28. 10. je státní svátek
Krajina a opuštěné doly. S fotografiemi Martina Andrleho se ocitnete Nad zemí

7. října 2021   (08:18)
Další 4 fotografie v galeriiKrajina a opuštěné doly. S fotografiemi Martina Andrleho se ocitnete Nad zemí
foto: Martin Andrle, k výstavě Nad zemí (GFD, formátově upraveno)

Novou výstavu v příbramské galerii zahájí ve čtvrtek 7. října vernisáž s koncertem ženského sboru ŽAS a nabídkou vepřových pochoutek. Program začíná v 17.00.


Od čtvrtka 7. října se v Galerii Františka Drtikola v Příbrami představí fotograf Martin Andrle novou výstavou Nad zemí, a jak sám autor uvádí na svém facebookovém profilu „uvidíte, co jste ještě neviděli“. Kolekci fotografií si budete moci prohlédnout do 31. října.
 

„Martin Andrle je fotografem klasických fotografických žánrů. Reprezentativních portrétů, po kterých vyžadujeme, aby vytvořily kvalitní iluzi jedinečnosti fotografovaného ve vhodné světelné atmosféře a kulisách,“ uvádí k jedné z Andrleho poloh, kdy tvoří také na zakázku, ředitel Galerie Františka Drtikola Jan Freiberg. Aktuální výstava je ovšem jiná. Spojuje dvě fotografické série – středočeskou krajinu s nedalekými Brdy a nadzemní prostory opuštěných dolů, konkrétně tři areály okolo Příbrami (Bytíz, Háje a Brod) z posledních deseti letech. Černobílý soubor je doplněn o barevné fotografie vysloužilého designu, které Andrle nasnímal v opuštěných budovách nedaleko šachet.
 
Příbramský fotograf byl v roce 2016 nominován v kategorii Lifestyle soutěže Czech Press Photo, která je každoročně prezentována také v Příbrami. Barevné, inscenované fotografie členů Andrleho rodiny ze života na vsi zaujaly i na mezinárodním poli a v letošním roce mu vynesly ocenění v Muse Photography Awards (Platinum Winner v kategorii People Photography – Conceptual).     
 
Vernisáž začne od 17.00 a připraven je také doprovodný program s hudebním a gastronomickým zážitkem (harmonogram uvádíme na konci tohoto textu). Od šesti hodin vystoupí ženský amatérský soubor ŽAS z Tábora, jehož repertoár zahrnuje lidové i autorské písně domácí a zahraniční provenience, v úpravě a capella či s využitím různých hudebních nástrojů. Vstupné na koncert je 69 korun.   
 

GFD Příbram, večerní program 7. října 2021
17:00 – vernisáž výstavy Martina Andrleho
17:30–18:00 – gril s vepřovými pochoutkami
18:00–19:00 – koncert sboru ŽAS
19:00–20:00 – gril s vepřovými pochoutkami
 

Fotogalerie

Krajina a opuštěné doly. S fotografiemi Martina Andrleho se ocitnete Nad zemí () Krajina a opuštěné doly. S fotografiemi Martina Andrleho se ocitnete Nad zemí (1) Krajina a opuštěné doly. S fotografiemi Martina Andrleho se ocitnete Nad zemí (2) Krajina a opuštěné doly. S fotografiemi Martina Andrleho se ocitnete Nad zemí (3)

foto: Martin Andrle, k výstavě Nad zemí (GFD)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Kvůli dopingu jsem se ocitl na hraně života a smrti, říká mistr světa v kulturistice Kvůli dopingu jsem se ocitl na hraně života a smrti, říká mistr světa v kulturistice Petr Pevan Vaniš z Počepic patří k nejúspěšnějším a nejznámějším kulturistům naší … Knihovna Jana Drdy zpřístupní sklady knih půjčovny pro dospělé Knihovna Jana Drdy zpřístupní sklady knih půjčovny pro dospělé Sklady se otevřou každé první pondělí v měsíci mezi 9.00 a 17.00. V dalších týdnech … Hudební víkend v Příbrami: Elektro jízda, crossover i Mozart Hudební víkend v Příbrami: Elektro jízda, crossover i Mozart Víkendové koncerty odehrají v klubu Junior Ventolin, Gaia Mesiah a Megaphone, v … Pohonné hmoty ve Středočeském kraji dál zdražují, nafta je poprvé od roku 2014 nad 35 Kč/l Pohonné hmoty ve Středočeském kraji dál zdražují, nafta je poprvé od roku 2014 nad 35 Kč/l Benzin je o 8,47 koruny na litru dražší než před rokem, za naftu tehdy motoristé … Dnes si připomínáme vznik samostatného československého státu Dnes si připomínáme vznik samostatného československého státu Den vzniku Československa, 28. října 1918, je nejvýznamnějším svátkem České republiky. … Spuštění rezervačního systému městské chaty Granit klepe na dveře Spuštění rezervačního systému městské chaty Granit klepe na dveře Ubytovat se v nově zrekonstruovaných interiérech chaty Granit bude prostřednictvím … 52. ročník HF A. Dvořáka Příbram byl zakončen famózním koncertem 52. ročník HF A. Dvořáka Příbram byl zakončen famózním koncertem O nádherný závěr se postarala Moravská filharmonie Olomouc pod taktovkou Jakuba … Hasiči před Dušičkami varovali před používáním svíček v plastu Hasiči před Dušičkami varovali před používáním svíček v plastu Plast může vzplanout a oheň se pak na hřbitově rozšíří třeba na okrasné dřeviny a může … Podívejte se, jak vypadala liduprázdná Příbram v době zákazu nočního vycházení Podívejte se, jak vypadala liduprázdná Příbram v době zákazu nočního vycházení Zítra to bude přesně rok, kdy byl v rámci covidových opatření vydán zákaz nočního …
Zemřel dlouholetý člen skupin Spirituál kvintet a C&K Vocal Jiří Cerha Zemřel dlouholetý člen skupin Spirituál kvintet a C&K Vocal Jiří Cerha Cerha byl také autorem mnoha scénických hudeb pro Divadlo v Příbrami.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz