23. 4. svátek má Vojtěch

Kočovné divadlo Ad hoc oslnilo na přehlídce Jiráskův Hronov

18. srpna 2014   (09:23)
Kočovné divadlo Ad hoc oslnilo na přehlídce Jiráskův Hronov

Příští rok by se divadlo mělo představit na světové přehlídce v Belgii.


Jan Duchek, Zdeněk Melín a Dominika Jíchová. To jsou jména příbramských členů kočovného divadla Ad hoc, které se na začátku měsíce zúčastnilo přehlídky amatérského divadla Jiráskův Hronov. I když je tento festival nesoutěžní, jejich představení IL Congelatore – Zmrazovač si vysloužilo aplaus ve stoje a mnoho kladných recenzí, a to i od autorit divadelního světa. Divadlo se tak v příštím roce představí na světové přehlídce amatérského divadla v Belgii.

„S Honzou a hrstkou dalších kamarádů z celé republiky jsem stál u zrodu. Vznikli jsme za účelem účasti na přehlídce Hudebního divadla Prkna v Hradci Králové, kam jsme již léta jezdili. Naše první hra, Námořnická balada, měla úspěch, což nás nakoplo k další práci a dalšímu rozrůstání se ansámblu až do jeho nynější podoby,“ popsal vznik divadla jeho zakládající člen Zdeněk Melín.

Zatímco Jan Duchek je především principálem a autorem textů a námětů. Zdeněk Melín s Dominikou Jíchovou jsou herci, hudebníky a občas také tanečníky. V opeře Zmrazovač hrají párek přistěhovalců do USA, Pivello je ze Sicílie a Carmaid Francouzka. Potkají se na lodi, kterou připlouvají za domnělým štěstím. Vše se však řádně zamotá, jak už to náležitosti opery, a koneckonců každého příběhu, který stojí za vypravování, vyžadují.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text: pribram.cz
foto: divadlo Ad hoc

autor: MJDalší články

Na některých parkovištích je možné zaparkovat pouze na hodinu Na některých parkovištích je možné zaparkovat pouze na hodinu Parkoviště u obchodních domů pomalu začínají přistupovat na tuto novinku. 23. dubna 2019   (06:20) "Pokud se zastupitelé rozhodnou, že aquapark nebude, tak jej do dvou let zavřeme," říká Martin Buršík v pořadu Na slovíčko "Pokud se zastupitelé rozhodnou, že aquapark nebude, tak jej do dvou let zavřeme," říká Martin Buršík v pořadu Na slovíčko Zastavili jsme se na slovíčko u místostarosty Martina Buršíka. 22. dubna 2019   (20:33) Od zítřejšího rána nastanou ideální podmínky pro riziko požárů. K teplu se připojí i silný vítr Od zítřejšího rána nastanou ideální podmínky pro riziko požárů. K teplu se připojí i silný vítr Pro následující dny platí výstraha ohledně silného větru a sucha. 22. dubna 2019   (17:00) Město Dobříš letos oslaví Den Země zejména s dětmi Město Dobříš letos oslaví Den Země zejména s dětmi Mezinárodní den bude oslaven i na Dobříši. 22. dubna 2019   (14:56) Velikonoční neděle byla ve znamení sportu Velikonoční neděle byla ve znamení sportu Více jak tři stovky účastníků měl letos 64. ročník silničního běhu mezi Rožmitálem pod Třemšínem a Březnicí. 22. dubna 2019   (11:33) Do zastupitelstva míří návrh na přenositelnost parkovacích lístků Do zastupitelstva míří návrh na přenositelnost parkovacích lístků Parkování patří k největším tématům ve městě. 22. dubna 2019   (08:42) Zelenočerný tým předvedl na stadionu perfektní výkon Zelenočerný tým předvedl na stadionu perfektní výkon 1.FK Příbram – FC Viktoria Plzeň 1:1 (1:1) V neděli 21. dubna přivítala ve 29. kole FORTUNA:LIGY domácí Příbram na svém stadionu na Litavce tým z Plzně. 22. dubna 2019   (06:48) Muzeum přizpůsobí prohlídku Prokopské štoly dětem Muzeum přizpůsobí prohlídku Prokopské štoly dětem Dětská varianta bude k dispozici od května tohoto roku. 21. dubna 2019   (18:19) Dnes si připomínáme Zmrtvýchvstání Páně Dnes si připomínáme Zmrtvýchvstání Páně Dnešní den je tím nejdůležitějším v křesťanském kalendáři. 21. dubna 2019   (14:14) Příbramské náměstí ochromil nález podezřelého kufru. Na místě zasahoval pyrotechnik! Příbramské náměstí ochromil nález podezřelého kufru. Na místě zasahoval pyrotechnik! Náměstí 17. listopadu bylo uzavřeno 21. dubna 2019   (10:39) AKTUÁLNĚKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz