25. 4. svátek má Marek

Jiří Holý: Chtěl bych, aby se děti vrátily ven na hřiště

ROZHOVOR
31. března 2019   (07:09)
Jiří Holý: Chtěl bych, aby se děti vrátily ven na hřiště

Na posledním jednání zastupitelstva se jednalo o rozdělení dotací na sport. Předseda Komise pro mládež, tělovýchovu a sport odpovídal na naše dotazy na místě nefunkčního atletického stadionu


Na posledním zastupitelstvu se jako každý rok živě diskutovalo rozdělení dotací pro sport. Naznačil jste, že počítáte v této oblasti pro příští rok se změnami. Můžete nám je v krátkosti představit?
Chtěl bych, aby se co nejvíce snížila subjektivita posuzování žádostí. Pracujeme na úpravě parametrů rozdělování peněz na činnost sportovních organizací na základě počtu a struktury dětí a jejich účasti v soutěžích. Nově by i sportovní kluby, dnes zařazené do programu Vrcholový sport, žádaly o dotaci na činnost, ve které by dostaly podle stejného výpočtu jako ostatní. Všichni dostanou podle spravedlivého klíče stejně na to, aby děti mohly sportovat a soutěžit. Podporované sporty mohou pak dostat další peníze např. za to, že reprezentují město, že chceme extraligu v Příbrami atd. Rozdělení této části sice zůstane nadále subjektivní a politické, ale bude se takto rozhodovat jen o části prostředků. Tady se asi žádný klíč najít nedá, budeme ale vědět, jak velká tato část je.
Chceme sjednotit žádost o dotaci na město s žádostí v programu MŠMT "Můj klub". Kromě snížení administrativy sportovních klubů si slibujeme méně problémů s kontrolou žádostí.


Co dalšího plánujete?
Pracujeme na přijetí koncepčního materiálu na rozvoj sportu pro další léta. V rámci přípravy jsme zpracovali pasportizaci všech sportovišť města a zamysleli se nad tím, co nám chybí. Ve spolupráci s Českou unií sportu bude fungovat aktualizovaná databáze sportovišť a informací o sportovních klubech. Připravujeme spoustu drobných projektů jako je konference o problémech způsobených tím, že děti nesportují, školení trenérského minima dobrovolných trenérů nebo akce "Sportovec roku".

Co byste vy osobně chtěl?
Samozřejmě bych byl rád, aby se obecně do sportu dostávalo víc peněz. Konkrétně pak, aby se postupně obnovily hřiště ve městě tzv. "plácky" a věřím, že s opravou těch prvních se začne co nejdříve. Chtěl bych, aby se děti vrátily ven na hřiště a my jim v tom pomohli.
Byl bych rád, aby ve školách přibylo sportu jak v rámci výuky, tak po vyučování. Za mě by bylo dobré obnovit sportovní třídy na vybraných školách.
A byl bych rád, aby město mělo opět fungující atletický stadion a abychom začali uvažovat o stavbě nové multifunkční haly.

Na posledním zastupitelstvu se jako každý rok …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: topDalší články

Čarodějnice na Nováku si užily především děti Čarodějnice na Nováku si užily především děti Na Nováku byla zahájena letošní sezóna čarodějnicemi. 25. dubna 2019   (20:09) Turisté se 18. května vydají na 54. ročník pochodu Praha-Prčice Turisté se 18. května vydají na 54. ročník pochodu Praha-Prčice Pěší dostanou na výběr 16 tras 25. dubna 2019   (16:12) Na Nováku nově také koloběžky Na Nováku nově také koloběžky Největším sportovištěm v Příbrami je areál Nového rybníka, který v posledních letech se začínající sezonou nabízí vždy novou aktivitu pro sportovce. 25. dubna 2019   (13:29) Na dnešní odpoledne je již Novák připraven Na dnešní odpoledne je již Novák připraven Dnes proběhnou na Nováku čarodějnice. 25. dubna 2019   (11:43) V Husově ulici se zasekl autobus. Silnice je neprůjezdná! V Husově ulici se zasekl autobus. Silnice je neprůjezdná! Momentálně probíhají vyprošťovací práce. 25. dubna 2019   (09:48) AKTUÁLNĚ Most přes dálnici D4 u Řitky byl včera uzavřen, je v havarijním stavu Most přes dálnici D4 u Řitky byl včera uzavřen, je v havarijním stavu V brzké době se dá čekat oprava mostu a s tím spojená omezení. 25. dubna 2019   (08:19) Zesnulého Dana Nekonečného nahradí na Vítání slunovratu Prague Queen Zesnulého Dana Nekonečného nahradí na Vítání slunovratu Prague Queen Kapela Queen je opět velmi populární díky povedenému filmu Bohemian Rhapsody. 25. dubna 2019   (06:08) Policie by měla znát škodu na havarovaném vrtulníku do měsíce Policie by měla znát škodu na havarovaném vrtulníku do měsíce Policie původně očekávala, že škodu bude znát již na počátku letošního roku, následně se termín posunul na únor, kdy se zjistilo, že rozsah poškození nelze vizuální prohlídkou zjistit a bude nutné vrtulník odstrojit. 24. dubna 2019   (20:17) Už tento pátek dorazí do Březnice kapely Mňága a Žďorp společně s E!E Už tento pátek dorazí do Březnice kapely Mňága a Žďorp společně s E!E Páteční večer bude patřit rockové hudbě! Při troše štěstí můžete jít zdarma! 24. dubna 2019   (17:12) Výjezd z Příbrami komplikuje srážka vozidel na Evropské Výjezd z Příbrami komplikuje srážka vozidel na Evropské Vozidla blokují oba jízdní pruhy. 24. dubna 2019   (14:49) AKTUÁLNĚKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz