16. 3. svátek má Elena a Herbert




Kapacita domova důchodců v Příbrami je nedostačující

28. září 2017   (07:35)
Kapacita domova důchodců v Příbrami je nedostačující

Senioři by mohli najít místo v areálu bývalé 8. základní školy



V současné době nemají příbramští senioři šanci získat místo v domově důchodců na Březových Horách. Kapacita 58 lůžek je plně obsazena a v pořadníku je zapsáno dalších 121 čekatelů na přidělení lůžka. „Jsme schopni umístit v průměru za jeden až tři měsíce jednoho člověka“ uvádí místostarostka Alena Ženíšková.

Proto se město rozhodlo zřídit novou budovu pro seniory, a to v areálu bývalé 8. základní školy v Žežické ulici. „Poslední budova nám k tomu trošku napověděla, že bysme tam mohli rozšířit kapacitu stávajícího domu pro seniory, a to o dvacet nových lůžek“ dodává místostarostka. Šlo by o budovu naproti školce. V areálu je také zahrada, kterou by samozřejmě v budoucnu mohli senioři využívat. V této chvíli je vytvořena studie pro dvoupatrovou budovu, ve které by byli umístěni méně pohybliví pacienti. Rada zatím projednala záměr k zadání projektové dokumentace. Podle tohoto zadání by potom město mohlo žádat o získání dotací.

Oproti ostatním městům má Příbram v tomto ohledu velké nedostatky. Například Kladno má 387 lůžek pro seniory, Beroun 113 lůžek, Mělník 186 lůžek, Poděbrady 70 lůžek, Mladá Boleslav 97 lůžek, Rakovník 88 lůžek a Kolín 139 lůžek.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: ZP








Další články

Velikonoční neděle v divadle: tvoření, pohádky a jarní kouzlo pro celou rodinu Velikonoční neděle v divadle: tvoření, pohádky a jarní kouzlo pro celou rodinu Divadlo A. Dvořáka v Příbrami zve v neděli 22. března od 10 do 17 hodin všechny malé i … KULTURA Jediní v okolí! DAPE Cars v Příbrami nabízí službu, kterou ostatní servisy neumí Jediní v okolí! DAPE Cars v Příbrami nabízí službu, kterou ostatní servisy neumí Když se na silnici něco pokazí, většina řidičů z Příbramska už ví, kam volat. DAPE … PR Kvůli požáru ubytovny i kontejnerů vyšetřuje policie podezřelou osobu Kvůli požáru ubytovny i kontejnerů vyšetřuje policie podezřelou osobu Rušnou noc zažili nejen hasiči kvůli nočnímu požáru na ubytovně, ale i kvůli hořícím … AKTUALIZOVÁNO Noční požár ubytovny v Příbrami: Hasiči evakuovali 35 lidí, zasahovalo několik jednotek Noční požár ubytovny v Příbrami: Hasiči evakuovali 35 lidí, zasahovalo několik jednotek Krátce před jedenáctou hodinou večerní v neděli byl vyhlášen poplach kvůli požáru na … AKTUALIZOVÁNO Je Příbram bezpečné město? Data i názory obyvatel dávají jasnější obrázek Je Příbram bezpečné město? Data i názory obyvatel dávají jasnější obrázek Pocit bezpečí je jedním ze základních ukazatelů kvality života ve městě. Jak si v … ANKETA Kde v Příbrami dělají nejlepší dorty a zákusky? Spouštíme velkou sladkou anketu! Kde v Příbrami dělají nejlepší dorty a zákusky? Spouštíme velkou sladkou anketu! Milovníci sladkého, pozor. Hledáme podnik, kde v Příbrami dělají ty nejlepší dorty, … ANKETA Medvědí česnek je vitaminová bomba. Jen dejte pozor na záměnu s jedovatou konvalinkou Medvědí česnek je vitaminová bomba. Jen dejte pozor na záměnu s jedovatou konvalinkou S příchodem jara se v českých lesích a hájích začínají objevovat první porosty … NEPŘEHLÉDNĚTE Hvězda Četnických humoresek Alena Antalová v Příbrami: „Každý den mě učí.“ Hvězda Četnických humoresek Alena Antalová v Příbrami: „Každý den mě učí.“ Festival Sherlock v příbramském Divadle Antonína Dvořáka přivítal herečku Alenu … ROZHOVOR Samoobslužné pokladny: Trend, který nezastaví ani vztek zákazníků Samoobslužné pokladny: Trend, který nezastaví ani vztek zákazníků Samoobslužné pokladny rozdělují zákazníky skoro jako politické názory. Jedni je …
Bolí vás hlava? V Nizozemsku vám na to dají… zmrzlinu Bolí vás hlava? V Nizozemsku vám na to dají… zmrzlinu Zmrzliny s netradičními příchutěmi nejsou nic nového. Svět už viděl česnekovou, … ZAJÍMAVOSTI
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz