25. 4. svátek má Marek

Josef Řihák: Po tom, co předváděl, by Pikrt v ČSSD zůstal nemohl

ROZHOVOR
17. října 2014   (06:20)
Josef Řihák: Po tom, co předváděl, by Pikrt v ČSSD zůstal nemohl

Lídr ČSSD Josef Řihák se v povolebním rozhovoru vyjádřil také k odchodu Pavla Pikrta z příbramské sociální demokracie.


Volby jsou za námi. ČSSD ztratila 7 křesel. Čím si myslíte, že to bylo?
Nad tím samozřejmě přemýšlím a upřímně říkám, že přesnou příčinu neznám. Uškodila nám velmi agresivní kampaň plná drsného napadání, urážek, trestních oznámení. Možná jsme až příliš spoléhali na to, že lidé ocení naší práci, kterou jsme odvedli v minulých letech a nechtěli jsme se snižovat k podobným útokům, jaké byly podniknuty vůči nám. V neposlední řadě nás určitě poškodila i nejednotnost uvnitř naší politické strany.

Hodně se mluví také o Pavlu Pikrtovi. Prý svým chováním před volbami zradil ČSSD, jaký na to máte názor?
Pavel mluvil více do médií než s námi v ČSSD. Nechci být jako on. Jeho postoj se s postupem času obracel, nezvedal telefony, nechodil na jednání, ačkoliv byl zván, jen sporadicky se omluvil z nejrůznějších důvodů, často na poslední chvíli. Velkou část kampaně strávil na dovolené, ani do volebního štábu nepřišel.

Myslím si, že když někdo porušuje usnesení, která jsou podle stanov závazná, když prozrazuje konkurenci, co by neměl, a tak podobně, tak to není dobře. Pavel Pikrt se svojí ženou nyní, prakticky několik desítek hodin po volbách, oznámili jednou větou svůj odchod z ČSSD a nejsou tedy členy strany. Osobně mě to mrzí, nerozumím takovému chování, zvlášť od člověka, který dostal několikanásobnou příležitost. Sám zřejmě cítil, že by již v ČSSD zůstat nemohl, po tom všem, co předváděl a jak se ke kolegům choval. Měl by mít také zbytek cti a vzdát se mandátu, který ve volbách získal jako sociální demokrat.

Jak může ČSSD získat zpět své voliče? Myslíte, že bude nutné provést nějaké personální změny ve vedení?
Personální otázky mají ve svých rukou členové místní organizace, blíží se naše členská schůze a tam se bude diskutovat a rozhodovat, jak dál a s jakým vedením. Podle mého názoru musíme čtyři roky pracovat, být aktivní a za čtyři roky změříme síly opět.

ČSSD bude zřejmě v opozici. Vidíte v tom i nějaké výhody?
Je asi jasné, že bychom raději byli v opačné situaci, tedy při sestavování nového vedení města. I v opozici ale budeme pracovat, budeme důslední, budeme slyšet a bude-li to možné, tak jsme připraveni konstruktivně konat a pracovat ve prospěch občanů a celého města.

Co si myslíte, že lze očekávat od koalice ANO s TOP 09, která se už nyní rýsuje?
Nedokážu toto odhadovat, čekat lze určitě leccos, jen si myslím, že velká část voličů očekává až příliš a bude zklamaná. Práci těchto politických stran a jejich lidí jsem neměl možnost nikdy vidět a tedy ji neznám.

Porážka ve volbách jistě nebyla příjemná. Už jste přemýšlel o tom, co budete dělat dál? Přemýšlel jste i o odchodu z politiky?
Porážka jistě příjemná není, to máte pravdu. Zatím jsem od svého vstupu do politiky znal jen úspěch a vítězství, ale tak to v životě chodí, první porážka neznamená mnoho a osobně rozhodně utíkat nehodlám, nejsem srab. Ačkoliv uznávám, že jsme prohráli a prohrál jsem i já, ale pracovat budu dál.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: pribram.cz

autor: MJDalší články

Policie by měla znát škodu na havarovaném vrtulníku do měsíce Policie by měla znát škodu na havarovaném vrtulníku do měsíce Policie původně očekávala, že škodu bude znát již na počátku letošního roku, následně se termín posunul na únor, kdy se zjistilo, že rozsah poškození nelze vizuální prohlídkou zjistit a bude nutné vrtulník odstrojit. 24. dubna 2019   (20:17) Už tento pátek dorazí do Březnice kapely Mňága a Žďorp společně s E!E Už tento pátek dorazí do Březnice kapely Mňága a Žďorp společně s E!E Páteční večer bude patřit rockové hudbě! Při troše štěstí můžete jít zdarma! 24. dubna 2019   (17:12) Výjezd z Příbrami komplikuje srážka vozidel na Evropské Výjezd z Příbrami komplikuje srážka vozidel na Evropské Vozidla blokují oba jízdní pruhy. 24. dubna 2019   (14:49) AKTUÁLNĚ Vše je připraveno, oheň prozatím s otazníky Vše je připraveno, oheň prozatím s otazníky Již zítra, ve čtvrtek 25. dubna, se v areálu Nového rybníka koná akce Čarodějnice na Nováku. Akce začíná v 16 hodin a připraven je bohatý program. Jediné, co ještě není zcela jasné je, zda bude zapálena připravená vatra. 24. dubna 2019   (12:28) Turistický vláček prozatím mimo provoz Turistický vláček prozatím mimo provoz V měsíci květnu byl v minulosti zahajován provoz turistického vláčku. V letošním roce je provoz vláčku pozastaven. Hledá se provozovatel. 24. dubna 2019   (11:49) U Zaječova by mohl vzniknout výcvikový areál složek IZS U Zaječova by mohl vzniknout výcvikový areál složek IZS V areálu budou s nebezpečnými situacemi a jejich řešením seznamováni především školáci, sloužit bude ale i pro cvičení profesionálů. 24. dubna 2019   (10:10) V Brdech se čeká na dotace pro nové nádrže a rybníčky V Brdech se čeká na dotace pro nové nádrže a rybníčky Mají pomoci přírodě v době klimatických změn 24. dubna 2019   (08:17) Hlediště divadla nakonec zřejmě vybuduje firma Staler Hlediště divadla nakonec zřejmě vybuduje firma Staler Společnost musela vysvětlit podezřele nízkou nabídku a další formality. 24. dubna 2019   (06:06) Auto narazilo do stromu, vážně zraněnou řidičku transportovala záchranka do nemocnice Auto narazilo do stromu, vážně zraněnou řidičku transportovala záchranka do nemocnice Silnice I/18 byla uzavřena 23. dubna 2019   (18:56) AKTUÁLNĚ Hasiči bojují s rozsáhlým požárem lesa Hasiči bojují s rozsáhlým požárem lesa Na místě operuje 11 jednotek hasičů. 23. dubna 2019   (16:43) AKTUÁLNĚKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz