17. 6. svátek má Adolf

Již zítra před nemocnicí zazní gospely

11. června 2019   (10:14)
Již zítra před nemocnicí zazní gospely

Vstup je bezbariérový a navíc je zcela zdarma.


Před více než deseti lety oslovila Oblastní nemocnice Příbram jeden z největších českých  gospelových sborů s prosbou, zda by byl sbor ochoten přijet do Příbrami a vystoupit bez nároku na honorář pro pacienty a  zaměstnance nemocnice a také pro samotné Příbramáky. A vyšlo to.  Sbor opravdu přijel i s živou kapelou, předvedl nám všem úžasnou gospelovou show a sklidil obrovský úspěch. A hned tehdy někde na začátku vzniklo veliké přátelství mezi nemocnicí a několika desítkami skvělých hudebníků a jak to tak zpravidla bývá, také bezvadných lidí. Od té doby uteklo hodně času, ale tohle možná trochu zvláštní přátelství mezi námi zůstává. A nejen to,  přátelství je ještě hlubší. A tak každý rok na jeho začátku se v Praze rozezvučí telefon Marka Jonczyho, volá příbramská nemocnice. A z Markova telefonu se ozve: „Už jsem si říkal, kdy zavoláte“. Mezitím už od února čelí nemocnice dotazům, kdy budou gospely. Nebojte Příbramáci, pacienti i naší zaměstnanci, my jsme na vás nezapomněli a Marantha Gospel Choir také ne.

Můžeme prozradit, že Marantha Gospel Choir v současné době připravuje nové CD se záznamem živého koncertu v Rockové opeře v Praze, které vyjde na podzim. Nové CD bude mít také svůj křestní koncert, který proběhne letos v listopadu. Sbor kromě koncertů na českých i zahraničních pódiích také několikrát vystoupil v pořadu The Voice Česko Slovensko. Jako zajímavou a milou příležitost onačil sbor pozvání na Smetanovu Litomyšl, v rámci které sbor vystoupí 29. června 2019.
                                                                                                                                            
Je nám ctí pozvat vás na tradiční gospelový koncert, který se uskuteční v prostoru před hlavním vstupem do nemocnice (areál 1, Příbram 1) ve středu 12. června, v tradičních 17:00 hodin. Sbor opět vystoupí bez nároku na honorář pro naše pacienty, zaměstnance a širokou veřejnost. Vstup na koncert bude proto opět zdarma. V případě deštivého počasí se koncert přesune do přednáškového sálu ve 4. patře pavilonu C,  ale prosíme vás, abyste se přimluvili za slunečný podvečer.

Přijďte si poslechnout nádhernou gospelovou hudbu, soul, jazz i populární písně v podání jednoho z největších a nejlepších českých sborů, které se této hudbě věnují. Přijďte si zatleskat, zatančit a užít si krásný den s těmi, kteří se k nám i k vám tak rádi vracejí. Se skvělými muzikanty a zpěváky a také s lidmi, co mají srdce na pravém místě. Těšíme se na vás.

Bc. Martin Janota, ON Příbram

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: ONP

autor: Martin Janota, ONPDalší články

Příbram bude prosazovat obchvat i za cenu vlastních investic Příbram bude prosazovat obchvat i za cenu vlastních investic Příbram bude prosazovat výstavbu jihovýchodního obchvatu města i za cenu vlastních investic a ústupků. Na dnešním jednání zastupitelstva to řekl starosta Jan Konvalinka Reagoval tak na kritiku lidí ze Zdaboře, kteří se obávají zvýšeného hluku z obchvatu 17. června 2019   (19:30) Příbram o víkendu žila, i počasí se nad námi slitovalo Příbram o víkendu žila, i počasí se nad námi slitovalo Příbram o uplynulém víkendu skutečně žila. Připraveny byly kulturní i sportovní akce pro širokou veřejnost. 17. června 2019   (15:43) Jednání zastupitelů dnes poprvé zahájí nový starosta Jan Konvalinka Jednání zastupitelů dnes poprvé zahájí nový starosta Jan Konvalinka Průběh dnešního jednání by mohl být opravdu krátký a klidný. 17. června 2019   (15:29) Guláš dělá hezká těla Guláš dělá hezká těla V Březnici se v sobotu soupeřilo ve vaření guláše 17. června 2019   (12:54) Novák Fest - děti se hýbaly, tvořily a zkoušely Novák Fest - děti se hýbaly, tvořily a zkoušely V neděli 16. června děti rozhýbaly areál Nového rybníka 17. června 2019   (10:34) Bahna bez bahna? I tak to bude velkolepé Bahna bez bahna? I tak to bude velkolepé V sobotu 22. června se na Bahnech uskuteční jubilejní 30. ročník největší společné ukázky současné i historické vojenské techniky v Evropě 17. června 2019   (08:07) Pičín na Příbramsku plánuje průzkumné vrty a chce stavět vodovod Pičín na Příbramsku plánuje průzkumné vrty a chce stavět vodovod Pičín nyní žádný centrální zdroj pitné vody nemá. 17. června 2019   (05:45) Tatínkové mají dnes svůj den, nezapomněli jste popřát? Tatínkové mají dnes svůj den, nezapomněli jste popřát? Den matek se slaví ve velkém, na tatínky se často zapomíná 16. června 2019   (17:14) Novinky ve vlakovém jízdním řádu nepotěší obyvatele Bělčic a Myslína Novinky ve vlakovém jízdním řádu nepotěší obyvatele Bělčic a Myslína Pokud se neseženou finance, budou všechny osobní vlaky končit/začínat v Březnici 16. června 2019   (14:19) Divadlo A. Dvořáka bude hrát pod širým nebem Divadlo A. Dvořáka bude hrát pod širým nebem Skanzen Vysoký Chlumec je už téměř vyprodaný, na ostatní představení jsou ještě vstupenky k dispozici 16. června 2019   (11:05)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz