vývoj COVID-19
16. 4. 2021
Bohutín 19
Březnice 25
Bukovany 1
Čenkov 1
Cetyně 1
Chraštice 1
Čím 1
Dobříš 80
Dolní Hbity 14
Drahenice 1
Drahlín 2
Drhovy 4
Dubenec 4
Dublovice 9
Háje 1
Hluboš 5
Hlubyně 2
Hřiměždice 6
Hudčice 2
Hvožďany 7
Jablonná 2
Jince 13
Kamýk n. V. 12
Klučenice 1
Kosova H. 6
Kotenčice 1
Kozárovice 3
Krásná H. 17
Křepenice 1
Křešín 1
Láz 5
Lazsko 1
Lešetice 1
Lhota u Pb 2
M. Hraštice 7
Milešov 1
Milín 29
Mokrovraty 3
Nalžovice 7
Nechvalice 2
Nečín 11
Nedrahovice 5
Nepomuk 1
Nestrašovice 1
Nová Ves p. P. 8
Nový Knín 20
Občov 3
Obecnice 18
Obořiště 6
Obory 1
Osečany 1
Ostrov 1
Ouběnice 1
Petrovice 5
Pičín 3
Počepice 1
Podlesí 1
Příbram 286
Radětice 1
Rosovice 2
Rožmitál p. T. 30
Sedlčany 71
Sedlec-Prč. 17
Solenice 1
Stará Huť 13
Starosedlský H. 3
Svaté Pole 1
Svatý Jan 6
Tochovice 1
Třebsko 1
Trhové Dušníky 1
Věšín 1
Višňová 6
Volenice 2
Voznice 1
Vranovice 3
Vys. Chlumec 2
Vysoká u Pb 3
Zalužany 1
Zduchovice 5
ONP Příbram
Čekající na termín očkování1528
Přiřazený termín / den139
ONP Příbram Zdaboř
Čekající na termín očkování414
Přiřazený termín / den236
Kam „poslat“ odpad ze zahrádky nebo přebytečné věci? Jarní úklid nemusí končit černou skládkou

6. dubna 2021   (06:37)
Kam „poslat“ odpad ze zahrádky nebo přebytečné věci? Jarní úklid nemusí končit černou skládkou
foto: pribram.cz

O eliminaci nežádoucího odpadu se na Příbramsku snaží města i jednotlivci – díky kontejnerům na bioodpad, odběrem pneumatik zdarma nebo nabídkou věcí za odvoz.


Stačí vyjet kousek za osídlenou lokalitu a najdete je. Nelegální skládky odpadu ze zahrádek, sjetých pneumatik, použitého nábytku nebo elektrospotřebičů lemují česká města i vesnice. Každoročně se o tom přesvědčují třeba dobrovolníci během akce Ukliďme Česko. Možnosti, jak se „čistě“ zbavit různých odpadů, nabízejí městské organizace nebo aktivisté na sociálních sítích.
 

Technické služby města Příbrami (TS) přistavují každý týden do vybraných lokalit dva velkoobjemové kontejnery, kam je možné ukládat biologický odpad ze zahrad, jako jsou větve, tráva, zemina, štěpka nebo piliny. Kontejnery jsou dostupné vždy od pátku odpoledne do pondělního rána, kdy je TS odváží.
 
Od 9. do 12. dubna budou kontejnery k dispozici v ulici Petra Bezruče a v Žežicích. Během dubna budou umístěny také ve Fibichově ulici a Jarolímkových sadech (16.–19. 4.), u horní brány Baníku a na Východním náměstí (23.–26. 4.). „Pokud bude do kontejneru ukládán jiný než biologicky rozložitelný odpad, nebude na toto místo příště kontejner přistaven,“ upozorňují Technické služby, které budou službu poskytovat až do listopadu.
 
Od 7. dubna bude ve standardním „letním“ provozu fungovat kompostárna v Rožmitále pod Třemšínem. Pondělní a páteční otevírací doba je od 8.00 do 18.00. Ve středu se zavírá o hodinu dříve a v sobotu je čas zkrácen od 8.00 do 16.00. Lidé mají počítat s polední pauzou od 12.00 do 13.00. Seznam přijímaných odpadů zahrnuje například dřevo, papír a lepenku, odpad rostlinného původu, odpadní kůru a korek a kaly z čištění komunálních odpadních vod.
 

Snížit nežádoucí odpad má v Rožmitále také bezplatná služba při likvidaci pneumatik. Nově je od místních občanů zdarma odebírá městský sběrný dvůr. „Smyslem tohoto vstřícného kroku je zabránit tomu, aby staré nebo poškozené pneumatiky končily v popelnicích, kontejnerech na tříděný odpad nebo pohozené na veřejném prostranství,“ uvádí město.
 
Nárůst odpadů v Dobříši pomáhá eliminovat facebooková skupina „Dobříš: Za odvoz“. Aktivita má již pětileté zkušenosti s propojováním osob, které poskytují nepotřebné věci, a těch, kteří přesně takové zase shánějí. „Obě skupiny lidí jsou zde vyváženy, a tak byly za dobu fungování ušetřeny desítky tun odpadu, který by jinak skončil na skládce,“ informuje město Dobříš. Skupina sdružuje 3,5 tisíce členů.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Procházky městy vedou do vzpomínek a za kulturou Procházky městy vedou do vzpomínek a za kulturou Až do 30. dubna poznáte historii Rožmitálu pod Třemšínem a hudební bonbonek v … Na strakonické se přetočilo auto přes střechu. Hasiči kolonou neprojeli, na pomoc zraněné řidičce museli běžet Na strakonické se přetočilo auto přes střechu. Hasiči kolonou neprojeli, na pomoc zraněné řidičce museli běžet Policisté silnici I/4 v místě uzavřeli. Do Příbrami se vrátili trhovci. I přes nepříznivé počasí dorazily desítky lidí Do Příbrami se vrátili trhovci. I přes nepříznivé počasí dorazily desítky lidí Dnes se poprvé v tomto roce konal trh na Dvořákově nábřeží v Příbrami. Dnes začíná sčítání lidu přes papírový formulář Dnes začíná sčítání lidu přes papírový formulář Sčítání je povinné pro všechny obyvatele. Příbramská nemocnice se pravděpodobně během května vrátí k běžnému režimu Příbramská nemocnice se pravděpodobně během května vrátí k běžnému režimu Epidemiologická situace v regionu se postupně stále zlepšuje. Silničáři příští týden opraví část tahu mezi Příbramí a Rožmitálem pod Třemšínem Silničáři příští týden opraví část tahu mezi Příbramí a Rožmitálem pod Třemšínem Na silnici I/18 bude omezený provoz kyvadlově řízený pracovníky zhotovitelské … Vandal se zaměřil na autobusové zastávky. Lidská tupost je nedozírná, řekl starosta Vandal se zaměřil na autobusové zastávky. Lidská tupost je nedozírná, řekl starosta Autobusové zastávky v Příbrami se staly terčem útoku vandala. Škoda se pohybuje v … Hasiči likvidují požár střešní konstrukce výrobní haly v Komárově Hasiči likvidují požár střešní konstrukce výrobní haly v Komárově Oznámení o zahoření přijali hasiči v pátek před polednem. U Skalky havarovala dvě auta, nikdo se nezranil U Skalky havarovala dvě auta, nikdo se nezranil K nehodě došlo v pátek po desáté hodině.
Odpočívadlo doplní dřevěná socha, lesní hřiště i detailní mapa CHKO Brdy Odpočívadlo doplní dřevěná socha, lesní hřiště i detailní mapa CHKO Brdy Turismus je pro Příbram důležitý, proto se připravují stále nové atraktivity nejen ve …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz