2. 2. svátek má Nela




Krasobruslařská sezona se znovu rozjela o uplynulém víkendu

19. října 2023   (10:53)
Krasobruslařská sezona se znovu rozjela o uplynulém víkendu
foto: BK Příbram / se souhlasem

Soutěží v Uherském Brodu se o uplynulém víkendu otevřel seriál Českého poháru v krasobruslení pro sezonu 2023/24. Akce se musela obejít bez nadějné příbramské krasobruslařky Viktorie Křivové, která ve stejném termínu úspěšně reprezentovala ČR na tradičním Zwingerpokalu v Drážďanech.


Zástupkyně Bruslařského klubu Příbram Viktorie Křivová se zúčastnila reprezentační soutěže v Drážďanech, kde se konal již tradiční Zwingerpokal. Viktorka standardně soutěží v kategorii mladší žačky, ale na mezinárodních soutěžích se po dohodě s trenérkou rozhodla soutěžit v tomto roce ve starší kategorii „advanced novice“ (žačky). V této kategorii soutěžící předvádějí již dva programy – krátký program a volnou jízdu.

Do Drážďan se sjel výběr z celého Německa v počtu 28 soutěžících. Křivová v krátkém programu předvedla piruety a krokovou pasáž v nejvyšší obtížnosti, krásný dvojitý axel a trojitý salchow. Dopustila se přitom dvou chyb – pádu u trojitého toeloopa a pouze jednoduchého skoku v kombinaci. Šesté místo jí zaručilo start v poslední rozjížďce na volnou jízdu.
Volnou jízdu předvedla Viktorka v tempu a s lehkostí na hudbu z muzikálu Romeo a Julie. Jízda měla vysokou obtížnost – dvojitý axel a tři trojité skoky, kombinace, obtížné a nápadité piruety, působivé sekvence spirál. Pouze u druhého dvojitého axela Viktorie upadla. Líbivá jízda, doplněná velice pěkným kostýmem, byla hodnocena jako čtvrtá nejlepší, s druhou nejvyšší obtížností a posunula Křivovou na konečné 5. místo.
Příští víkend se již ve větším počtu zúčastní závodnice BK Příbram soutěží na Velké ceně Brna a další pak v Pardubicích a Teplicích.

Viktorce patří velká gratulace. Ji i dalším příbramským krasobruslařkám držíme palce na další závody.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák








Související


Další články

Papež Lev XIV. jmenoval Stanislava Přibyla novým pražským arcibiskupem. Přibyl působil na Svaté Hoře Papež Lev XIV. jmenoval Stanislava Přibyla novým pražským arcibiskupem. Přibyl působil na Svaté Hoře Papež Lev XIV. 2. února jmenoval novým pražským arcibiskupem Mons. Stanislava Přibyla. … Problém s kojeneckými výživami. Obsahují nebezpečný toxin! Problém s kojeneckými výživami. Obsahují nebezpečný toxin! Státní hygienická služba upozorňuje rodiče na závažné zdravotní riziko spojené s … Pyrotechnika u zooparku Jeleni Homole: policie uznala pochybení, areál řeší následky Pyrotechnika u zooparku Jeleni Homole: policie uznala pochybení, areál řeší následky Krajské ředitelství policie Středočeského kraje prověřilo postup hlídky, která 1. … FOTOGALERIE Nový šéf středočeské policie pracoval v Příbrami přes sedmnáct let Nový šéf středočeské policie pracoval v Příbrami přes sedmnáct let Krajské ředitelství policie Středočeského kraje vede od 1. února plukovník Ondřej … Nový bazén v Příbrami: tobogán zatím ne, autobusy odjedou pryč a parkování má plán Nový bazén v Příbrami: tobogán zatím ne, autobusy odjedou pryč a parkování má plán Kolem projektu nového plaveckého bazénu se po zveřejnění dokumentace objevila řada … Nepřehlédněte Bílá a hnědá ovládnou rok 2026. Do módy se vrací 80. léta i široké kalhoty Bílá a hnědá ovládnou rok 2026. Do módy se vrací 80. léta i široké kalhoty Bílá a hnědá, široké kalhoty a inspirace 80. léty minulého století. Právě tyto prvky … Záchranáři zasahovali pod vrcholem Praha: přistál i vrtulník Záchranáři zasahovali pod vrcholem Praha: přistál i vrtulník V sobotu odpoledne se pod vrcholem Praha ve středních Brdech odehrála dramatická … Jarní prázdniny: policie připomíná zásady bezpečného pohybu doma, na horách i na silnicích Jarní prázdniny: policie připomíná zásady bezpečného pohybu doma, na horách i na silnicích S blížícím se obdobím jarních prázdnin je čas připomenout si, jak si děti i dospělí … Příbram doma nezaváhala. Kocouři smetli Beskydy 3:0 a berou důležité body Příbram doma nezaváhala. Kocouři smetli Beskydy 3:0 a berou důležité body V 19. kole ČEZ extraligy mužů přivítali volejbalisté VK TROX Příbram soupeře z …
Suchý únor: nejkratší měsíc, nejdelší výzva Suchý únor: nejkratší měsíc, nejdelší výzva Každý únor se tisíce Čechů pustí do výzvy, která vypadá nevinně, ale umí potrápit: … Zajímavosti
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz