16. 9. svátek má Ludmila

Konečně. Kolem zdi u březohorského hřbitova se již začíná něco dít

3. září 2019   (09:05)
Další 3 fotografie v galeriiKonečně. Kolem zdi u březohorského hřbitova se již začíná něco dít

Zeď je na kritických místech podepřena a ohrazena páskou.


Situace ohledně zdi u březohorského hřbitova se konečně pohnula. Ne však samotná zeď, která je od minulého týdne na kritických místech podepřena. Nejhorší místa jsou také označena páskou. Pokud se bojíte, že toto má být finální řešení, pak nemusíte. Podle informací portálu pribram.cz se zeď bude po tahanicích, které trvaly několik měsíců, konečně opravovat.
 
Zdá se tedy, že vedení města Příbram se konečně podařilo dohodnout s církví, která je vlastníkem hřbitova. Zeď byla lokálně opravována zhruba tři roky zpátky, na dalších místech byla ale již řadu měsíců opět v dezolátním stavu.
 
Město Příbram tedy vyzvalo Pražské arcibiskupství k jednání o opravě a hlavně o uzavření nové nájemní smlouvy, kde by byla lépe definována otázka správy a údržby hřbitova.

 „Převod majetku nevidíme jako správné řešení. Šlo by o další výdaje pro městský rozpočet. Město Příbram provozuje velké pohřebiště a celá situace se dá vyřešit lepší cestou tak, aby byla spokojenost na obou stranách,“ vyjádřil se již na jaře k celé situaci místostarosta města Jan Konvalinka (ANO).

Problém se zdí březohorského hřbitova vygradoval zhruba před dvěma roky, kdy se její část zřítila. Na opravu havarijní situace nakonec město přispělo částkou 150 tisíc korun. Podobným situacím chce nyní předcházet.

Fotogalerie

Konečně. Kolem zdi u březohorského hřbitova se již začíná něco dít () Konečně. Kolem zdi u březohorského hřbitova se již začíná něco dít (1) Konečně. Kolem zdi u březohorského hřbitova se již začíná něco dít (2)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: red

autor: kapDalší články

Na Vrškamýcké pivoslávě byl k mání i orosený Hulvát Na Vrškamýcké pivoslávě byl k mání i orosený Hulvát V sobotu 14. září se v areálu zříceniny gotického hradu Vrškamýk konal pátý ročník pivoslávy 16. září 2019   (06:27) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu Celodenní veselí přilákalo spoustu pocestných 15. září 2019   (17:19) Březohorští hasiči udržují spolupráci s kolegy z Nizozemska Březohorští hasiči udržují spolupráci s kolegy z Nizozemska Ve čtvrtek 29. srpna v brzkých ranních hodinách vyrazila osmičlenná skupina členů SDH Březové Hory na čtyřdenní cestu do zahraničí. Cílem bylo partnerské město Hoorn v Severním Holandsku. 15. září 2019   (14:55) Požár rodinného domu ve Voznici způsobil dvoumilionovou škodu Požár rodinného domu ve Voznici způsobil dvoumilionovou škodu V nedýchatelném prostředí hořícího domu zahynuli dva psi. 15. září 2019   (12:14) Mladoboleslavští zařadili klukům na cestu zpátky k Litavce šestku Mladoboleslavští zařadili klukům na cestu zpátky k Litavce šestku FK Mladá Boleslav - 1.FK Příbram 6:0 (3:0). V sobotu 14. září zavítala v 9. kole FORTUNA:LIGY Příbram do města automobilového průmyslu 15. září 2019   (11:57) Rozpadá se až 45 procent manželství.  Jak jsou na tom rodiny v Příbrami? Rozpadá se až 45 procent manželství. Jak jsou na tom rodiny v Příbrami? Z údajů České statistického úřadu vyplývá, že v posledních letech rozvodovost v Česku klesá 15. září 2019   (09:45) Příbram je již 60 let městem se stálou divadelní scénou Příbram je již 60 let městem se stálou divadelní scénou Divadlo, které několikrát měnilo název (Městské divadlo, Divadlo Příbram, Krajské divadlo až po současný Divadlo Antonína Dvořáka podle slavného hudebního skladatele, ne prvního ředitele), je v současnosti významnou regionální divadelní scénou. 15. září 2019   (07:42) Na autobusovém nádraží v Příbrami vyhasl lidský život, okolnosti úmrtí šetří kriminální policie Na autobusovém nádraží v Příbrami vyhasl lidský život, okolnosti úmrtí šetří kriminální policie Policisté se snažili muže zachránit. 14. září 2019   (21:50) Rodinný dům zachvátily plameny, desítky hasičů bojovaly s ohněm Rodinný dům zachvátily plameny, desítky hasičů bojovaly s ohněm Uvnitř budovy byla propanbutanová lahev, hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích. 14. září 2019   (21:17) Tři metry k životu: Hasičům blokují průjezd špatně zaparkovaná auta Tři metry k životu: Hasičům blokují průjezd špatně zaparkovaná auta Pátek třináctého byl ve znamení Dne požární bezpečnosti. Projeli jsme s hasiči příbramská sídliště. 14. září 2019   (17:57)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz