29. 10. svátek má Silvie
Knihovna otevřela „zašívárnu“ pro teenagery

9. října 2021   (07:07)
Dalších 5 fotografií v galeriiKnihovna otevřela „zašívárnu“ pro teenagery
foto: Knihovna Jana Drdy Příbram

V novém prostoru v budově na náměstí T. G. Masaryka v Příbrami najdou mladí čtenáři fotbálek, herní konzoli nebo koutek s komiksy.


Uplynulý týden, který patřil celorepublikové akci s názvem Týden knihoven, využila příbramská Knihovna Jana Drdy mimo jiné k představení „Doupěte“. Tak nazývá nové zázemí pro náctileté čtenáře, které zde zatím chybělo.
 

„Doupě je prostor – obývák – v knihovně, kde se mladí lidé mohou scházet, poválet, poklábosit, zahrát si fotbálek nebo hry na hrací konzoli, strávit klidné chvíle s knihou, ale také se učit. Zkrátka relax, práce i zábava v jednom,“ popisuje knihovna, jak lze koutek s technickým zařízením či pohodlnými sedacími vaky využít. Se zajištěním vybavení pomohla dotace od Středočeského kraje, za designovým nápadem a jeho provedením stojí vlastní práce knihovny. Protože prostor umožňuje další rozvoj, zvažuje do budoucna patrovou vestavbu.
 
V Týdnu knihoven, který se letos odehrával v kontextu udržitelnosti, se řada aktivit v Příbrami zaměřila právě na dětské čtenáře. V pobočce Škola (v ZŠ Školní v Příbrami) proběhl výprodej vyřazených knih, hrály se hry, tvořilo se a děti strávily Noc s Andersenem. Ústřední půjčovna pro děti na náměstí T. G. Masaryka nabídla čtenářům Knižní bingo, zájemci se zapojili také do hry Trpaslíkovi na stopě. S hrou Cesta za štěstím se k akci připojila pobočka na Březových Horách. Pestrý program byl připraven rovněž pro dospělé.
 

Fotogalerie

Knihovna otevřela „zašívárnu“ pro teenagery () Knihovna otevřela „zašívárnu“ pro teenagery (1) Knihovna otevřela „zašívárnu“ pro teenagery (2) Knihovna otevřela „zašívárnu“ pro teenagery (3) Knihovna otevřela „zašívárnu“ pro teenagery (4)

foto: Knihovna Jana Drdy Příbram

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Kvůli dopingu jsem se ocitl na hraně života a smrti, říká mistr světa v kulturistice Kvůli dopingu jsem se ocitl na hraně života a smrti, říká mistr světa v kulturistice Petr Pevan Vaniš z Počepic patří k nejúspěšnějším a nejznámějším kulturistům naší … Knihovna Jana Drdy zpřístupní sklady knih půjčovny pro dospělé Knihovna Jana Drdy zpřístupní sklady knih půjčovny pro dospělé Sklady se otevřou každé první pondělí v měsíci mezi 9.00 a 17.00. V dalších týdnech … Hudební víkend v Příbrami: Elektro jízda, crossover i Mozart Hudební víkend v Příbrami: Elektro jízda, crossover i Mozart Víkendové koncerty odehrají v klubu Junior Ventolin, Gaia Mesiah a Megaphone, v … Pohonné hmoty ve Středočeském kraji dál zdražují, nafta je poprvé od roku 2014 nad 35 Kč/l Pohonné hmoty ve Středočeském kraji dál zdražují, nafta je poprvé od roku 2014 nad 35 Kč/l Benzin je o 8,47 koruny na litru dražší než před rokem, za naftu tehdy motoristé … Dnes si připomínáme vznik samostatného československého státu Dnes si připomínáme vznik samostatného československého státu Den vzniku Československa, 28. října 1918, je nejvýznamnějším svátkem České republiky. … Spuštění rezervačního systému městské chaty Granit klepe na dveře Spuštění rezervačního systému městské chaty Granit klepe na dveře Ubytovat se v nově zrekonstruovaných interiérech chaty Granit bude prostřednictvím … 52. ročník HF A. Dvořáka Příbram byl zakončen famózním koncertem 52. ročník HF A. Dvořáka Příbram byl zakončen famózním koncertem O nádherný závěr se postarala Moravská filharmonie Olomouc pod taktovkou Jakuba … Hasiči před Dušičkami varovali před používáním svíček v plastu Hasiči před Dušičkami varovali před používáním svíček v plastu Plast může vzplanout a oheň se pak na hřbitově rozšíří třeba na okrasné dřeviny a může … Podívejte se, jak vypadala liduprázdná Příbram v době zákazu nočního vycházení Podívejte se, jak vypadala liduprázdná Příbram v době zákazu nočního vycházení Zítra to bude přesně rok, kdy byl v rámci covidových opatření vydán zákaz nočního …
Zemřel dlouholetý člen skupin Spirituál kvintet a C&K Vocal Jiří Cerha Zemřel dlouholetý člen skupin Spirituál kvintet a C&K Vocal Jiří Cerha Cerha byl také autorem mnoha scénických hudeb pro Divadlo v Příbrami.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz