Nastavte si pribram.cz jako domovskou stránku.
25. 11. svátek má Kateřina

Kraj chce postavit velká parkoviště P+R, jedno v lokalitě Dubenec – Skalka

31. října 2018   (06:04)
Kraj chce postavit velká parkoviště P+R, jedno v lokalitě Dubenec – Skalka

Parkoviště budou budována tam, kde je možné nechat automobil a přestoupit na spoj hromadné dopravy.Středočeští radní se na svém pondělním jednání zabývali budováním parkovišť P+R. V této souvislosti schválili záměr na výstavbu tzv. krajských záchytných parkovišť P+R, která by měla být vybudována u hlavních dopravních tahů do Prahy. Majitelé vozů by zde měli přesednout na spoj hromadné dopravy. Jednou z vytipovaných lokalit je i Dubenec – Skalka. Další lokality jsou Zeleneč – Mstětice, Tuklaty, Hostivice, Strančice, Zdiby, Jesenice, Rudná/Nučice, Říčany-západ, Čerčany – Pyšely a Roztoky.

Parkoviště by se měla vyznačovat velkou parkovací plochou, aby mohla zajistit dostatek míst pro řidiče z širokého okolí. Vybudování 11 velkých parkovišť by mělo stát přibližně 488 milionů korun. 85 procent nákladů by mělo být hrazeno z evropských fondů, 5 procent ze státního rozpočtu a zbývajících 10 procent pak zafinancuje Středočeský kraj. Výstavba by měla být dokončena v letech 2020 – 2023.

Nyní startuje přípravná fáze projektů, ve které bude provedena územně – technická studie a dojde k zařazení projektů ke spolufinancování EU. Na zpracovatele studie bude na začátku roku vypsáno výběrové řízení. Jeho vítěz by se měl zabývat i návrhem úprav zastávek a přestupných bodů.

Parkoviště P+R vznikají i v obcích. Příbram se zařadila mezi 9 měst, ve kterých díky evropským penězům vzniklo několik parkovišť typu P+R. Kraj počítá, že se dotační výzvy chopí i další města.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text: red
foto: ilustr

autor: red

Další články

Skanzen Vysoký Chlumec je nyní kompletní Skanzen Vysoký Chlumec je nyní kompletní Přežrané kočky, husté pavučiny, vysoké krtince. Zeptejte se přírody, jaká bude zima Přežrané kočky, husté pavučiny, vysoké krtince. Zeptejte se přírody, jaká bude zima Chováním zvířat, růstem rostlin či počasím v předchozích měsících se lidé řídili odjakživa 25. listopadu 2020   (08:27) Už může padat. Velkokapacitní frézy i lopaty jsou přichystány Už může padat. Velkokapacitní frézy i lopaty jsou přichystány Stav komunikací na Příbramsku zajišťuje stát, kraj a místní technické služby. V jakém časovém limitu je nutné odklidit sníh z dálnice nebo místní silnice? 25. listopadu 2020   (06:27) Chtěl být malířem, jeho sen ale uskutečnil až jeho syn Chtěl být malířem, jeho sen ale uskutečnil až jeho syn Otakar Mrkvička byl známou příbramskou osobností. Do jeho fotoateliéru chodily tisícovky zájemců o portrét. Uplatnění nacházel ale i v dalších uměleckých směrech. 24. listopadu 2020   (18:45) Meet the buyer podruhé, tentokrát online Meet the buyer podruhé, tentokrát online Plán investičních akcí pro rok 2021 bude představen potencionálním dodavatelům při setkání Meet the buyer – poznej svého zadavatele. Uskuteční se online formou v pátek 4. prosince 2020. 24. listopadu 2020   (16:45) Odběrové místo bude od pondělí přijímat samoplátce, fungovat bude už jen v hlavním areálu Odběrové místo bude od pondělí přijímat samoplátce, fungovat bude už jen v hlavním areálu Platba za odběr pro samoplátce bude možná pouze kartou. 24. listopadu 2020   (15:06) Záchranáři vyjížděli k uvázlé osobě v popelnici, na místě našli muže s lahví alkoholu Záchranáři vyjížděli k uvázlé osobě v popelnici, na místě našli muže s lahví alkoholu Zloděj vypustil a ukradl bazén, nyní mu hrozí až osm let ve vězení Zloděj vypustil a ukradl bazén, nyní mu hrozí až osm let ve vězení Ukrást se dá opravdu všechno. O tom se v minulém týdnu přesvědčili majitelé nafukovacího bazénu na Březnicku. 24. listopadu 2020   (09:47) Otevřete obuv, venku mrzne a dětem je zima, rozčilují se rodiče Otevřete obuv, venku mrzne a dětem je zima, rozčilují se rodiče
Vy nemáte rýži? Máte dudlík? I s takovými otázkami se dnes setkává obsluha čerpací stanice Vy nemáte rýži? Máte dudlík? I s takovými otázkami se dnes setkává obsluha čerpací stanice
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz