Krbeček & Krbeček, dva bratři v příbramském dresu
ROZHOVOR
4. srpna 2014 (17:51)
Příbramský fotbalový klub se může pochlubit, že jako jeden z mála v Česku má ve svém kádru dva sourozence. Jsou jimi bratři Lukáš a Tomáš Krbečkové.
Ke krátkému rozhovoru jsme pozvali právě oba bratry.
Jaké to je hrát s bráchou v jednom týmu?
Lukáš: Už jsme si to přáli dlouho, konečně se nám to podařilo zrealizovat. Já si tuto věc osobně hodně užívám, je škoda, že je brácha stále momentálně zraněný, ale těším se, až se zase potkáme na hřišti.
Tomáš: Super, vždycky to byl náš sen, předčilo to i zahraničí, po kterém dost fotbalistů touží. Chtěli jsme být více spolu, takže teď v Příbrami se nám to poštěstilo a jsme za to rádi a chtěli bychom za to vedení poděkovat.
V jakých klubech jste se už spolu potkali?
Lukáš: Celé mládí jsme spolu vyrůstali, teď v dospělosti jsme spolu hráli v Plzni, pak se naše cesty rozešly. Teď jsme se po x letech konečně zase sešli.
Tomáš: Nedávno jsem nad tím přemýšlel, dost jsme se míjeli, potkávali jsme se samozřejmě v dorosteneckém věku a poté už jen v Plzni, asi půl roku.
Nežárlili jste na sebe dříve trochu?
Lukáš: Ne, ne, my jsme si vždycky přáli úspěch. Vždy ten druhý prožíval bráchovo úspěch o to víc a moc mu to vždy přál.
Tomáš: Vůbec, naopak! Máme spolu výborný vztah, hodně se podporujeme a aby někdo někomu něco záviděl, tak to vůbec. Naopak stojíme jeden za druhým.
Probíráte spolu hodně fotbal i mimo hřiště? Třeba na společných cestách autem apod.?
Lukáš: Spíše probíráme jiné věci, oba máme rádi např. počítačové hry, tak dost se bavíme o nich.
Tomáš: Nějak výrazně ne, spíše jen po zápase. Trochu se snažíme vytěsnit fotbal mimo, protože je ho dost na hřišti a máme i jiné zájmy – např. filmy, hry nebo četbu.
Jsou rodiče rádi, že mají oba syny v jednom klubu?
Lukáš: Táta si vždycky přál, stejně jako my, abychom se zase sešli v jednom týmu. To se nám teď konečně zase povedlo. Nyní je táta v zahraničí, takže nás sleduje spíše přes internet a podporuje nás na dálku. Mamka, když může, tak nás vždy ráda přijede podpořit osobně.
Tomáš: Odpadla jim teď trošku starost, jestli se pojedou podívat na mě nebo na bráchu, takže nyní to mají trošku jednodušší. Jsou i rádi, protože věděli, že chceme být co nejvíce spolu.
Ke krátkému rozhovoru jsme pozvali právě oba bratry.
Jaké to je hrát s bráchou v jednom týmu?
Lukáš: Už jsme si to přáli dlouho, konečně se nám to podařilo zrealizovat. Já si tuto věc osobně hodně užívám, je škoda, že je brácha stále momentálně zraněný, ale těším se, až se zase potkáme na hřišti.
Tomáš: Super, vždycky to byl náš sen, předčilo to i zahraničí, po kterém dost fotbalistů touží. Chtěli jsme být více spolu, takže teď v Příbrami se nám to poštěstilo a jsme za to rádi a chtěli bychom za to vedení poděkovat.
V jakých klubech jste se už spolu potkali?
Lukáš: Celé mládí jsme spolu vyrůstali, teď v dospělosti jsme spolu hráli v Plzni, pak se naše cesty rozešly. Teď jsme se po x letech konečně zase sešli.
Tomáš: Nedávno jsem nad tím přemýšlel, dost jsme se míjeli, potkávali jsme se samozřejmě v dorosteneckém věku a poté už jen v Plzni, asi půl roku.
Nežárlili jste na sebe dříve trochu?
Lukáš: Ne, ne, my jsme si vždycky přáli úspěch. Vždy ten druhý prožíval bráchovo úspěch o to víc a moc mu to vždy přál.
Tomáš: Vůbec, naopak! Máme spolu výborný vztah, hodně se podporujeme a aby někdo někomu něco záviděl, tak to vůbec. Naopak stojíme jeden za druhým.
Probíráte spolu hodně fotbal i mimo hřiště? Třeba na společných cestách autem apod.?
Lukáš: Spíše probíráme jiné věci, oba máme rádi např. počítačové hry, tak dost se bavíme o nich.
Tomáš: Nějak výrazně ne, spíše jen po zápase. Trochu se snažíme vytěsnit fotbal mimo, protože je ho dost na hřišti a máme i jiné zájmy – např. filmy, hry nebo četbu.
Jsou rodiče rádi, že mají oba syny v jednom klubu?
Lukáš: Táta si vždycky přál, stejně jako my, abychom se zase sešli v jednom týmu. To se nám teď konečně zase povedlo. Nyní je táta v zahraničí, takže nás sleduje spíše přes internet a podporuje nás na dálku. Mamka, když může, tak nás vždy ráda přijede podpořit osobně.
Tomáš: Odpadla jim teď trošku starost, jestli se pojedou podívat na mě nebo na bráchu, takže nyní to mají trošku jednodušší. Jsou i rádi, protože věděli, že chceme být co nejvíce spolu.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: red.
autor: mm
Další články
Úpal nebo úžeh? Dva letní nepřátelé, které si lidé často pletou
Stačí jedno odpoledne na pláži bez klobouku nebo hodina v rozpáleném autě a lidský …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Pivní slavnosti na Řimbabě 2026: regionální piva, barokní pec a pokračující tradice v Bohutíně
Bohutín si loni poprvé vyzkoušel, jak chutná vlastní pivní festival — a ukázalo se, že …
KULTURA
REMAX Nova v novém. A s chutí růst dál
Možná jste si v posledních dnech všimli změny, která se objevila v oknech naší …
PR
Tepelná kupole rozpálí Česko do extrémních veder. Koncem týdne může být až 39 °C
Během týdne bude na celém území České republiky zesilovat příliv velmi teplého …
AKTUÁLNĚ
Jelen míří do Příbrami. Ještě před koncertem odhaluje Jindra Polák tajemství vzniku největších hitů
Kapela Jelen patří k nejpopulárnějším českým skupinám současnosti a už tuto sobotu 27. …
ROZHOVOR
U Dubna vyletěl motorkář ze silnice, pro zraněného letěl vrtulník, hlavní tah je uzavřen
Na Příbramsku pokračuje série vážných dopravních nehod. Po včerejší hromadné havárii u …
AKTUALIZOVÁNO
Vědci zjistili, proč nás nové oblečení tak vzrušuje. A není to kvůli módě.
Nový outfit dokáže mozek na pár minut rozsvítit jako světelnou show. Věda to …
LIFESTYLE
Irský válečník, příbramské srdce: Fleury vítězí a podporuje Pudilovou před jejím titulákem
Irský šampion a partner příbramské zápasnice Lucie Pudilové, Will Fleury, v neděli …
SPORT
Chceme se raději koupat, nebo mít co pít? Studny ani zásoby spodních vod nejsou bezedné
V době veder je vodovodní síť pod velkým tlakem a každá zbytečně spotřebovaná kapka se …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Václav Chaloupek zavítal do regionu natáčet další díly z cyklu Ostrovy naděje
Vzácná orchidej bradáček srdčitý se stal jedním z důvodů, proč k nám do regionu opět …
PŘÍRODA





