2. 5. svátek má Zikmund

Králičí hop míří do Příbrami

9. dubna 2024   (08:06)
Králičí hop míří do Příbrami
foto: Český svaz chovatelů, z.s., Klub králičí hop/PR

Již 13. dubna zažije příbramská sportovní hala 12. Mistrovství České republiky v králičím hopu. Nejlepší králíci a jejich vodiči z celé republiky se zde utkají o poháry, tituly Mistra republiky 2024 a možná i o další světový rekord.


Celkem se v Příbrami představí 39 závodníků se 122 králíky. Mezi závodními dvojicemi nebudou chybět ti nejlepší, a tak se v Příbrami můžeme těšit na Mistry Evropy 2022 či obhajující Mistry z předchozího mistrovství, které se konalo v Hlinsku. Diváci se mohou těšit na zvučná jména králičího hopu. Trojnásobného Mistra Evropy a úřadujícího Mistra ČR Davida Rozkošného či držitelku současného světového rekordu ve skoku vysokém Marii Kozubkovou. Na celý den je naplánován nabitý sportovní i doprovodný program. Své si zde najdou milovníci zvířat a králičího sportu – děti i dospělí.

“Česká republika je v posledních letech v králičím hopu jednou z nejúspěšnějších zemí. Svědčí o tom poslední Mistrovství Evropy, kdy česká reprezentace získala nejvíce titulů. Dalším milníkem je stanovení světového rekordu ve skoku vysokém, kdy Marie Kozubková na minulém Mistrovství ČR překonala 107 cm vysokou překážku. Tím přepsala dlouho nepřekonaný rekord ze Švédska.“ říká předsedkyně Klubu králičí hop Barbora Kohoutová. “I díky těmto úspěchům zažívá v posledních letech králičí hop v České republice boom. Po celé republice vznikají tréninková centra, kroužky a náš klub čítá přes 150 členů.” dodává Marie Hajná z Klubu králičí hop.
Středočeský kraj, ve kterém se mistrovství koná, bude mít na šampionátu také své zastoupení. Reprezentovat jej bude Martina Čiháková, která se na mistrovství kvalifikovala s nejvíce králíky, doveze jich s sebou celkem 11. Další kvalifikovanou je Agáta Štveráčková, která je favoritkou na vítězství v jedné z nejobtížnějších disciplín králičího hopu - v elitním parkuru.
Králičí hop je poměrně nová sportovní disciplína, ve které závodí člověk se svým králíkem. Králík je člověkem veden na vodítku a postroji. Na regulérní průběh celé soutěže dohlíží kvalifikovaný rozhodčí. Králíci závodí celkem ve 4 disciplínách: v rovinné dráze, parkuru, skoku vysokém a skoku dalekém. Rovinná dráha a parkur jsou ještě rozděleny na 5 výkonnostních kategorií – veteráni, lehká, střední, těžká a elitní třída. Vítězové ve skoku dalekém, skoku vysokém, elitní rovinné dráze a parkuru se stávají Mistry České republiky 2024.
Králičí hop je poměrně nová sportovní …
foto: Český svaz chovatelů, z.s., Klub králičí hop/PR

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/Český svaz chovatelů
z.s.
Klub králičí hop
autor: Barbora Kohoutová








Související


Další články

Až do nebes v Příbrami: Monika Absolonová vystoupí ve sportovní hale Až do nebes v Příbrami: Monika Absolonová vystoupí ve sportovní hale Příbram se může těšit na výjimečný hudební večer. Monika Absolonová vystoupí 17. … KULTURA Černá sobota na Příbramsku: Další auto skončilo na střeše u Milína Černá sobota na Příbramsku: Další auto skončilo na střeše u Milína Série nehod s vozy převrácenými na střechu pokračuje. Po odpolední havárii u Sedlčan … AKTUÁLNĚ Podvodníci se vydávají i za příbramskou policii! Lidem berou úspory přímo po telefonu Podvodníci se vydávají i za příbramskou policii! Lidem berou úspory přímo po telefonu Kriminalita páchaná v kyberprostoru neustává a drzost podvodníků roste. Nově se … NEPŘEHLÉDNĚTE Nehoda u Libíně: Auto skončilo na střeše, zraněnou ženu transportovali do Příbrami Nehoda u Libíně: Auto skončilo na střeše, zraněnou ženu transportovali do Příbrami Odpolední havárie u obce Libíň na Sedlčansku si vyžádala zásah záchranářů, policistů i … AKTUALIZOVÁNO Nový trávník u sochy „PŘÍBRAM JAKO NA DLANI“ vyvolal diskusi Nový trávník u sochy „PŘÍBRAM JAKO NA DLANI“ vyvolal diskusi V uplynulých dnech probíhaly v okolí sochy PŘÍBRAM JAKO NA DLANI terénní úpravy, … NÁZOR Překonali jsme hranici, o které se nám dřív ani nesnilo. Na Facebooku nás je už přes 34 000! Překonali jsme hranici, o které se nám dřív ani nesnilo. Na Facebooku nás je už přes 34 000! 34 000 lidí. 34 000 příběhů. 34 000 důvodů, proč to celé dává smysl. A my si toho … NEPŘEHLÉDNĚTE Ředitelka ZŠ Příbram II, Jiráskovy sady 273 Šárka Bodnárová: „Každé dítě má jiný talent, naším úkolem je ho rozvíjet“ Ředitelka ZŠ Příbram II, Jiráskovy sady 273 Šárka Bodnárová: „Každé dítě má jiný talent, naším úkolem je ho rozvíjet“ Základní škola Příbram II, Jiráskovy sady 273 je tradiční komunitní škola umístěná v … ROZHOVOR Hrušně a jabloně: Když Brdy rozkvétají vzpomínkami Hrušně a jabloně: Když Brdy rozkvétají vzpomínkami Když bloudíme napříč záběhelskými, padrťskými pláněmi, míjíme Kolvín nebo se … POZNÁVÁME BRDY Příbram otočila zápas s Dynamem! Důležité vítězství drží naději na baráž Příbram otočila zápas s Dynamem! Důležité vítězství drží naději na baráž Příbram si doma připsala cenné tři body. Proti Dynamu České Budějovice sice prohrávala … SPORT
SENZACE! 2. ZŠ Dobříš je MISTREM REPUBLIKY! Po 18 letech znovu na vrcholu SENZACE! 2. ZŠ Dobříš je MISTREM REPUBLIKY! Po 18 letech znovu na vrcholu Tohle je sportovní pohádka, která se stala skutečností. Dobříšští školáci z 2. ZŠ … SPORT
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz