Krbeček & Krbeček, dva bratři v příbramském dresu
ROZHOVOR
4. srpna 2014 (17:51)
Příbramský fotbalový klub se může pochlubit, že jako jeden z mála v Česku má ve svém kádru dva sourozence. Jsou jimi bratři Lukáš a Tomáš Krbečkové.
Ke krátkému rozhovoru jsme pozvali právě oba bratry.
Jaké to je hrát s bráchou v jednom týmu?
Lukáš: Už jsme si to přáli dlouho, konečně se nám to podařilo zrealizovat. Já si tuto věc osobně hodně užívám, je škoda, že je brácha stále momentálně zraněný, ale těším se, až se zase potkáme na hřišti.
Tomáš: Super, vždycky to byl náš sen, předčilo to i zahraničí, po kterém dost fotbalistů touží. Chtěli jsme být více spolu, takže teď v Příbrami se nám to poštěstilo a jsme za to rádi a chtěli bychom za to vedení poděkovat.
V jakých klubech jste se už spolu potkali?
Lukáš: Celé mládí jsme spolu vyrůstali, teď v dospělosti jsme spolu hráli v Plzni, pak se naše cesty rozešly. Teď jsme se po x letech konečně zase sešli.
Tomáš: Nedávno jsem nad tím přemýšlel, dost jsme se míjeli, potkávali jsme se samozřejmě v dorosteneckém věku a poté už jen v Plzni, asi půl roku.
Nežárlili jste na sebe dříve trochu?
Lukáš: Ne, ne, my jsme si vždycky přáli úspěch. Vždy ten druhý prožíval bráchovo úspěch o to víc a moc mu to vždy přál.
Tomáš: Vůbec, naopak! Máme spolu výborný vztah, hodně se podporujeme a aby někdo někomu něco záviděl, tak to vůbec. Naopak stojíme jeden za druhým.
Probíráte spolu hodně fotbal i mimo hřiště? Třeba na společných cestách autem apod.?
Lukáš: Spíše probíráme jiné věci, oba máme rádi např. počítačové hry, tak dost se bavíme o nich.
Tomáš: Nějak výrazně ne, spíše jen po zápase. Trochu se snažíme vytěsnit fotbal mimo, protože je ho dost na hřišti a máme i jiné zájmy – např. filmy, hry nebo četbu.
Jsou rodiče rádi, že mají oba syny v jednom klubu?
Lukáš: Táta si vždycky přál, stejně jako my, abychom se zase sešli v jednom týmu. To se nám teď konečně zase povedlo. Nyní je táta v zahraničí, takže nás sleduje spíše přes internet a podporuje nás na dálku. Mamka, když může, tak nás vždy ráda přijede podpořit osobně.
Tomáš: Odpadla jim teď trošku starost, jestli se pojedou podívat na mě nebo na bráchu, takže nyní to mají trošku jednodušší. Jsou i rádi, protože věděli, že chceme být co nejvíce spolu.
Ke krátkému rozhovoru jsme pozvali právě oba bratry.
Jaké to je hrát s bráchou v jednom týmu?
Lukáš: Už jsme si to přáli dlouho, konečně se nám to podařilo zrealizovat. Já si tuto věc osobně hodně užívám, je škoda, že je brácha stále momentálně zraněný, ale těším se, až se zase potkáme na hřišti.
Tomáš: Super, vždycky to byl náš sen, předčilo to i zahraničí, po kterém dost fotbalistů touží. Chtěli jsme být více spolu, takže teď v Příbrami se nám to poštěstilo a jsme za to rádi a chtěli bychom za to vedení poděkovat.
V jakých klubech jste se už spolu potkali?
Lukáš: Celé mládí jsme spolu vyrůstali, teď v dospělosti jsme spolu hráli v Plzni, pak se naše cesty rozešly. Teď jsme se po x letech konečně zase sešli.
Tomáš: Nedávno jsem nad tím přemýšlel, dost jsme se míjeli, potkávali jsme se samozřejmě v dorosteneckém věku a poté už jen v Plzni, asi půl roku.
Nežárlili jste na sebe dříve trochu?
Lukáš: Ne, ne, my jsme si vždycky přáli úspěch. Vždy ten druhý prožíval bráchovo úspěch o to víc a moc mu to vždy přál.
Tomáš: Vůbec, naopak! Máme spolu výborný vztah, hodně se podporujeme a aby někdo někomu něco záviděl, tak to vůbec. Naopak stojíme jeden za druhým.
Probíráte spolu hodně fotbal i mimo hřiště? Třeba na společných cestách autem apod.?
Lukáš: Spíše probíráme jiné věci, oba máme rádi např. počítačové hry, tak dost se bavíme o nich.
Tomáš: Nějak výrazně ne, spíše jen po zápase. Trochu se snažíme vytěsnit fotbal mimo, protože je ho dost na hřišti a máme i jiné zájmy – např. filmy, hry nebo četbu.
Jsou rodiče rádi, že mají oba syny v jednom klubu?
Lukáš: Táta si vždycky přál, stejně jako my, abychom se zase sešli v jednom týmu. To se nám teď konečně zase povedlo. Nyní je táta v zahraničí, takže nás sleduje spíše přes internet a podporuje nás na dálku. Mamka, když může, tak nás vždy ráda přijede podpořit osobně.
Tomáš: Odpadla jim teď trošku starost, jestli se pojedou podívat na mě nebo na bráchu, takže nyní to mají trošku jednodušší. Jsou i rádi, protože věděli, že chceme být co nejvíce spolu.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: red.
autor: mm
Další články
Meteorologové vyhlásili smogovou situaci pro Prahu a Středočeský kraj. Omezte fyzickou námahu
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v neděli vyhlásil v Praze a Středočeském kraji …
AKTUÁLNĚ
Injekce, které dobyly Hollywood, mohou pomoci českým dětem. Pojišťovny řeší úhrady
Každé páté české dítě má obezitu. Teď se poprvé otevírá možnost, že moderní léky na …
ZDRAVOTNICTVÍ
Kam k vodě na Příbramsku? Objevte skryté lomy i koupaliště bez davů
Horké letní dny lákají k vodě, ale ne každý touží po přeplněných koupalištích a …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Noc na sobotu byla tropická. Meteorologové varují, že ta dnešní může přepsat historii
Česká republika má za sebou další mimořádně teplou noc, která se na mnoha místech …
AKTUÁLNĚ
Nebezpečný import: Vzteklina se po letech vrátila do Itálie. Veterináři varují před adopcemi zvířat ze zahraničí
Itálie po více než deseti letech potvrdila případ vztekliny u psa dovezeného z Maroka. …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Hledáme nejoblíbenější dětské hřiště v Příbrami
Pro rodiče jsou dětská hřiště malým útočištěm: místo, kde se děti vyřádí, kde vznikají …
ANKETA
Noci bez úlevy: Česko svírá tropické vedro, padnout může i historický rekord
Zatímco přes den teploty šplhají k skoro čtyřicetistupňovým hodnotám, úlevu …
AKTUÁLNĚ
Nakupujete na Temu nebo AliExpressu? Levné balíčky z Číny čekají další změny
Objednávání levného zboží z čínských internetových obchodů se v posledních letech …
ZAJÍMAVOSTI
Vědci poprvé zkusili omladit lidské oko. Začal test, který může změnit medicínu.
Zní to jako sci‑fi, ale je to realita. Ve Spojených státech dostal první člověk …
ZDRAVOTNICTVÍ
Němec, běžec, manažer. A nový Příbramák. Ramon vysvětluje proč
Když se v Příbrami mluví o tom, že lidé odcházejí, málokdy slyšíme opačný příběh. A …
ROZHOVOR





