Jsme optimisté a věříme, že zvládneme vyhrát oba rozhodující zápasy, řekl majitel 1.FK Příbram Jan Starka
17. července 2020 (17:16)
foto: pribram.cz, ČTK
Příbram čekají dva rozhodující zápasy. V příštím týdnu se domácí fotbalisté utkají s Teplicemi a Karvinou.
Profesionální kluby první a druhé fotbalové ligy na ligovém grémiu odsouhlasily dohrání posledních dvou kol skupiny o záchranu v nejvyšší soutěži, následná baráž byla ale zrušena. Pokud se závěr skupiny o záchranu povede dokončit, sestoupí letos z nejvyšší soutěže pouze jeden tým a z druhé ligy postoupí tři celky - vítězné Pardubice, Brno a Dukla Praha. Příští sezonu první ligy bude hrát 18 mužstev a bude zrušena nadstavba.
Závěr prodloužené sezony, kterou už v březnu na dva a půl měsíce přerušila koronavirová pandemie, zkomplikovaly na začátku července pozitivní testy na nemoc covid-19 u několika hráčů v týmu Karviné.
Ligová fotbalová asociace kvůli tomu odložila zbývající dvě kola skupiny o záchranu na 23. a 26. července a posunula i baráž, která se ale nakonec nebude hrát. Karvinští absolvovali v tomto týdnu plošné kontrolní testy, které byly negativní, a mužstvo se mohlo vrátit do tréninku.
Příbramští fotbalisté se utkají nejprve s Teplicemi a o tři dny později s Karvinou. "Čeká nás nelehký úkol, a to zvítězit nad oběma týmy. Jsme ale optimisté a pevně věříme, že to zvládneme a v první lize zůstaneme," řekl pro pribram.cz majitel klubu Jan Starka.
Příbramští fotbalisté se utkají nejprve s Teplicemi a o tři dny později s Karvinou. "Čeká nás nelehký úkol, a to zvítězit nad oběma týmy. Jsme ale optimisté a pevně věříme, že to zvládneme a v první lize zůstaneme," řekl pro pribram.cz majitel klubu Jan Starka.
Pokud by se nepovedlo dohrát skupinu o záchranu, z první ligy by letos nikdo nesestoupil a vedle vítězných Pardubic by z druhé ligy mezi elitu prošlo druhé Brno.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
ČTK
autor: Jakub Pečenka
Další články
Bude to drama? Ředitelka školky z Příbramska míří do Prostřeno!
Oblíbený pořad Prostřeno! zamíří do Prahy a Středočeského kraje a chybět nebude ani …
LIFESTYLE
Příbram zasáhne šipkařská horečka! MČR v šipkách je tady!
Připravte se na pořádnou dávku adrenalinu, napětí a skvělé sportovní atmosféry! Česká …
SPORT
Tipy na víkend: Farmářské i bleší trhy, festival chutí i bohatý kulturní program
Tento víkend se v Příbrami budou opět konat farmářské trhy, podívat se můžete i na …
NEPŘEHLÉDNĚTE
TASTY STREET FOOD FESTIVAL míří do Příbrami už tuto sobotu
Už 18. dubna se Náměstí T. G. Masaryka od 10:00 do 19:00 promění v ráj všech milovníků …
KOMERČNÍ SDĚLENÍ
V Příbrami začal Dvořákův festival, letos se posluchači přenesou do Británie
Plzeňská filharmonie spolu s britskou violoncellistkou Laurou van der Heijdenovou …
KULTURA
Jak dopadl Speed Marathon na Příbramsku? Jaké jsou postihy za překročení rychlosti?
Policisté na příbramských silnicích v rámci celostátní akce Speed Marathon ve středu …
AKTUÁLNĚ
Řidiči si sami ukázali na problémová místa. Přesto stovky z nich šláply na plyn víc, než měly
I když sami řidiči mohli navrhovat místa k měření rychlosti, bezmála tři sta z nich …
VIDEO
Máte doma octomilky? Tohle je důvod — a řešení, které opravdu funguje
Octomilky. Malé, otravné a neuvěřitelně rychlé. Stačí jeden přezrálý banán, otevřená …
ZAJÍMAVOSTI
Benzin i nafta zlevnily o koruny. Nejlevněji natankujete stále u Silmetu
Za benzin Natural 95 zaplatíte v Příbrami v rozmezí od 38,99 Kč do 41,59 Kč za litr. …
AKTUÁLNĚ
V Husově ulici náklaďák poškodil semafor
Ve čtvrtek 16. dubna po 15. hodině chvíli brzdila provoz v dopravní špičce nehoda.
FOTO




