28. 10. je státní svátek
Kam o víkendu s dětmi? Na karneval a pohádkovou procházku podzemím

14. října 2021   (06:03)
Kam o víkendu s dětmi? Na karneval a pohádkovou procházku podzemím
foto: Hornické muzeum Příbram

Program pro malé diváky v Příbrami uvede v sobotu 16. října také kino, na Malou scénu zavítá v neděli 17. října pražské divadlo Minor.


Další podzimní víkend nabídne v Příbrami pestrou rodinnou zábavu – jak venku s možností pokochat se barvami přírody, tak díky pozvánkám kulturních institucí ve městě. Avizovaný program slibuje příběhy, dobrodružství a tanec.
 

Divadlo A. Dvořáka Příbram připravilo hned tři události. V sobotu 16. října si na Karnevalu s klaunem Hugem děti užijí diskotéku, soutěže o ceny, vyhlášení nejlepších masek a další překvapení. Zábavný rej začíná v Estrádním sále ve 14.00. Intimnější, i když o akci neméně ochuzené odpoledne strávíte s filmem „Vlk a lev: Nečekané přátelství“, který kino hraje v sobotu od 16.00. Letošní francouzská novinka, natočená se skutečnými zvířaty a bez digitálních triků, pochází z dílny režiséra Gillese de Maistre (Mia a bílý lev).
 
V rámci divadelního Podzimu na Malé scéně se mohou malí diváci seznámit s pražským divadlem Minor. Autorská inscenace „Mami, už tak budem?“, jež v roce 2015 získala cenu Erik za nejinspirativnější počin v oblasti loutkového a alternativního divadla, sleduje rodičovské úsilí při cestování s dětmi. Jak se dá vydržet cestu až do cíle s pomocí pohádek o patníku, stěračích a volantu, zjistíte v neděli 17. října od 15.00. Vstupenky na zmíněné akce lze koupit na webu www.divadlopribram.eu.
 
Po oba víkendové dny se v Hornickém muzeu na Březových Horách konají prohlídky Prokopské štoly oživené pohádkami a vyprávěním starých havířů. Do podzemí návštěvníky doveze důlní vláček. Prohlídky mají omezenou kapacitu, pro rezervaci tedy volejte na telefonní číslo 318 630 149. Vstup je možný pro děti starší tří let.
 


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Kvůli dopingu jsem se ocitl na hraně života a smrti, říká mistr světa v kulturistice Kvůli dopingu jsem se ocitl na hraně života a smrti, říká mistr světa v kulturistice Petr Pevan Vaniš z Počepic patří k nejúspěšnějším a nejznámějším kulturistům naší … Knihovna Jana Drdy zpřístupní sklady knih půjčovny pro dospělé Knihovna Jana Drdy zpřístupní sklady knih půjčovny pro dospělé Sklady se otevřou každé první pondělí v měsíci mezi 9.00 a 17.00. V dalších týdnech … Hudební víkend v Příbrami: Elektro jízda, crossover i Mozart Hudební víkend v Příbrami: Elektro jízda, crossover i Mozart Víkendové koncerty odehrají v klubu Junior Ventolin, Gaia Mesiah a Megaphone, v … Pohonné hmoty ve Středočeském kraji dál zdražují, nafta je poprvé od roku 2014 nad 35 Kč/l Pohonné hmoty ve Středočeském kraji dál zdražují, nafta je poprvé od roku 2014 nad 35 Kč/l Benzin je o 8,47 koruny na litru dražší než před rokem, za naftu tehdy motoristé … Dnes si připomínáme vznik samostatného československého státu Dnes si připomínáme vznik samostatného československého státu Den vzniku Československa, 28. října 1918, je nejvýznamnějším svátkem České republiky. … Spuštění rezervačního systému městské chaty Granit klepe na dveře Spuštění rezervačního systému městské chaty Granit klepe na dveře Ubytovat se v nově zrekonstruovaných interiérech chaty Granit bude prostřednictvím … 52. ročník HF A. Dvořáka Příbram byl zakončen famózním koncertem 52. ročník HF A. Dvořáka Příbram byl zakončen famózním koncertem O nádherný závěr se postarala Moravská filharmonie Olomouc pod taktovkou Jakuba … Hasiči před Dušičkami varovali před používáním svíček v plastu Hasiči před Dušičkami varovali před používáním svíček v plastu Plast může vzplanout a oheň se pak na hřbitově rozšíří třeba na okrasné dřeviny a může … Podívejte se, jak vypadala liduprázdná Příbram v době zákazu nočního vycházení Podívejte se, jak vypadala liduprázdná Příbram v době zákazu nočního vycházení Zítra to bude přesně rok, kdy byl v rámci covidových opatření vydán zákaz nočního …
Zemřel dlouholetý člen skupin Spirituál kvintet a C&K Vocal Jiří Cerha Zemřel dlouholetý člen skupin Spirituál kvintet a C&K Vocal Jiří Cerha Cerha byl také autorem mnoha scénických hudeb pro Divadlo v Příbrami.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz