16. 10. svátek má Havel

Již zítra před nemocnicí zazní gospely

11. června 2019   (10:14)
Již zítra před nemocnicí zazní gospely

Vstup je bezbariérový a navíc je zcela zdarma.


Před více než deseti lety oslovila Oblastní nemocnice Příbram jeden z největších českých  gospelových sborů s prosbou, zda by byl sbor ochoten přijet do Příbrami a vystoupit bez nároku na honorář pro pacienty a  zaměstnance nemocnice a také pro samotné Příbramáky. A vyšlo to.  Sbor opravdu přijel i s živou kapelou, předvedl nám všem úžasnou gospelovou show a sklidil obrovský úspěch. A hned tehdy někde na začátku vzniklo veliké přátelství mezi nemocnicí a několika desítkami skvělých hudebníků a jak to tak zpravidla bývá, také bezvadných lidí. Od té doby uteklo hodně času, ale tohle možná trochu zvláštní přátelství mezi námi zůstává. A nejen to,  přátelství je ještě hlubší. A tak každý rok na jeho začátku se v Praze rozezvučí telefon Marka Jonczyho, volá příbramská nemocnice. A z Markova telefonu se ozve: „Už jsem si říkal, kdy zavoláte“. Mezitím už od února čelí nemocnice dotazům, kdy budou gospely. Nebojte Příbramáci, pacienti i naší zaměstnanci, my jsme na vás nezapomněli a Marantha Gospel Choir také ne.

Můžeme prozradit, že Marantha Gospel Choir v současné době připravuje nové CD se záznamem živého koncertu v Rockové opeře v Praze, které vyjde na podzim. Nové CD bude mít také svůj křestní koncert, který proběhne letos v listopadu. Sbor kromě koncertů na českých i zahraničních pódiích také několikrát vystoupil v pořadu The Voice Česko Slovensko. Jako zajímavou a milou příležitost onačil sbor pozvání na Smetanovu Litomyšl, v rámci které sbor vystoupí 29. června 2019.
                                                                                                                                            
Je nám ctí pozvat vás na tradiční gospelový koncert, který se uskuteční v prostoru před hlavním vstupem do nemocnice (areál 1, Příbram 1) ve středu 12. června, v tradičních 17:00 hodin. Sbor opět vystoupí bez nároku na honorář pro naše pacienty, zaměstnance a širokou veřejnost. Vstup na koncert bude proto opět zdarma. V případě deštivého počasí se koncert přesune do přednáškového sálu ve 4. patře pavilonu C,  ale prosíme vás, abyste se přimluvili za slunečný podvečer.

Přijďte si poslechnout nádhernou gospelovou hudbu, soul, jazz i populární písně v podání jednoho z největších a nejlepších českých sborů, které se této hudbě věnují. Přijďte si zatleskat, zatančit a užít si krásný den s těmi, kteří se k nám i k vám tak rádi vracejí. Se skvělými muzikanty a zpěváky a také s lidmi, co mají srdce na pravém místě. Těšíme se na vás.

Bc. Martin Janota, ON Příbram

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: ONP

autor: Martin Janota, ONPDalší články

Marie (95): Chtěli mě nasadit do říše. Nakonec jsem vyšetřovala postřelené vojáky a lidi nakažené tuberkulózou Marie (95): Chtěli mě nasadit do říše. Nakonec jsem vyšetřovala postřelené vojáky a lidi nakažené tuberkulózou O tom, že by ve svém životě něco zpětně udělala jinak, nikdy nepřemýšlela. 16. října 2019   (19:02) Demolice mostu u Řitky omezí provoz na Strakonické Demolice mostu u Řitky omezí provoz na Strakonické Po dálnici D4 se z Jíloviště do Mníšku pod Brdy po dobu čtrnácti hodin nedostanete. Opačným směrem bude dálnice uzavřena mezi Mníškem a Řitkou 16. října 2019   (18:30) Žhář nebo souhra náhod? Druhé zapálené auto na Příbramsku Žhář nebo souhra náhod? Druhé zapálené auto na Příbramsku Během necelého měsíce došlo k zahoření dvou odstavených vozidel 16. října 2019   (16:56) Zuzana (35): Vyměnila pohodlí velkoměsta za vesnický život. Nechtěla žít ve smogu Zuzana (35): Vyměnila pohodlí velkoměsta za vesnický život. Nechtěla žít ve smogu Rodilá Pražačka chtěla se svým manželem změnu. 16. října 2019   (11:11) Ve čtvrtek proběhne setkání fanoušků se zástupci 1.FK Příbram Ve čtvrtek proběhne setkání fanoušků se zástupci 1.FK Příbram Setkání se zúčastní majitel klubu Jan Starka, marketingový manažer Tomáš Větrovský a hlavní trenér Roman Nádvorník 16. října 2019   (09:05) Sedlčany: Na krytý plavecký bazén nejsou momentálně peníze Sedlčany: Na krytý plavecký bazén nejsou momentálně peníze Do roku 2025 splácí město úvěr na přivaděč pitné vody. Další půjčka by znamenala ekonomickou likvidaci města 16. října 2019   (06:11) Máte v ložnici zrcadlo? Na noc ho zakryjte.. Máte v ložnici zrcadlo? Na noc ho zakryjte.. „Setkali jsme se s případy, kdy se lidé museli ze své nemovitosti odstěhovat, protože to tam nedávali,“ říká Lenka Charvátová, která se s manželem zabývá paranormálními jevy 15. října 2019   (20:35) V zásilce banánů přicestoval do příbramského Tesca exotický pavouk V zásilce banánů přicestoval do příbramského Tesca exotický pavouk Dodavatel přivezl zboží z Mozambiku 15. října 2019   (17:03) Krizový štáb prověřilo cvičení. Jednalo se o požár bytového domu Krizový štáb prověřilo cvičení. Jednalo se o požár bytového domu V rámci přípravy na možné vyhlášené krizové stavy či mimořádné události a jejich řešení, jsou většinou jednou ročně předsedou krizového štábu nařízena cvičení. 15. října 2019   (14:32) Jiráskovy sady dočasně bez semaforů Jiráskovy sady dočasně bez semaforů Rekonstrukce osvětlení by měla být dokončena v nejbližších dnech 15. října 2019   (12:49)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz