20. 10. svátek má Vendelín

Jiří Holý: Chtěl bych, aby se děti vrátily ven na hřiště

ROZHOVOR
31. března 2019   (07:09)
Jiří Holý: Chtěl bych, aby se děti vrátily ven na hřiště

Na posledním jednání zastupitelstva se jednalo o rozdělení dotací na sport. Předseda Komise pro mládež, tělovýchovu a sport odpovídal na naše dotazy na místě nefunkčního atletického stadionu


Na posledním zastupitelstvu se jako každý rok živě diskutovalo rozdělení dotací pro sport. Naznačil jste, že počítáte v této oblasti pro příští rok se změnami. Můžete nám je v krátkosti představit?
Chtěl bych, aby se co nejvíce snížila subjektivita posuzování žádostí. Pracujeme na úpravě parametrů rozdělování peněz na činnost sportovních organizací na základě počtu a struktury dětí a jejich účasti v soutěžích. Nově by i sportovní kluby, dnes zařazené do programu Vrcholový sport, žádaly o dotaci na činnost, ve které by dostaly podle stejného výpočtu jako ostatní. Všichni dostanou podle spravedlivého klíče stejně na to, aby děti mohly sportovat a soutěžit. Podporované sporty mohou pak dostat další peníze např. za to, že reprezentují město, že chceme extraligu v Příbrami atd. Rozdělení této části sice zůstane nadále subjektivní a politické, ale bude se takto rozhodovat jen o části prostředků. Tady se asi žádný klíč najít nedá, budeme ale vědět, jak velká tato část je.
Chceme sjednotit žádost o dotaci na město s žádostí v programu MŠMT "Můj klub". Kromě snížení administrativy sportovních klubů si slibujeme méně problémů s kontrolou žádostí.


Co dalšího plánujete?
Pracujeme na přijetí koncepčního materiálu na rozvoj sportu pro další léta. V rámci přípravy jsme zpracovali pasportizaci všech sportovišť města a zamysleli se nad tím, co nám chybí. Ve spolupráci s Českou unií sportu bude fungovat aktualizovaná databáze sportovišť a informací o sportovních klubech. Připravujeme spoustu drobných projektů jako je konference o problémech způsobených tím, že děti nesportují, školení trenérského minima dobrovolných trenérů nebo akce "Sportovec roku".

Co byste vy osobně chtěl?
Samozřejmě bych byl rád, aby se obecně do sportu dostávalo víc peněz. Konkrétně pak, aby se postupně obnovily hřiště ve městě tzv. "plácky" a věřím, že s opravou těch prvních se začne co nejdříve. Chtěl bych, aby se děti vrátily ven na hřiště a my jim v tom pomohli.
Byl bych rád, aby ve školách přibylo sportu jak v rámci výuky, tak po vyučování. Za mě by bylo dobré obnovit sportovní třídy na vybraných školách.
A byl bych rád, aby město mělo opět fungující atletický stadion a abychom začali uvažovat o stavbě nové multifunkční haly.

Na posledním zastupitelstvu se jako každý rok …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: topDalší články

Modernizace lodního výtahu na Orlíku bude o 35 milionů dražší, než se předpokládalo Modernizace lodního výtahu na Orlíku bude o 35 milionů dražší, než se předpokládalo Práce na modernizaci potrvají zhruba jeden rok. 20. října 2019   (19:55) Polámali vysazené stromy, zničili dětem hračky Polámali vysazené stromy, zničili dětem hračky V Kosově Hoře vandalové opakovaně ničí obecní park 20. října 2019   (16:23) Billa se vrací k igelitovým taškám. Za papírové padlo 300 stromů měsíčně Billa se vrací k igelitovým taškám. Za papírové padlo 300 stromů měsíčně Původní záměr využití papírových tašek se neosvědčil, lidé je používali jednorázově. 20. října 2019   (13:02) Máte už přezuto? Zimní sezona se blíží Máte už přezuto? Zimní sezona se blíží Slunečním paprskům sice neodzvonilo, zodpovědní řidiči ale už teď přemýšlí o tom, kdy přezují na zimní pneumatiky. 20. října 2019   (11:34) Posvícení bývalo nejoblíbenějším svátkem na venkově Posvícení bývalo nejoblíbenějším svátkem na venkově Na dnešní den připadá Havelské posvícení. Drží se především tam, kde není známé přesné datum posvěcení kostela 20. října 2019   (08:49) Rybáři vylovili z Dolejší Obory přes dvě tuny ryb. Nechyběly ani štiky Rybáři vylovili z Dolejší Obory přes dvě tuny ryb. Nechyběly ani štiky Na výlovu se podílelo patnáct rybářů. 20. října 2019   (06:40) Na záchranu obděnického kostela vybrali lidé přes 200 tisíc korun Na záchranu obděnického kostela vybrali lidé přes 200 tisíc korun Obděnický kostel patří k nejstarším církevním stavbám v regionu 19. října 2019   (17:08) Stupidita v praxi. Mladíci si natáčeli ničení lampy v Příbrami Stupidita v praxi. Mladíci si natáčeli ničení lampy v Příbrami Video zveřejnili na sociální síti 19. října 2019   (10:07) Nepřehlédněte Hasiči cvičili likvidaci požáru se závěsným bambivakem Hasiči cvičili likvidaci požáru se závěsným bambivakem Cvičení se zúčastnilo osmnáct hasičských jednotek 19. října 2019   (09:09) Fontána v Příbrami dostane novou hudbu. Bude hrát písně Karla Gotta Fontána v Příbrami dostane novou hudbu. Bude hrát písně Karla Gotta Písně Karla Gotta si přáli občané Příbrami. V centru města budou k slyšení až do zazimování kašny 19. října 2019   (06:45) NepřehlédněteKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz