Konec bytové krize? Známe plány výstavby na Fantově louce
22. ledna 2022 (07:09)
Další 4 fotografie v galerii
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Fantova louka by mohla částečně vyřešit příbramskou bytovou krizi, která je v posledních letech opravdu horkým tématem.
Příbram se v současné době potýká s nedostatkem bytů v obecním vlastnictví. Na druhé straně ty, které se nachází v soukromém segmentu, jsou finančně nedosažitelné zejména pro mladé rezidenty a rodiny. Jedním z možných řešení by byla výstavba bytových domů na Fantově louce.
Podle informací redakce pribram.cz si město nechalo vypracovat studii zastavitelnosti na svém pozemku a minulý rok ji poskytlo všem zastupitelům. Oproti původní územní studii z roku 2006 je v severní části městského pozemku výstavba hustější a v návrhu je na pozemku města šest bytových domů.
Dle vyjádření oddělení územního plánování je studie z hlediska funkčního využití území plně v souladu s územním plánem. Nová studie se shoduje s tou z roku 2006 v základních parametrech až na několik dílčích částí. To je však odůvodnitelné a prostřednictvím konkrétních připomínek se v rámci další fáze projektu rozdíly vyřeší.
Aby bylo možné dosáhnout realizace, zastupitelstvo města odsouhlasilo směnu pozemku s vlastníkem sousedního pozemku 1:1.
V současné době probíhají práce na upřesnění kapacity území a na možnosti odstranění vysokého napětí. Příbram tedy může pozemky využít třeba právě pro stavbu malometrážních nebo startovacích bytů pro mladé. Město na impuls místostarostky Zorky Brožíkové také uvažuje v tomto prostoru i o výstavbě mateřské školy.
Není jisté, jak celý projekt dopadne. Podle vyjádření je severní část Fantovy louky pro rozvoj bytové zástavby v Příbrami zřejmě nejvhodnější plochou.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jan Máša
Další články
Po osmi letech se rekordman Tománek vrací na Jizerskou padesátku
Už tuto neděli 1. února se v Bedřichově uskuteční 59. ročník ČEZ Jizerské 50. Na …
Nová D4 jede naplno: 5,7 milionu aut a tisíce přestupků během prvního roku
Na nové dálnici D4 mezi Pískem a Příbramí řešilo město Písek v roce 2025 přes 20.000 …
Středočeské zimní areály mají nadále ideální podmínky pro lyžování
Zimní areály ve středních Čechách hlásí i přes mírné oteplení stále ideální podmínky, …
Ministerstvo zdravotnictví varuje před nebezpečným deodorantem Miraculum
Ministerstvo zdravotnictví ČR varuje spotřebitele před kosmetickým přípravkem …
Příbram má finanční jedničku. Rating „A“ ukazuje na zdravé hospodaření i nízké dluhy
Příbram patří mezi nejlépe hospodařící města své velikosti. Nezávislá společnost CRIF …
Politika
Les ožije v Podbrdském muzeu: Jarní prázdniny plné her a objevů
Jarní prázdniny nabídnou v Podbrdském muzeu v Rožmitále pod Třemšínem zábavný a …
Novým ředitelem Technických služeb Příbram se stane Jan Poskočil. Uspěl ve výběrovém řízení
Rada města na svém posledním zasedání schválila jmenování nového ředitele Technických …
Blesková zpráva
Tipy na víkend: Víkend plný umění – hudební večer, hravá dílna i komentovaná prohlídka výstavy
Tento víkend čeká na zájemce zážitková dílna pro děti či komentovaná prohlídka výstavy …
ČSSZ varuje před zavádějícími informacemi: žádné „průkazy důchodce“ nevydává
Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) upozorňuje seniory na sérii zavádějících …
Ceny benzinu a nafty v Příbrami vyskočily vzhůru
Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 31,90 Kč do 34,50 …
AKTUÁLNĚ








