčit díky pobytovým znamením, která za sebou zanechává. Trus a zbytky potravy ji bezpodmínečně usvědčí.
 

Kuna skalní se zcela přizpůsobila životu …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: jkDalší články

Tragická nehoda na Příbramsku: Motorkář nepřežil srážku s autem Tragická nehoda na Příbramsku: Motorkář nepřežil srážku s autem Záchranářský vrtulník odlétl prázdný 19. dubna 2019   (12:28) AKTUÁLNĚ I o Velikonocích vám poradíme, jak trávit prodloužený víkend I o Velikonocích vám poradíme, jak trávit prodloužený víkend Počet akcí je o tomto víkendu poměrně omezený. 19. dubna 2019   (09:41) Příčina včerejšího požáru v CHKO: Odlétnutí segmentů po řízeném výbuchu Příčina včerejšího požáru v CHKO: Odlétnutí segmentů po řízeném výbuchu Přinášíme krátká videa vrtulníku a z vrtulníku pro dokreslení velikosti zasaženého území a komplikovanosti zásahu 19. dubna 2019   (06:59) VIDEO Na Velký pátek si nakoupíte. Na Velikonoční pondělí však zůstanou obchody zavřené Na Velký pátek si nakoupíte. Na Velikonoční pondělí však zůstanou obchody zavřené Obchodním domům to přikazuje zákon. 18. dubna 2019   (21:42) Zeleným čtvrtkem začíná hlavní část Velikonoc, proč je ale zelený? Zeleným čtvrtkem začíná hlavní část Velikonoc, proč je ale zelený? Velikonoce od loňska nabídnou hned 4 dny, kdy nemusíme do práce. 18. dubna 2019   (18:18) Hasiči likvidují požár skládky větví, došlo k rozšíření ohně i na stromy Hasiči likvidují požár skládky větví, došlo k rozšíření ohně i na stromy Příčinou požáru mohlo být i samovznícení 18. dubna 2019   (16:16) Hasiči bojují s požárem lesa, na pomoc povolali vrtulník s bambi vakem Hasiči bojují s požárem lesa, na pomoc povolali vrtulník s bambi vakem Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu 18. dubna 2019   (15:43) AKTUALIZOVÁNO Neznámý pachatel odcizil baterie od mobilních semaforů Neznámý pachatel odcizil baterie od mobilních semaforů Došlo ke krádežím na dopravním značení a pouličním osvětlení. 18. dubna 2019   (14:03) Velikonoční nákupy vrcholí. U Tesca si připravte pevné nervy Velikonoční nákupy vrcholí. U Tesca si připravte pevné nervy Situace velmi připomíná dobu před Štědrým dnem. 18. dubna 2019   (10:48) Příbramské hokejistky mají tah na branku Příbramské hokejistky mají tah na branku Město Příbram má řadu sportovců a klubů získávajících nejvyšší ocenění na české i světové sportovní scéně. Mezi ně patří také hokejistky HC Příbram, které jsou mistry České republiky. 18. dubna 2019   (09:34)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz