20. 7. svátek má Ilja

Kočovné divadlo Ad hoc oslnilo na přehlídce Jiráskův Hronov

18. srpna 2014   (09:23)
Kočovné divadlo Ad hoc oslnilo na přehlídce Jiráskův Hronov

Příští rok by se divadlo mělo představit na světové přehlídce v Belgii.


Jan Duchek, Zdeněk Melín a Dominika Jíchová. To jsou jména příbramských členů kočovného divadla Ad hoc, které se na začátku měsíce zúčastnilo přehlídky amatérského divadla Jiráskův Hronov. I když je tento festival nesoutěžní, jejich představení IL Congelatore – Zmrazovač si vysloužilo aplaus ve stoje a mnoho kladných recenzí, a to i od autorit divadelního světa. Divadlo se tak v příštím roce představí na světové přehlídce amatérského divadla v Belgii.

„S Honzou a hrstkou dalších kamarádů z celé republiky jsem stál u zrodu. Vznikli jsme za účelem účasti na přehlídce Hudebního divadla Prkna v Hradci Králové, kam jsme již léta jezdili. Naše první hra, Námořnická balada, měla úspěch, což nás nakoplo k další práci a dalšímu rozrůstání se ansámblu až do jeho nynější podoby,“ popsal vznik divadla jeho zakládající člen Zdeněk Melín.

Zatímco Jan Duchek je především principálem a autorem textů a námětů. Zdeněk Melín s Dominikou Jíchovou jsou herci, hudebníky a občas také tanečníky. V opeře Zmrazovač hrají párek přistěhovalců do USA, Pivello je ze Sicílie a Carmaid Francouzka. Potkají se na lodi, kterou připlouvají za domnělým štěstím. Vše se však řádně zamotá, jak už to náležitosti opery, a koneckonců každého příběhu, který stojí za vypravování, vyžadují.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text: pribram.cz
foto: divadlo Ad hoc

autor: MJDalší články

Od září v nových učebnách Od září v nových učebnách Základní škola u ulici 28. října procházela v minulém školním roce rekonstrukcí, při níž díky půdní vestavbě vzniklo několik nových specializovaných učeben. 20. července 2019   (09:38) Lesní divadlo Skalka představuje program na srpen Lesní divadlo Skalka představuje program na srpen Obyvatelé Příbrami mají štěstí, že v našem městě funguje již dlouhých šedesát let oblastní divadlo, které se poslední roky v žebříčcích úspěšnosti řadí na přední pozice. Kromě kamenného divadla má Příbram také divadlo lesní. 20. července 2019   (07:33) Nezůstávejte o víkendu doma, když venku má být tak hezky. Poradíme, kam vyrazit Nezůstávejte o víkendu doma, když venku má být tak hezky. Poradíme, kam vyrazit Opět přicházíme s pravidelným přehledem víkendových akcí. 19. července 2019   (21:16) Ve městě přibude pět kamerových bodů Ve městě přibude pět kamerových bodů Městská policie Příbram ve spolupráci s Policií ČR vytipovala sedm lokalit, kde by bylo dobré umístit nové kamerové body. Pět určených míst bude kamerami osazeno do konce letošního roku. 19. července 2019   (17:16) Práce v redakci je akční, ale kolegové mě šetří Práce v redakci je akční, ale kolegové mě šetří "Kluci pracují ve dne v noci, někdy ani nespí, jen aby měli čtenáři aktuální informace,“ říká Miloslava Ritschlová, redaktorka pribram.cz 19. července 2019   (14:27) Namol opilý muž ležel na silnici, přivolaným policistům následně vyhrožoval Namol opilý muž ležel na silnici, přivolaným policistům následně vyhrožoval Nadýchal přes dvě promile 19. července 2019   (11:11) Vyjela ze silnice, zdemolovala auto a skončila v nemocnici Vyjela ze silnice, zdemolovala auto a skončila v nemocnici Dopravní nehoda omezuje provoz v Rožmitále pod Třemšínem 19. července 2019   (09:26) Vrtulník v noci spěchal k těžce zraněnému mladíkovi, který byl po bodnutí do břicha ve vážném stavu! Vrtulník v noci spěchal k těžce zraněnému mladíkovi, který byl po bodnutí do břicha ve vážném stavu! Došlo k vážnému poranění nezletilé osoby 19. července 2019   (08:50) AKTUALIZOVÁNO Komunitní lednice oslavila první rok, hostina se však bohužel nekonala Komunitní lednice oslavila první rok, hostina se však bohužel nekonala Komunitní lednice nefunguje tak, jak bychom si představovali, většinou je prázdná,“ říká Bc. Petra Zemanová, vedoucí týmu služeb sociální péče a sociální pracovnice společnosti Alka 19. července 2019   (06:23) Požár výrobní haly společnosti Ravak prověřil vodovodní síť Požár výrobní haly společnosti Ravak prověřil vodovodní síť Při hasení požáru došlo k výpadku dodávky vody pro obec Lhota u Příbramě a hasiči nakonec museli hledat přírodní zdroje hasební vody 18. července 2019   (20:16)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz