16. 7. svátek má Luboš

Jiří Holý: Chtěl bych, aby se děti vrátily ven na hřiště

ROZHOVOR
31. března 2019   (07:09)
Jiří Holý: Chtěl bych, aby se děti vrátily ven na hřiště

Na posledním jednání zastupitelstva se jednalo o rozdělení dotací na sport. Předseda Komise pro mládež, tělovýchovu a sport odpovídal na naše dotazy na místě nefunkčního atletického stadionu


Na posledním zastupitelstvu se jako každý rok živě diskutovalo rozdělení dotací pro sport. Naznačil jste, že počítáte v této oblasti pro příští rok se změnami. Můžete nám je v krátkosti představit?
Chtěl bych, aby se co nejvíce snížila subjektivita posuzování žádostí. Pracujeme na úpravě parametrů rozdělování peněz na činnost sportovních organizací na základě počtu a struktury dětí a jejich účasti v soutěžích. Nově by i sportovní kluby, dnes zařazené do programu Vrcholový sport, žádaly o dotaci na činnost, ve které by dostaly podle stejného výpočtu jako ostatní. Všichni dostanou podle spravedlivého klíče stejně na to, aby děti mohly sportovat a soutěžit. Podporované sporty mohou pak dostat další peníze např. za to, že reprezentují město, že chceme extraligu v Příbrami atd. Rozdělení této části sice zůstane nadále subjektivní a politické, ale bude se takto rozhodovat jen o části prostředků. Tady se asi žádný klíč najít nedá, budeme ale vědět, jak velká tato část je.
Chceme sjednotit žádost o dotaci na město s žádostí v programu MŠMT "Můj klub". Kromě snížení administrativy sportovních klubů si slibujeme méně problémů s kontrolou žádostí.


Co dalšího plánujete?
Pracujeme na přijetí koncepčního materiálu na rozvoj sportu pro další léta. V rámci přípravy jsme zpracovali pasportizaci všech sportovišť města a zamysleli se nad tím, co nám chybí. Ve spolupráci s Českou unií sportu bude fungovat aktualizovaná databáze sportovišť a informací o sportovních klubech. Připravujeme spoustu drobných projektů jako je konference o problémech způsobených tím, že děti nesportují, školení trenérského minima dobrovolných trenérů nebo akce "Sportovec roku".

Co byste vy osobně chtěl?
Samozřejmě bych byl rád, aby se obecně do sportu dostávalo víc peněz. Konkrétně pak, aby se postupně obnovily hřiště ve městě tzv. "plácky" a věřím, že s opravou těch prvních se začne co nejdříve. Chtěl bych, aby se děti vrátily ven na hřiště a my jim v tom pomohli.
Byl bych rád, aby ve školách přibylo sportu jak v rámci výuky, tak po vyučování. Za mě by bylo dobré obnovit sportovní třídy na vybraných školách.
A byl bych rád, aby město mělo opět fungující atletický stadion a abychom začali uvažovat o stavbě nové multifunkční haly.

Na posledním zastupitelstvu se jako každý rok …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: topDalší články

Tip na výlet: Škola rýžování zlata v Novém Kníně Tip na výlet: Škola rýžování zlata v Novém Kníně V rámci Mistrovství ČR a SR v rýžování zlata se budete moci tuto sobotu v Novém Kníně naučit sami zlato rýžovat 16. července 2019   (18:26) Oleje patří do sběrného dvora Oleje patří do sběrného dvora Co děláte s olejem po smažení či fritování? 16. července 2019   (15:13) Sedlčanskou kotlinou budou o víkendu burácet motory silných aut Sedlčanskou kotlinou budou o víkendu burácet motory silných aut Uskuteční se zde 8. podnik Zóny střední Evropy v rallycrossu. V České trofeji historických automobilů budete moci fandit i zástupkyním něžného pohlaví 16. července 2019   (13:14) Nová doba: Zloději kradou už i montérky Nová doba: Zloději kradou už i montérky Jen za neděli došlo ke dvěma vloupáním, vzniklá škoda se vyšplhala na 160 tisíc 16. července 2019   (10:43) Čápata v Milíně už trénují létání Čápata v Milíně už trénují létání Čápi letos v Milíně vyvedli čtyři mláďata, což je nejvíce za celou dobu sledování hnízda 16. července 2019   (08:43) Obyvatelé Drkolnova se dočkali dalších parkovacích míst Obyvatelé Drkolnova se dočkali dalších parkovacích míst Ve Slunné ulici, na místě, kde původně stály popelnice, vybudovala četa technických služeb parkovací stání pro čtyři osobní automobily 16. července 2019   (06:22) Aktuálně: Smrtelná havárie motorkáře uzavřela silnici u Drásova, přivolaný vrtulník odlétá prázdný Aktuálně: Smrtelná havárie motorkáře uzavřela silnici u Drásova, přivolaný vrtulník odlétá prázdný Vážná dopravní nehoda uzavřela hlavní tah na Sedlčany 15. července 2019   (19:20) Středočeská záchranka postupně obnovuje vybavení sanitek – některá nosítka  jsou na hranici životnosti Středočeská záchranka postupně obnovuje vybavení sanitek – některá nosítka jsou na hranici životnosti Dvě témata týkající se Středočeské záchranné služby projednali krajští radní na svém pondělním zasedání. Jednak šlo o nákup nové transportní techniky a druhý bod jednání se týkal nákupu tří nových vozidel pro systém rendez-vous. 15. července 2019   (16:32) Děti si příměstský tábor užívaly Děti si příměstský tábor užívaly Od roku 2016 pořádá město Příbram příměstský tábor, který je mezi dětmi velmi oblíbený. Už před koncem turnusu se děti zajímaly, zda se tábora budou moci účastnit i v příštím roce. 15. července 2019   (14:01) Auto narazilo do stromu, řidiče odváží sanitka do nemocnice Auto narazilo do stromu, řidiče odváží sanitka do nemocnice Silnice I/4 je u obce Mýšlovice uzavřena 15. července 2019   (12:11) AKTUÁLNĚKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz