29. 10. svátek má Silvie
Kraj uvolní peníze na opravu silnic, dočkají se Obecnice, Radětice nebo Prosenická Lhota

8. října 2021   (13:29)
Kraj uvolní peníze na opravu silnic, dočkají se Obecnice, Radětice nebo Prosenická Lhota
foto: pribram.cz/Tomáš Pečenka

Konečné slovo má krajské zastupitelstvo. Ve fondu na opravu silnic je stále 74 milionů korun.


Radní Středočeského kraje se zabývali dalšími žádostmi o finanční prostředky z Fondu homogenizace krajské dopravní infrastruktury. O příspěvky ve výši 12 milionů korun požádalo celkem 6 obcí z kraje, 3 z nich pak z Příbramska. Jedná se o Prosenickou Lhotu, Radětice a Obecnici.

Výše uvedený fond je určen obcím, které provádějí pokládku sítí infrastruktury, jako je plyn, voda, kanalizace a další. Díky pomoci kraje mohou obce provést kvalitní opravy komunikací. Dotace je určena výhradně na silnice II. a III. tříd po provedení zásahu v souvislosti s pokládkou inženýrských sítí.
Výjimku museli radní udělit v případě komunikace III/1185 a III/11811 v obci Obecnice, kde není z technického hlediska možné splnit podmínku nezvýšení nivelity homogenizovaného povrchu. Povrch silnice zde totiž tvoří pouze penetrační vrstva, kterou nelze frézovat.
Maximálně lze získat 600 korun na metr čtvereční. Výše dotace tak vychází z 50 procent průměrných cen obvyklých. Z fondu čerpalo prostředky již 9 obcí. Ve fondu bylo alokováno celkem 100 milionů korun.


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka

Další články

Kvůli dopingu jsem se ocitl na hraně života a smrti, říká mistr světa v kulturistice Kvůli dopingu jsem se ocitl na hraně života a smrti, říká mistr světa v kulturistice Petr Pevan Vaniš z Počepic patří k nejúspěšnějším a nejznámějším kulturistům naší … Knihovna Jana Drdy zpřístupní sklady knih půjčovny pro dospělé Knihovna Jana Drdy zpřístupní sklady knih půjčovny pro dospělé Sklady se otevřou každé první pondělí v měsíci mezi 9.00 a 17.00. V dalších týdnech … Hudební víkend v Příbrami: Elektro jízda, crossover i Mozart Hudební víkend v Příbrami: Elektro jízda, crossover i Mozart Víkendové koncerty odehrají v klubu Junior Ventolin, Gaia Mesiah a Megaphone, v … Pohonné hmoty ve Středočeském kraji dál zdražují, nafta je poprvé od roku 2014 nad 35 Kč/l Pohonné hmoty ve Středočeském kraji dál zdražují, nafta je poprvé od roku 2014 nad 35 Kč/l Benzin je o 8,47 koruny na litru dražší než před rokem, za naftu tehdy motoristé … Dnes si připomínáme vznik samostatného československého státu Dnes si připomínáme vznik samostatného československého státu Den vzniku Československa, 28. října 1918, je nejvýznamnějším svátkem České republiky. … Spuštění rezervačního systému městské chaty Granit klepe na dveře Spuštění rezervačního systému městské chaty Granit klepe na dveře Ubytovat se v nově zrekonstruovaných interiérech chaty Granit bude prostřednictvím … 52. ročník HF A. Dvořáka Příbram byl zakončen famózním koncertem 52. ročník HF A. Dvořáka Příbram byl zakončen famózním koncertem O nádherný závěr se postarala Moravská filharmonie Olomouc pod taktovkou Jakuba … Hasiči před Dušičkami varovali před používáním svíček v plastu Hasiči před Dušičkami varovali před používáním svíček v plastu Plast může vzplanout a oheň se pak na hřbitově rozšíří třeba na okrasné dřeviny a může … Podívejte se, jak vypadala liduprázdná Příbram v době zákazu nočního vycházení Podívejte se, jak vypadala liduprázdná Příbram v době zákazu nočního vycházení Zítra to bude přesně rok, kdy byl v rámci covidových opatření vydán zákaz nočního …
Zemřel dlouholetý člen skupin Spirituál kvintet a C&K Vocal Jiří Cerha Zemřel dlouholetý člen skupin Spirituál kvintet a C&K Vocal Jiří Cerha Cerha byl také autorem mnoha scénických hudeb pro Divadlo v Příbrami.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz