25. 2. svátek má Liliana




Knihovna zve na vycházku po Příbrami, Noc literatury a další přednášky

22. dubna 2016   (11:12)
Knihovna zve na vycházku po Příbrami, Noc literatury a další přednášky
foto: pribram.cz

Třetí komentovaná procházka po Příbrami bude zaměřena na příbramské parky.



Přinášíme přehled akcí, které pro vás na květen letošního roku připravuje Knihovna Jana Drdy v Příbrami.

Středa 4.5.
Poznej svoje město
Třetí komentovaná vycházka vás zavede do příbramských parků (bývalá Střelovna), na Novou Hospodu (památník obětem 2. světové války) a k pramenům Kocáby.
Od 9 a 15.30 hodin.

Středa 4.5.
Pro školy:
Den s Antonínem Dvořákem
„Hudba inspirující“ – hravé setkání s akademickou malířkou Věrou Krumphanzlovou na téma Hudba jako zdroj inspirace pro výtvarné umění.
Pobočka ZŠ Školní.
Od 13 hodin.

Středa 11.5.
Noc literatury 2016
Netradiční čtení na netradičních místech. Hostem večera bude Robert Tyleček, herec příbramského Divadla Antonína Dvořáka, který bude od 19 hodin číst z knihy Boží hora.
Dvůr Knihovny Jana Drdy (při nepřízni počasí ÚP pro děti).
Od 17 do 20 hodin.

Úterý 17.5.
Dějiny umění: Český surrealismus
Mgr. Jana Froňková vám přiblíží život a dílo Jindřicha Štýrského, Toyen, Františka Muziky, Josefa Šímy, Mikuláše Medka a mnoha dalších našich surrealistů.
Sál Knihovny Jana Drdy.
Od 17 hodin. Vstupné: 30,- Kč.

Pondělí 23.5.
Pro školy:
Karel IV a já: obrazy ze života Karla IV.
Vyprávění s Martinem Hakem. Vypravěč je jako rybář v loďce. V moři příběhů hledá takové, které nutí k zamyšlení. Naučí vás nahodit udici a ulovit příběh, který bere dech, otevírá srdce a přináší změnu.
Více zde: http://www.vypravec.com/
Pobočka ZŠ Školní.
Od 10 hodin.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: KJD
autor: KJD








Další články

Sledujte středeční online jednání zastupitelstva. Řešit se bude odpadová strategie, prodeje pozemků i příspěvek pro hasiče Sledujte středeční online jednání zastupitelstva. Řešit se bude odpadová strategie, prodeje pozemků i příspěvek pro hasiče Zastupitelstvo města Příbram se dnes 25. února 2026 schází k únorovému jednání. V … ON-LINE PŘENOS Výstava žáků v Obecnici pomůže k nákupu výtvarných pomůcek! Výstava žáků v Obecnici pomůže k nákupu výtvarných pomůcek! Brdská příroda, její klid, barvy i jedinečná atmosféra se staly inspirací pro mladé … U Krásné Hory hořela stodola, hasiči vyklízejí seno U Krásné Hory hořela stodola, hasiči vyklízejí seno Krátce po poledni ve středu 25. února byl nahlášen požár v obci Mokřice u Krásné … Počet dětí se sebevražednými myšlenkami rychle roste, linka bezpečí hlásí rekordní nárůst Počet dětí se sebevražednými myšlenkami rychle roste, linka bezpečí hlásí rekordní nárůst Linka bezpečí v posledních letech zaznamenává výrazný nárůst počtu dětí a … NEPŘEHLÉDNĚTE Rozhodčí Příbramska se připravují na novou fotbalovou sezónu Rozhodčí Příbramska se připravují na novou fotbalovou sezónu Fotbalová hřiště na Příbramsku se brzy znovu zaplní a přípravy na novou soutěžní … SPORT V Narysově se srazily dva osobáky, čtyři zranění účastníci nehody skončili v nemocnici V Narysově se srazily dva osobáky, čtyři zranění účastníci nehody skončili v nemocnici Nehoda se stala před osmou hodinou ráno na silnici v katastru obce Narysov. Podle … AKTUALIZOVÁNO Příbramský Senior Point slaví velké jubileum. Je jediný ve Středočeském kraji a největší v Česku Příbramský Senior Point slaví velké jubileum. Je jediný ve Středočeském kraji a největší v Česku Jediná pobočka Senior Pointu ve Středočeském kraji je v Příbrami a slaví významné … ROZHOVOR Konec dešťů a příchod jara? Meteorologové hlásí na pátek až 17 °C! Konec dešťů a příchod jara? Meteorologové hlásí na pátek až 17 °C! Pořádně deštivý víkend a mokrý start týdne máme za sebou. Český hydrometeorologický … Možná přijde i Karel Čapek. V Pivovaru Podlesí lákají na netradiční taneční večer Možná přijde i Karel Čapek. V Pivovaru Podlesí lákají na netradiční taneční večer Milovníci tance, kvalitní literatury i výborného piva, zpozorněte! 21. ročník … KULTURA
Hasiči v Sedlčanech museli vyrazit do ambulance zachránit prst Hasiči v Sedlčanech museli vyrazit do ambulance zachránit prst Nateklý prst, kovový prstýnek, který nejde sundat. A kdo pomůže? Hasiči!
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz