28. 10. je státní svátek
Junior nežije jen koncerty, program počítá s dětmi i seniory

8. října 2021   (17:02)
Junior nežije jen koncerty, program počítá s dětmi i seniory
foto: Sportovní zařízení města Příbrami

Během října se v příbramském klubu objeví kapely The.Switch a Bikkiny Shop, Jazz Faces nebo Gaia Mesiah. Dojde také na netradiční módní přehlídku.


Léto je pryč, jak všem napoví kalendář, a už i počasí. V Příbrami se oficiální hudební tečkou sezóny stal open air Letňák Fest a organizace města se teď zaměřují na program ve vnitřních prostorách. Říjen „rozehřály“ hned první den v měsíci v klubu Junior kapely Pakáš a Výčep, další koncerty a akce jsou hned v závěsu.
 

O jeden z nejbližších hudebních zážitků se v pátek 15. října postará společné vystoupení skupin The.Switch a Bikkiny Shop. Původním záměrem pořadatele – Městského kulturního centra Příbram (MKC) – bylo propojit nabídku hudebních klubů v Příbrami a během jednoho večera uspořádat Příbramskou klubovou noc, při níž by lidé na různých podiích ve městě poznávali nové žánry či místní kapely. Nyní je ale projekt odsunut na rok 2022. „Jde o poměrně rozsáhlou věc, kterou nechceme uspěchat. Z pohledu města jako organizátora musíme zvážit všechny okolnosti a postupy tak, aby vše proběhlo správně. Máme koncept v ‚šuplíku‘ a určitě se k němu vrátíme,“ uvedl vedoucí MKC Vlastimil Ševr. Nyní se MKC zaměří na ustálení a nastavení programové a provozní stránky Junior klubu. Na kreativní nápady a produkčně náročnější akce, kterých v období června až září zajišťovalo několik, si centrum zatím nechává čas.
 
Program klubu není pouze pro mladé, ale cílí i na starší publikum a děti. Tzv. minidiskotéky zajišťují Sportovní zařízení města Příbram (SZM). „Diskotéky pro děti v Junior klubu navazují na letní oblíbená minidisko s animátory na Nováku. Budou se konat každou první neděli v měsíci od 17.00, kromě prosince. Výše vstupného je padesát korun,“ informovala Martina Parezová ze SZM. Ve středu 20. října se v klubu uskuteční netradiční módní přehlídka, kdy se v outfitech zapůjčených z místních obchodů s oblečením projdou senioři. Akce vznikla ve spolupráci s organizací Babíkov, která se věnuje práci se seniory. „Spolek je velmi aktivní, během covidu například pomáhal při šití roušek,“ vysvětlil Vlastimil Ševr.
 
Doménou klubového portfolia ovšem zůstávají koncerty. „Do Junioru bych v nejbližší době všechny rád pozval na populárního a netradičního dýdžeje Ventolina, který zde zahraje 29. října,“ zmínil jednoho z vystupujících Vlastimil Ševr. Fanoušci se v tomto měsíci mohou dále těšit na příbramské Jazz Faces (22. října) a dvojkoncert Gaia Mesiah s Megaphone (30. října). Stejně jako doposud se i v budoucím programu objeví přednášky.
 


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Kvůli dopingu jsem se ocitl na hraně života a smrti, říká mistr světa v kulturistice Kvůli dopingu jsem se ocitl na hraně života a smrti, říká mistr světa v kulturistice Petr Pevan Vaniš z Počepic patří k nejúspěšnějším a nejznámějším kulturistům naší … Knihovna Jana Drdy zpřístupní sklady knih půjčovny pro dospělé Knihovna Jana Drdy zpřístupní sklady knih půjčovny pro dospělé Sklady se otevřou každé první pondělí v měsíci mezi 9.00 a 17.00. V dalších týdnech … Hudební víkend v Příbrami: Elektro jízda, crossover i Mozart Hudební víkend v Příbrami: Elektro jízda, crossover i Mozart Víkendové koncerty odehrají v klubu Junior Ventolin, Gaia Mesiah a Megaphone, v … Pohonné hmoty ve Středočeském kraji dál zdražují, nafta je poprvé od roku 2014 nad 35 Kč/l Pohonné hmoty ve Středočeském kraji dál zdražují, nafta je poprvé od roku 2014 nad 35 Kč/l Benzin je o 8,47 koruny na litru dražší než před rokem, za naftu tehdy motoristé … Dnes si připomínáme vznik samostatného československého státu Dnes si připomínáme vznik samostatného československého státu Den vzniku Československa, 28. října 1918, je nejvýznamnějším svátkem České republiky. … Spuštění rezervačního systému městské chaty Granit klepe na dveře Spuštění rezervačního systému městské chaty Granit klepe na dveře Ubytovat se v nově zrekonstruovaných interiérech chaty Granit bude prostřednictvím … 52. ročník HF A. Dvořáka Příbram byl zakončen famózním koncertem 52. ročník HF A. Dvořáka Příbram byl zakončen famózním koncertem O nádherný závěr se postarala Moravská filharmonie Olomouc pod taktovkou Jakuba … Hasiči před Dušičkami varovali před používáním svíček v plastu Hasiči před Dušičkami varovali před používáním svíček v plastu Plast může vzplanout a oheň se pak na hřbitově rozšíří třeba na okrasné dřeviny a může … Podívejte se, jak vypadala liduprázdná Příbram v době zákazu nočního vycházení Podívejte se, jak vypadala liduprázdná Příbram v době zákazu nočního vycházení Zítra to bude přesně rok, kdy byl v rámci covidových opatření vydán zákaz nočního …
Zemřel dlouholetý člen skupin Spirituál kvintet a C&K Vocal Jiří Cerha Zemřel dlouholetý člen skupin Spirituál kvintet a C&K Vocal Jiří Cerha Cerha byl také autorem mnoha scénických hudeb pro Divadlo v Příbrami.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz