K nedožitým pětapadesátinám Bartošové vyjde výběr jejích hitů
28. března 2021 (12:13)
foto: pribram.cz, ČTK
Nahrávka s názvem Knoflíky lásky/Největší hity 1984–2012 nabídne dvě desítky písní od titulního raného duetu s Petrem Sepešim až po závěrečnou slovenskou lidovku.
K nedožitým 55. narozeninám zpěvačky Ivety Bartošové, které připadnou na 8. dubna, vyjde výběr jejích hitů sestavený producentem Pavlem Vaculíkem. Nahrávka s názvem Knoflíky lásky/Největší hity 1984–2012 nabídne dvě desítky písní od titulního raného duetu s Petrem Sepešim až po závěrečnou slovenskou lidovku. ČTK o tom informoval Vladan Drvota z vydavatelství Supraphon.
Bartošová život dobrovolně ukončila ve svých osmačtyřiceti letech 29. dubna 2014 skokem pod vlak v Praze - Uhříněvsi. Někdejší trojnásobná zlatá slavice se potýkala se závislostí na alkoholu a lécích, přesto se pokoušela navázat na svou úspěšnou kariéru.
"Vypracovala se na jednu z předních zpěvaček populární hudby showbyznysu. Získala všechna prestižní ocenění té doby a stala se skutečnou hvězdou. Určitě to byl její velký talent a píle, ale také spolupráce s Ladislavem Štaidlem," uvedl producent Vaculík, který s Bartošovou spolupracoval v počátcích její kariéry i při jejím návratu na scénu v roce 1998. "Byl jsem u jejího začátku i konce," dodal u příležitosti vydání vzpomínkového alba.
Ještě dlouho po smrti Bartošová plnila stránky bulváru. Zájem neutuchal ani o její nahrávky. Někteří spolupracovníci zpěvačky upozorňovali na podíl bulvárních médií na její životní tragédii. Producent a hudebník František Janeček, který pro Bartošovou napsal například hit Léto, uvedl, že zástupci bulvárního tisku "Ivetu uštvali". "Byla fenoménem a úžasnou zpěvačkou. Lidsky to bylo milé děvče a pro publikum "princezna z Moravy". Na tragédii se podepsala souhra nešťastných náhod, ale je to čítankový příklad, jak se na někom může podepsat bulvár," řekl před lety ČTK Janeček.
Bartošová poprvé na sebe výrazně upozornila v roce 1983 v soutěži Mladá píseň v Jihlavě. Než se vydala na sólovou dráhu, zpívala ve skupinách Balet a Kroky Františka Janečka. Do povědomí veřejnosti se výrazně zapsala duetem Knoflíky lásky, který nazpívala s Petrem Sepéšim a jehož se na singlu prodalo přes 200 000 kusů. Na jaře 1987 začala spolupracovat s producentem Ladislavem Štaidlem. Mezi její další hity patří Málo mě zná, Medové dny, Víš lásko, Dva roky prázdnin, Dej mi ruku, Útoč láskou nebo Tichá píseň. Koncem 90. let vystupovala v úspěšných muzikálech. V roce 1997 debutovala jako Adriana v Draculovi Karla Svobody, později hrála i v jeho Monte Cristovi. Zpívala také v Miss Saigon, v Bídnících, pohádkovém muzikálu na ledě Mrazík či v Johance z Arku, na Slovensku účinkovala v Pomádě.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
ČTK
autor: Jakub Pečenka
Další články
Zámek Dobříš zazáří o Vánocích v nové štědrovečerní pohádce České televize
Zámek Dobříš se letos proměnil v jedno z nejkouzelnějších míst českých Vánoc. Stal se …
Oxygen zakončil sezonu vystoupením všech dětí v divadle
Sportovní klub Aerobic Oxygen Příbram uzavřel letošní sezonu slavnostním vystoupením …
Meteorologové potvrzují návrat zimy. Brdy mají šanci na bílé Vánoce
Zdá se, že předpověď meteorologů o návratu zimy na Vánoce se začíná plnit. V úterý …
Kapr ve vaně a na svobodě, vánoční zvyk s odvrácenou tváří
Vánoční kapr patří k nejznámějším českým symbolům. Nejde jen o štědrovečerní pokrm – v …
Příroda
Betlémské světlo přinese do Dobříše vánoční atmosféru
Tradiční Betlémské světlo, malý plamínek s velkým poselstvím, dorazí i letos do …
Vánoční přání z radnice
Adventní čas je obdobím, kdy se lidé zastavují, bilancují uplynulý rok a přejí si …
Vánoce
Bude sníh na Vánoce nebo ne? Víte ještě, jak vypadá zasněžená příroda?
Sociální sítě i některá média bývají v předvánočním období plná ‘zaručených‘ …
Gastro agent: Mia pizza – kebab
Rychlé občerstvení v centru města má jednoduchý úkol: nasytit, nezdržovat a …
Fast food
RE/MAX Nova: Nový vítr na realitním trhu v Příbrami
Na realitním trhu v Příbrami vznikla nová realitní kancelář RE/MAX Nova.
PR
Pavel Nový alias tatínek z komedie S tebou mě baví svět: Vánoční přání pro Příbram
Vánoce by nebyly kompletní bez komedie S tebou mě baví svět, kterou si každoročně …
Vánoce




