21. 5. svátek má Monika

Kočovné divadlo Ad hoc oslnilo na přehlídce Jiráskův Hronov

18. srpna 2014   (09:23)
Kočovné divadlo Ad hoc oslnilo na přehlídce Jiráskův Hronov

Příští rok by se divadlo mělo představit na světové přehlídce v Belgii.


Jan Duchek, Zdeněk Melín a Dominika Jíchová. To jsou jména příbramských členů kočovného divadla Ad hoc, které se na začátku měsíce zúčastnilo přehlídky amatérského divadla Jiráskův Hronov. I když je tento festival nesoutěžní, jejich představení IL Congelatore – Zmrazovač si vysloužilo aplaus ve stoje a mnoho kladných recenzí, a to i od autorit divadelního světa. Divadlo se tak v příštím roce představí na světové přehlídce amatérského divadla v Belgii.

„S Honzou a hrstkou dalších kamarádů z celé republiky jsem stál u zrodu. Vznikli jsme za účelem účasti na přehlídce Hudebního divadla Prkna v Hradci Králové, kam jsme již léta jezdili. Naše první hra, Námořnická balada, měla úspěch, což nás nakoplo k další práci a dalšímu rozrůstání se ansámblu až do jeho nynější podoby,“ popsal vznik divadla jeho zakládající člen Zdeněk Melín.

Zatímco Jan Duchek je především principálem a autorem textů a námětů. Zdeněk Melín s Dominikou Jíchovou jsou herci, hudebníky a občas také tanečníky. V opeře Zmrazovač hrají párek přistěhovalců do USA, Pivello je ze Sicílie a Carmaid Francouzka. Potkají se na lodi, kterou připlouvají za domnělým štěstím. Vše se však řádně zamotá, jak už to náležitosti opery, a koneckonců každého příběhu, který stojí za vypravování, vyžadují.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text: pribram.cz
foto: divadlo Ad hoc

autor: MJDalší články

Víkend byl ve znamení hudby a pouťových atrakcí Víkend byl ve znamení hudby a pouťových atrakcí Nedělní náměstí zaplnily orchestry dechové hudby a pestrobarevné stejnokroje mažoretek. 21. května 2019   (21:14) FOTOGALERIE Potyčka mezi dvěma cizinci skončila napadením Potyčka mezi dvěma cizinci skončila napadením Na Drkolnově zasahovali v odpoledních hodinách policisté 21. května 2019   (19:52) Fanynky šílí – do Příbrami míří kapela Slza! Fanynky šílí – do Příbrami míří kapela Slza! Na příbramském koncertu zazní i jejich nový hit Paravany, který se stal nejhranější českou písničkou v rádiích. Již tento pátek! 21. května 2019   (16:00) Namol opilý cizinec napadl družku a pak policistu Namol opilý cizinec napadl družku a pak policistu Agresor kopl policistu do hlavy a do ruky, kterou si ji kryl, přičemž mu zlomil záprstní kosti na dlani. 21. května 2019   (13:45) Policisté pátrají po svědcích dvou dopravních nehod Policisté pátrají po svědcích dvou dopravních nehod K oběma nehodám došlo v neděli 19. května 21. května 2019   (11:32) Letošní jubilejní 40. ročník Rally Příbram byl zrušen Letošní jubilejní 40. ročník Rally Příbram byl zrušen Nepodařilo se naplnit finanční rozpočet pro zdárné uspořádání této akce 21. května 2019   (09:36) Příbramáci nejsou lhostejní - darovali téměř dvě a půl tuny potravin a drogerie těm, kteří to nejvíce potřebují! Příbramáci nejsou lhostejní - darovali téměř dvě a půl tuny potravin a drogerie těm, kteří to nejvíce potřebují! Pomoc je určena lidem, jejichž životní situace je natolik tíživá, že si nemohou zajistit základní potraviny vlastními silami 21. května 2019   (08:25) Příbramští zastupitelé schválili záměr rekonstrukce aquaparku Příbramští zastupitelé schválili záměr rekonstrukce aquaparku Město si chce vzít na akci úvěr, část nákladů by se mohla zaplatit z očekávané zvýšené návštěvnosti. 21. května 2019   (05:58) Aktuálně: U Pivnice na Růžku dnes večer bez cigarety, štamgasti kvůli zápachu plynu povolali hasiče Aktuálně: U Pivnice na Růžku dnes večer bez cigarety, štamgasti kvůli zápachu plynu povolali hasiče Na místo přijel i pracovník plynáren 20. května 2019   (20:35) Pomyslné kormidlo po panu Ing. Jindřichu Vařekovi převezme Mgr. Jan Konvalinka Pomyslné kormidlo po panu Ing. Jindřichu Vařekovi převezme Mgr. Jan Konvalinka Zastupitelé Příbrami právě v těchto chvílích zvolili nového starostu. 20. května 2019   (17:35)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz