24. 1. svátek má Milena

Josef Řihák: Jděte volit a nenechte za sebe rozhodovat jiné

ROZHOVOR
20. srpna 2014   (06:45)
Josef Řihák: Jděte volit a nenechte za sebe rozhodovat jiné

Josef Řihák je volební lídr kandidátky ČSSD a zároveň bude v říjnu obhajovat post senátora.


Po Jindřichu Vařekovi a Vladimíru Královi přinášíme rozhovor s dalším lídrem politické kandidátky, tentokrát s Josefem Řihákem (ČSSD), který je zároveň senátorem za okres Příbram.

Znovu se ucházíte o křeslo senátora. S jakou vizí jdete do voleb?

Chci pokračovat v dosavadní práci. Myslím si, že stále mohu být našemu regionu prospěšný. Jedním z mých hlavních cílů je zasadit se o zahájení výstavby obchvatu Příbrami. A nadále chci pomáhat dobrovolným hasičům a obyvatelům menších vesnic a měst.

Máte jako senátor za Příbramsko nějaké „úřední hodiny“, ve kterých se scházíte s občany?

V senátorské kanceláři v Příbrami na Zámečku jsem obvykle jednou týdně. Lepší je ale kontaktovat mě telefonicky či mailem. Jsem samozřejmě kdykoliv připraven každému odpovědět na jeho dotazy, či mu pomoci s řešením jeho problémů. Myslím si, že to ostatně moji sousedé na Příbramsku i v dalších místech mého senátorského obvodu dobře vědí, neboť jsem s celou řadou z nich byl v uplynulých letech v kontaktu. Hovořili jsme spolu například na celé řadě nejrůznějších akcí, na nichž jsem byl přítomen.

Jste lídrem kandidátky ČSSD v Příbrami pro komunální volby, jak tomu mají voliči rozumět?

Ve volbách si občané kromě programu jednotlivých stran vybírají také osobnosti, které programy prezentují. Členové příbramské ČSSD mi dali důvěru, abych jako osobnost a lídr sociální demokraty v komunálních volbách vedl a program naší strany občanům co nejlépe představil. Vážím si této důvěry a současně je pro mě závazkem, neboť chci dovést ČSSD v Příbrami ke druhému vítězství v komunálních volbách za sebou. A mohlo by se nám to podařit. Za uplynulých 7,5 roku, kdy má ČSSD hlavní zodpovědnost za vedení našeho města, jsme v Příbrami udělali mnoho práce. Hodně jsme investovali do zateplení domů v majetku města, opravili jsme obě hlavní náměstí, spoustu silnic, máme nové autobusové nádraží, čistírnu odpadních vod. A nezapomněli jsme ani na občany, kterým jsme pomohli získat dotace na zateplení a modernizace domů a bytů z programu IPRM. A co je hlavní, všechny tyto investiční akce jsme uskutečnili, aniž bychom město zadlužili. To je úspěch, který musí pochválit i opozice, neboť novému zastupitelstvu předáváme město zdravé a bez dluhů.

Mnoho lidí se mne v souvislosti s tím, že jsem lídrem kandidátky, také ptá, zda bych v případě vítězství kandidoval na starostu Příbrami. Již dříve jsem řekl, že chci, aby ČSSD vyhrála volby a o tom, kdo bude starostou, rozhodnout voliči. Na tom se nic nezměnilo, i když už nejsem hejtmanem Středočeského kraje.

Nedávno jste skončil ve funkci hejtmana. Nemáte pocit, že jste Příbram ze své funkce protěžoval?

Přestože jsem příbramský patriot a na svůj domov nedám dopustit, během mého působení v Senátu i v čele Středočeského kraje jsem se snažil být spravedlivý. Nechtěl jsem dělat stejnou chybu jako někteří moji předchůdci, kteří se za každou cenu snažili posílat peníze do svých domovských obcí, a často, bohužel, na úkor ostatních. To ovšem neznamená, že bych se nepřičinil o to, abych obcím a městům na Příbramsku nepomohl získat peníze na nejrůznější akce a stavby. Ale více než peníze raději počítám užitečné projekty, které jsem pomáhal uskutečnit. Velkou radost mám například z toho, že se nám letos povedlo ve středních Čechách přispět dobrovolným hasičům celkem 50 milionů korun. To je nejvíc v historii kraje, co kdy dobrovolní hasiči dostali. Z toho 35 milionů korun bylo určeno na takzvanou akci H, což je plán na rekonstrukci a modernizaci hasičských zbrojnic a dalšího zázemí. V příštím roce bych rád pomohl zajistit stejnou částku na obnovu požární techniky. Zejména lidé v menších obcích jistě vidí, kolik prospěšného pro ně nezištně dobrovolní hasiči dělají. A jistě také vidí, jak bídnou techniku a vybavení mají často k dispozici a jak pečlivě o ni musí pečovat, aby jim ještě nějakou dobu vydržela.

Co byste chtěl vzkázat těm, kteří ještě nejsou rozhodnuti a nevědí, koho volit?

To samé, co občanům vzkazuji při každých volbách – jděte volit. Nenechte za sebe rozhodovat jiné. A pokud nevíte, koho volit, vybírejte si osobnosti a politické strany, které znáte a víte, co od nich čekat. Nenechte se nachytat na nějaká těšínská jablíčka nejrůznějších populistů, kteří nemají se samosprávou měst a obcí žádné zkušenosti.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text: red
foto: pribram.cz

autor: redDalší články

Počasí se zbláznilo, příští týden bude až 12 stupňů Počasí se zbláznilo, příští týden bude až 12 stupňů Milovníci zimního počasí marně čekají na příchod sněhových vloček. Podle aktualizované předpovědi se mají teploty blížit spíše těm obvyklým jarním. 23. ledna 2020   (17:30) Díra v hlavě jí ukázala cestu. Díky svému optimismu vítězí Ivana Sedláčková nad těžkou nemocí Díra v hlavě jí ukázala cestu. Díky svému optimismu vítězí Ivana Sedláčková nad těžkou nemocí První veřejné čtení z knihy Díra v hlavě mi ukázala cestu se uskuteční dnes v příbramské knihovně 23. ledna 2020   (15:10) Sedlčany odložily stavbu akvaparku, bojí se zadlužení Sedlčany odložily stavbu akvaparku, bojí se zadlužení Akvapark měl vzniknout ve Zberazské ulici mezi zimním stadionem a tréninkovým fotbalovým hřištěm. 23. ledna 2020   (12:59) Inspekce zakázala plastový meloun, vzhledem i vůní příliš připomíná skutečný Inspekce zakázala plastový meloun, vzhledem i vůní příliš připomíná skutečný Záměna tohoto výrobku může vést zejména při hře malých dětí k odkusování drobných částí, k jejich vkládání do úst a následnému vdechnutí, spolknutí, resp. zablokování vnitřních dýchacích cest a ohrožení lidského zdraví. 23. ledna 2020   (12:06) Nepřehlédněte Na Příbramsku se srazil vlak s autem, nikdo se nezranil Na Příbramsku se srazil vlak s autem, nikdo se nezranil U Kosovy Hory na Příbramsku se ve čtvrtek ráno střetl vlak s autem. Kolize se obešla bez zranění. Auto skončilo po nárazu do vlaku mimo komunikaci. Železniční přejezd momentálně není průjezdný. 23. ledna 2020   (09:45) Agresivní žena z Dobříše skončila na psychiatrii Agresivní žena z Dobříše skončila na psychiatrii Plivala po lidech, urážela a mlátila hosty v restauracích. Nyní ženě hrozí desetiletý pobyt za mřížemi. 23. ledna 2020   (08:37) Provoz na dálnici zkomplikovaly tři nehody Provoz na dálnici zkomplikovaly tři nehody Ve čtvrtek ráno policisté dálnici D4 u Obořiště zcela uzavřeli 23. ledna 2020   (06:24) AKTUALIZOVÁNO Starostka Dobříše objasnila důvod rezignace Starostka Dobříše objasnila důvod rezignace Starostka Dobříše na Příbramsku Jana Vlnasová k 3. březnu rezignuje, zastupitelkou zůstává. K odchodu ji přiměla situace na radnici. 22. ledna 2020   (18:51) Nepřehlédněte Do České republiky se vrátila ptačí chřipka, ve středních Čechách se zatím nevyskytuje Do České republiky se vrátila ptačí chřipka, ve středních Čechách se zatím nevyskytuje V rámci veterinárních opatření je v místě nákazy omezen pohyb drůbeže. Zakázáno je i pořádání výstav či burz drůbeže a ptactva, které představují velké riziko šíření nákazy. 22. ledna 2020   (17:29) Martin Erat na zimním stadionu v Příbrami Martin Erat na zimním stadionu v Příbrami Na ochozu zimního stadionu se otevřela značková prodejna vybavení a potřeb pro hokejisty značky Bauer. Pásku pomohl přestřihnout i špičkový hráč Martin Erat 22. ledna 2020   (14:42)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz