vývoj COVID-19
24. 2. 2021
Bohutín 12
Borotice 4
Březnice 64
Buková u Pb 1
Bukovany 7
Čenkov 5
Cetyně 1
Chotilsko 6
Chrást 1
Chraštice 2
Čím 1
Dlouhá Lhota 7
Dobříš 111
Dolní Hbity 5
Drahenice 2
Drahlín 5
Drásov 2
Drevníky 2
Drhovy 6
Dublovice 6
Dubno 8
Háje 12
Hluboš 7
Hlubyně 1
Horčápsko 2
Hřiměždice 6
Hudčice 8
Hvožďany 9
Jablonná 8
Jesenice 6
Jince 25
Kamýk n. V. 17
Klučenice 5
Kňovice 4
Kosova H. 13
Krásná H. 7
Křepenice 2
Křešín 1
Láz 5
Lazsko 6
Lešetice 1
Lhota u Pb 3
M. Hraštice 13
Milešov 5
Milín 27
Modřovice 1
Mokrovraty 20
Nalžovice 12
Narysov 5
Nechvalice 7
Nečín 8
Nedrahovice 4
Nová Ves p. P. 16
Nové Dvory 4
Nový Knín 36
Obecnice 28
Obořiště 2
Ohrazenice 1
Osečany 5
Ostrov 3
Ouběnice 3
Pečice 9
Petrovice 10
Pičín 5
Počepice 6
Podlesí 12
Příbram 446
Prosen. L. 17
Řadíč 3
Rosovice 5
Rožmitál p. T. 23
Rybníky 3
Sádek 4
Sedlčany 66
Sedlec-Prč. 34
Sedlice 2
Solenice 7
Stará Huť 19
Štětkovice 3
Suchodol 1
Svaté Pole 15
Svatý Jan 3
Svojšice 4
Tochovice 3
Třebsko 5
Trhové Dušníky 1
Tušovice 2
Velká Lečice 2
Věšín 8
Višňová 10
Volenice 8
Voznice 7
Vrančice 3
Vranovice 1
Vševily 1
Vys. Chlumec 11
Vysoká u Příbramě 1
Zalužany 1
Zbenice 4
Zduchovice 7

Josef Řihák: Po tom, co předváděl, by Pikrt v ČSSD zůstal nemohl

ROZHOVOR
17. října 2014   (06:20)
Josef Řihák: Po tom, co předváděl, by Pikrt v ČSSD zůstal nemohl

Lídr ČSSD Josef Řihák se v povolebním rozhovoru vyjádřil také k odchodu Pavla Pikrta z příbramské sociální demokracie.Volby jsou za námi. ČSSD ztratila 7 křesel. Čím si myslíte, že to bylo?
Nad tím samozřejmě přemýšlím a upřímně říkám, že přesnou příčinu neznám. Uškodila nám velmi agresivní kampaň plná drsného napadání, urážek, trestních oznámení. Možná jsme až příliš spoléhali na to, že lidé ocení naší práci, kterou jsme odvedli v minulých letech a nechtěli jsme se snižovat k podobným útokům, jaké byly podniknuty vůči nám. V neposlední řadě nás určitě poškodila i nejednotnost uvnitř naší politické strany.

Hodně se mluví také o Pavlu Pikrtovi. Prý svým chováním před volbami zradil ČSSD, jaký na to máte názor?
Pavel mluvil více do médií než s námi v ČSSD. Nechci být jako on. Jeho postoj se s postupem času obracel, nezvedal telefony, nechodil na jednání, ačkoliv byl zván, jen sporadicky se omluvil z nejrůznějších důvodů, často na poslední chvíli. Velkou část kampaně strávil na dovolené, ani do volebního štábu nepřišel.

Myslím si, že když někdo porušuje usnesení, která jsou podle stanov závazná, když prozrazuje konkurenci, co by neměl, a tak podobně, tak to není dobře. Pavel Pikrt se svojí ženou nyní, prakticky několik desítek hodin po volbách, oznámili jednou větou svůj odchod z ČSSD a nejsou tedy členy strany. Osobně mě to mrzí, nerozumím takovému chování, zvlášť od člověka, který dostal několikanásobnou příležitost. Sám zřejmě cítil, že by již v ČSSD zůstat nemohl, po tom všem, co předváděl a jak se ke kolegům choval. Měl by mít také zbytek cti a vzdát se mandátu, který ve volbách získal jako sociální demokrat.

Jak může ČSSD získat zpět své voliče? Myslíte, že bude nutné provést nějaké personální změny ve vedení?
Personální otázky mají ve svých rukou členové místní organizace, blíží se naše členská schůze a tam se bude diskutovat a rozhodovat, jak dál a s jakým vedením. Podle mého názoru musíme čtyři roky pracovat, být aktivní a za čtyři roky změříme síly opět.

ČSSD bude zřejmě v opozici. Vidíte v tom i nějaké výhody?
Je asi jasné, že bychom raději byli v opačné situaci, tedy při sestavování nového vedení města. I v opozici ale budeme pracovat, budeme důslední, budeme slyšet a bude-li to možné, tak jsme připraveni konstruktivně konat a pracovat ve prospěch občanů a celého města.

Co si myslíte, že lze očekávat od koalice ANO s TOP 09, která se už nyní rýsuje?
Nedokážu toto odhadovat, čekat lze určitě leccos, jen si myslím, že velká část voličů očekává až příliš a bude zklamaná. Práci těchto politických stran a jejich lidí jsem neměl možnost nikdy vidět a tedy ji neznám.

Porážka ve volbách jistě nebyla příjemná. Už jste přemýšlel o tom, co budete dělat dál? Přemýšlel jste i o odchodu z politiky?
Porážka jistě příjemná není, to máte pravdu. Zatím jsem od svého vstupu do politiky znal jen úspěch a vítězství, ale tak to v životě chodí, první porážka neznamená mnoho a osobně rozhodně utíkat nehodlám, nejsem srab. Ačkoliv uznávám, že jsme prohráli a prohrál jsem i já, ale pracovat budu dál.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: pribram.cz

autor: MJ

Další články

Příbramští hasiči hledají posily do svých řad Příbramští hasiči hledají posily do svých řad Územní odbor Příbram hledá zájemce do služebního poměru na pozici Hasič, Hasič – … Středočeští hasiči se podílejí na distribuci respirátorů Středočeští hasiči se podílejí na distribuci respirátorů Následně budou respirátory distribuovány přímo do jednotlivých škol Středočeského … Nastane tvrdý lockdown? Vláda chystá další zpřísnění Nastane tvrdý lockdown? Vláda chystá další zpřísnění Studenti se do škol začátkem března pravděpodobně nevrátí. Cesta do školy: Polovina dětí z Příbramska ji zvládne pěšky a do deseti minut Cesta do školy: Polovina dětí z Příbramska ji zvládne pěšky a do deseti minut Šetření mezi žáky ve věku od devíti do patnácti let v projektu Minisčítání 2020 … Hasiči vyjížděli k požáru soudu, jednalo se o kouř z komína Hasiči vyjížděli k požáru soudu, jednalo se o kouř z komína Hasiči se s podobnými oznámeními občas setkávají. V sedlčanské škole se podle ředitele osvědčily PCR testy V sedlčanské škole se podle ředitele osvědčily PCR testy Sedlčanská škola chce pilotní projekt přesto dokončit a o získané poznatky se podělit … Podle vědců hrozí kolaps zdravotnictví a návrat dětí do škol za rok Podle vědců hrozí kolaps zdravotnictví a návrat dětí do škol za rok K zavřeným školám by se podle nich měly omezit podniky, průmysl a úplně zavřít … Rádi čtete a soutěžíte? Zkuste letos knižní výzvu Rádi čtete a soutěžíte? Zkuste letos knižní výzvu Knihovna Jana Drdy Příbram vyhlásila nové kolo celoroční čtenářské soutěže pro děti a … Respirátory jsou to nejmenší zlo. Pokud jsou lidé hovada, tak se můžeme těšit Respirátory jsou to nejmenší zlo. Pokud jsou lidé hovada, tak se můžeme těšit Zeptali jsme se několika obyvatel Příbrami, jak nové nařízení vítají, zda již …
Opilec si v Březnici „ustlal“ na silnici. Policisty ignoroval, na záchytce začal vyhrožovat Opilec si v Březnici „ustlal“ na silnici. Policisty ignoroval, na záchytce začal vyhrožovat Muž se dopustil čtyř přestupků, nyní mu hrozí pokuta dvacet tisíc.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz