22. 3. svátek má Leona

Kocourům se vstup do nové sezony příliš nepovedl, doma podlehli 2:3 Brnu

27. září 2024   (14:00)
Kocourům se vstup do nové sezony příliš nepovedl, doma podlehli 2:3 Brnu
foto: VK TROX Příbram / se souhlasem

V úvodním kole nového ročníku volejbalové ČEZ extraligy nestačil domácí VK TROX Příbram na dobře bránící a lépe podávající Brno. VK Příbram – Volejbal Brno 2:3 (25:17, 21:25, 20:25, 27:25, 9:15).


Úvodní kola nového ročníku volejbalové extraligy bývají nevyzpytatelná, noví spoluhráči v týmech se stále teprve sehrávají a není nouze o výsledková překvapení. Jedno takové potkalo i příbramské volejbalisty, kteří ve čtvrtek večer hostily na domácí palubovce Volejbal Brno.

Ačkoliv Brno přijelo do Příbrami vlivem různých nemocí a zranění pouze s deseti hráči a muselo tak nastoupit v improvizované sestavě, na jejich hře to nebylo příliš znát. V zápase střídavé kvality tahala Příbram vyjma první sady neustále za kratší konec. Slušný potenciál předvedly obě nové akvizice Troxu na kůlech – Kanaďan Friesen a chilský smečař Bonacic. Příbram si nedokázala pomoct na servisu, který až příliš často kazila. Nepomohla si ani obranou, ve které byla nesehranost znát nejvíce. Brno hrálo více na jistotu, méně kazilo, dobře „čapalo“ v poli. Fungovala mu výborně hra středem sítě, často bodoval i univerzál Jan Pražák. Rozdílovým faktorem v závěrečné páté sadě bylo opět podání. Tři esa Pražáka v samotném závěru pohřbily domácí naděje. Brno si po zásluze odváží z Příbrami 2 body za bojovný a vyrovnaný výkon.
S předvedeným výkonem nebyl pochopitelně vůbec spokojený kapitán domácích Daniel Rosenbaum. „Dnešní zápas se mi nehodnotí vůbec lehce, věděli jsme, že bude těžký, že soupeř nám to nedá zadarmo. Nevstoupili jsme do zápasu vůbec dobře, řekl bych, že jsme hráli chaoticky, byli jsme možná zbytečně vybláznění v některých činnostech. Jediné, co nám vycházelo byl útok, na obraně a na podání jsme byli úplně bezmocní. Na Kladno se musíme lépe připravit. Bude potřeba do toho vstoupit s nějakým systémem a ne takto. Děkuji moc divákům, že přišli a že nás celý zápas podporovali,“ uzavřel zklamaně.

Trenér Kocourů Martin Démar si úvodní zápas představoval rovněž jinak. „Bohužel se nám dnešní zápas nepovedl dle našich očekávání, tak jak jsme si představovali, prohra samozřejmě není ideální vstup do sezony. Budeme dál tvrdě makat, tým má ještě před sebou spoustu práce a jakmile se hráči spolu sehrají a budou všichni táhnout za jeden provaz, tak věřím, že předvedeme na hřišti lepší výkon, snad již v sobotu na Kladně.“

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák








Související


Další články

Dagmar Pecková: „Někteří lidé nemají odvahu říct pravdu. Já ano.“ Dagmar Pecková: „Někteří lidé nemají odvahu říct pravdu. Já ano.“ Dagmar Pecková patří k nejvýraznějším českým umělkyním posledních desetiletí. Operní … ROZHOVOR Konec šifrovaných zpráv na Instagramu. Co se změní a na co si dát pozor Konec šifrovaných zpráv na Instagramu. Co se změní a na co si dát pozor Uživatelé Instagramu čeká důležitá změna. Po 8. květnu 2026 už platforma nebude … NEPŘEHLÉDNĚTE Je bobr škůdce nebo pomáhá přírodě? I to se můžete dozvědět na zámečku uprostřed Brd Je bobr škůdce nebo pomáhá přírodě? I to se můžete dozvědět na zámečku uprostřed Brd Dům přírody Brd připravil na sobotu 21. března tematické odpoledne věnované … POZNÁVÁME BRDY Další stopka větrníkům? Pečice rozhodly v referendu Další stopka větrníkům? Pečice rozhodly v referendu Příbramsko má za sebou další hlasování o větrných elektrárnách. Po Starosedlském … VIDEO Podvodníci stále útočí. Příbramská policie řešila přes 200 případů za rok Podvodníci stále útočí. Příbramská policie řešila přes 200 případů za rok Důvěřivost lidí podle policie často nezná mezí. Zatímco na ulici by většina lidí svou … Rozkvétá, když zima ještě drží vládu: jedovatý lýkovec láká vůní a legendami Rozkvétá, když zima ještě drží vládu: jedovatý lýkovec láká vůní a legendami Květy lýkovce náleží mezi první květy nejen jara, ale prvních měsíců roku. Keř totiž … POZNÁVÁME BRDY Odešel neporazitelný Ranger: Ve věku 86 let zemřel legendární Chuck Norris Odešel neporazitelný Ranger: Ve věku 86 let zemřel legendární Chuck Norris Svět ztratil jednu z největších ikon akčního filmu a bojových umění. Americký herec … Další komentovaná vycházka k výročí první písemné zmínky o městě je už v neděli Další komentovaná vycházka k výročí první písemné zmínky o městě je už v neděli Město Příbram zve všechny zájemce na třetí komentovanou vycházku letošního roku, která … HISTORIE Pohřešovaný muž z Bohutína byl nalezen bez známek života Pohřešovaný muž z Bohutína byl nalezen bez známek života Ve čtvrtek 19. března vyhlásila policie pátrání po 54letém muži z obce Bohutín. … AKTUÁLNĚ
Fanouškovské hlasování v anketě Sportovec Příbramska: systém odhalil neplatné hlasy Fanouškovské hlasování v anketě Sportovec Příbramska: systém odhalil neplatné hlasy Redakce pribram.cz v posledních dnech zaznamenává nestandardní hlasování v některých … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz