22. 8. svátek má Bohuslav

Již zítra před nemocnicí zazní gospely

11. června 2019   (10:14)
Již zítra před nemocnicí zazní gospely

Vstup je bezbariérový a navíc je zcela zdarma.


Před více než deseti lety oslovila Oblastní nemocnice Příbram jeden z největších českých  gospelových sborů s prosbou, zda by byl sbor ochoten přijet do Příbrami a vystoupit bez nároku na honorář pro pacienty a  zaměstnance nemocnice a také pro samotné Příbramáky. A vyšlo to.  Sbor opravdu přijel i s živou kapelou, předvedl nám všem úžasnou gospelovou show a sklidil obrovský úspěch. A hned tehdy někde na začátku vzniklo veliké přátelství mezi nemocnicí a několika desítkami skvělých hudebníků a jak to tak zpravidla bývá, také bezvadných lidí. Od té doby uteklo hodně času, ale tohle možná trochu zvláštní přátelství mezi námi zůstává. A nejen to,  přátelství je ještě hlubší. A tak každý rok na jeho začátku se v Praze rozezvučí telefon Marka Jonczyho, volá příbramská nemocnice. A z Markova telefonu se ozve: „Už jsem si říkal, kdy zavoláte“. Mezitím už od února čelí nemocnice dotazům, kdy budou gospely. Nebojte Příbramáci, pacienti i naší zaměstnanci, my jsme na vás nezapomněli a Marantha Gospel Choir také ne.

Můžeme prozradit, že Marantha Gospel Choir v současné době připravuje nové CD se záznamem živého koncertu v Rockové opeře v Praze, které vyjde na podzim. Nové CD bude mít také svůj křestní koncert, který proběhne letos v listopadu. Sbor kromě koncertů na českých i zahraničních pódiích také několikrát vystoupil v pořadu The Voice Česko Slovensko. Jako zajímavou a milou příležitost onačil sbor pozvání na Smetanovu Litomyšl, v rámci které sbor vystoupí 29. června 2019.
                                                                                                                                            
Je nám ctí pozvat vás na tradiční gospelový koncert, který se uskuteční v prostoru před hlavním vstupem do nemocnice (areál 1, Příbram 1) ve středu 12. června, v tradičních 17:00 hodin. Sbor opět vystoupí bez nároku na honorář pro naše pacienty, zaměstnance a širokou veřejnost. Vstup na koncert bude proto opět zdarma. V případě deštivého počasí se koncert přesune do přednáškového sálu ve 4. patře pavilonu C,  ale prosíme vás, abyste se přimluvili za slunečný podvečer.

Přijďte si poslechnout nádhernou gospelovou hudbu, soul, jazz i populární písně v podání jednoho z největších a nejlepších českých sborů, které se této hudbě věnují. Přijďte si zatleskat, zatančit a užít si krásný den s těmi, kteří se k nám i k vám tak rádi vracejí. Se skvělými muzikanty a zpěváky a také s lidmi, co mají srdce na pravém místě. Těšíme se na vás.

Bc. Martin Janota, ON Příbram

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: ONP

autor: Martin Janota, ONPDalší články

Autíčko na vysílačku je podle inspekce nebezpečné, nemáte ho doma? Autíčko na vysílačku je podle inspekce nebezpečné, nemáte ho doma? Čínská hračka obsahuje mnohonásobně více toxického olova a kadmia, než povoluje norma. 21. srpna 2019   (19:52) Aktuálně: Se střelnou zbraní ohrožoval ženu, na místo byla povolána zásahová jednotka Aktuálně: Se střelnou zbraní ohrožoval ženu, na místo byla povolána zásahová jednotka Po incidentu se dal na útěk 21. srpna 2019   (16:37) V létě se opět konal oblíbený Sportovní příměstský tábor pod taktovkou SZM V létě se opět konal oblíbený Sportovní příměstský tábor pod taktovkou SZM Všechny tři termíny byly téměř okamžitě plně obsazené 21. srpna 2019   (14:39) Projekt vyžaduje nové chodníky a prodlužuje uzavírku Projekt vyžaduje nové chodníky a prodlužuje uzavírku Provádějící firma požádala o prodloužení termínu dokončení stavby o pět týdnů. 21. srpna 2019   (12:25) Příbramští policisté zastavili během pátku a soboty 127 aut, odhalili 53 přestupků Příbramští policisté zastavili během pátku a soboty 127 aut, odhalili 53 přestupků 29 řidičů překročilo povolenou rychlost 21. srpna 2019   (10:55) „Doufám, že v co nejbližší době venku body urveme,“ říká Jan Starka, majitel klubu 1. FK Příbram „Doufám, že v co nejbližší době venku body urveme,“ říká Jan Starka, majitel klubu 1. FK Příbram Do pořadu Na slovíčko jsme si tentokrát pozvali Bc. Jana Starku, majitele klubu 1. FK Příbram. 21. srpna 2019   (08:36) Do vzhledu restauračních předzahrádek radní v Příbrami nemluví Do vzhledu restauračních předzahrádek radní v Příbrami nemluví Předzahrádky jsou v Příbrami osvobozeny od místního poplatku, jejich vzhled není městem ovlivňován 21. srpna 2019   (06:12) V Rožmitále srazilo auto dítě na kole, to skončilo v nemocnici V Rožmitále srazilo auto dítě na kole, to skončilo v nemocnici Dopravu řídí hasiči kyvadlově 20. srpna 2019   (18:51) Kraj vypsal výběrové řízení na nového ředitele Čapkova památníku Kraj vypsal výběrové řízení na nového ředitele Čapkova památníku Uchazeči o funkci by měli mít vysokoškolské vzdělání ekonomického, právního, technického nebo humanitního zaměření, manažerské schopnosti, zkušenost s řízením kolektivu a alespoň dvouletou praxi v územním samosprávném celku nebo příspěvkové organizaci. 20. srpna 2019   (15:59) Hasiči likvidují masivní únik ropné látky na Vltavě Hasiči likvidují masivní únik ropné látky na Vltavě Na místo míří zástupce Povodí Vltavy 20. srpna 2019   (13:58) AKTUALIZOVÁNOKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz