vývoj COVID-19
4. 12. 2020
Bohostice 1
Bohutín 16
Borotice 1
Bratkovice 1
Březnice 25
Bukovany 2
Čenkov 1
Cetyně 7
Chotilsko 1
Dlouhá Lhota 2
Dobříš 45
Dolní Hbity 6
Drahlín 10
Drásov 4
Drevníky 5
Drhovy 1
Dubenec 1
Dublovice 6
Háje 2
Hluboš 1
Hudčice 1
Jablonná 3
Jesenice 3
Jince 3
Kamýk n. V. 9
Klučenice 2
Korkyně 1
Kosova H. 3
Kotenčice 1
Krásná H. 3
Láz 6
Lazsko 2
Lešetice 1
Lhota u Pb 2
M. Hraštice 9
Milín 14
Mokrovraty 2
Nalžovice 9
Nechvalice 5
Nečín 3
Nedrahovice 2
Nepomuk 2
Nová Ves p. P. 12
Nový Knín 5
Obecnice 7
Obořiště 4
Obory 2
Pečice 3
Petrovice 3
Počepice 9
Podlesí 2
Příbram 194
Příčovy 3
Prosen. L. 1
Radětice 1
Rosovice 2
Rožmitál p. T. 45
Rybníky 7
Sádek 1
Sedlčany 62
Sedlec-Prč. 29
Sedlice 4
Smolotely 5
Solenice 7
Stará Huť 3
Starosedlský H. 3
Suchodol 4
Svatý Jan 3
Tochovice 7
Trhové Dušníky 4
Tušovice 3
Velká Lečice 3
Věšín 6
Višňová 3
Voznice 3
Vrančice 4
Vys. Chlumec 7
Vysoká u Příbramě 1
Zduchovice 3
Županovice 1

Jindřich Vařeka: Budeme mít pár plaveckých drah se studenou vodou

18. května 2020   (19:23)
Jindřich Vařeka: Budeme mít pár plaveckých drah se studenou vodou

Příbram zastavila práce na přípravě rekonstrukce akvaparku.


Příbram zastavila práce na přípravě rozsáhlé rekonstrukce akvaparku. Rozhodli o tom dnes zastupitelé. Projekt podle starosty Jana Konvalinky (za ANO) příliš nabobtnal a jeho cena by mohla přesáhnout půl miliardy korun, což by bylo za dané situace nezodpovědné. Rada města má předložit nový projekt, který bude mít menší rozsah a vyjde levněji.

Návrh na zastavení projektu chtěl starosta přednést ještě před vypuknutím pandemie koronaviru. Kvůli očekávanému poklesu příjmů v souvislosti s koronavirovou krizí jsou podle něj jeho argumenty nyní ještě pádnější. Poukázal na to, že vedení radnice je zodpovědné za ekonomické zdraví města, a to i v letech po skončení mandátu. Proto navrhl opustit záměr rekonstrukce v připravované nejrozsáhlejší variantě.
"S vědomím toho, že budova akvaparku včetně technologií se ocitá v terminálním stadiu, chceme okamžitě rozjet práce na rekonstrukci menšího rozsahu. Říkejme jí rekonstrukce do podoby účelového zařízení s drobnou nadstavbou," uvedl Konvalinka.
Mezi hlavní důvody patří podle starosty nepřehledná a matoucí situace kolem vyhlašování veřejné zakázky. Vlivem mediálních sdělení a různých právních spekulací se podle něj z města stal nedůvěryhodný obchodní partner a dodavatelé nechtěli investovat prostředky do přípravy podkladů pro podání nabídek. Hrozilo tak riziko nezájmu ze strany stavebních firem. "Dalšími úpravami zadávacích podmínek bychom jen ztráceli drahocenný čas, během kterého by nám akvapark dál chátral," míní Konvalinka.

Připomněl, že o rekonstrukci příbramského akvaparku se mluví od roku 2014 a konalo se velké množství jednání včetně průzkumu veřejného mínění. Z předložených variant obnovy zastupitelé v minulosti vybrali tu, která počítala s přístavbou relaxačního a saunového světa a zvětšením bazénové haly o další plavecké dráhy. V době rozhodnutí neměla cena podle Konvalinky přesáhnout 250 milionů korun. Náklady na projektovou dokumentaci a na přípravu zakázky dosáhly řádu vyšších jednotek milionů.
Proti rozsáhlé rekonstrukci se nedávno postavila příbramská ODS, která ho označila za nereálný a megalomanský. Ke kritice se připojili i Piráti. Zástupci opozice proto dnešní návrh přivítali a označili ho za rozumný. Bývalý starosta Jindřich Vařeka (ANO), za nějž se projekt začal připravovat, uvedl, že kdyby nepřišel koronavirus, rozhodování zastupitelů by nebylo tak kategorické. Vyjádřil lítost nad tím, že se město odsuzuje k projektu, který je podle něj zastaralý. "Budeme mít pár plaveckých drah se studenou vodou," prohlásil.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: Jakub Pečenka

autor: Tomáš Pečenka

Další články

Rekordní betlém ze slámy opět ožil v Čenkově Rekordní betlém ze slámy opět ožil v Čenkově Čenkov, obec mezi Příbramí a Hořovicemi, již jedenáctým rokem u místní Kapličky sv. Antonína hostí Betlém ze slámy. Jedná se o největší betlém v České republice, je zapsaný v české databázi rekordů, zaregistrován byl 15. prosince 2012 v rámci adventního koledování v Čenkově. 4. prosince 2020   (19:12) Adventní putování po Příbrami Adventní putování po Příbrami Advent by měl být časem klidu, pohody a vánočních příprav. Mnohdy si toto období sami kazíme předvánočním shonem. Pojďme letos trochu zpomalit a udělat si čas na sebe a hledání kouzla Vánoc. 4. prosince 2020   (15:13) Zastupitelé budou jednat o výši poplatku za odpady Zastupitelé budou jednat o výši poplatku za odpady Mezi každoročně aktualizované obecně závazné vyhlášky patří také vyhláška o místním poplatku za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění využívání a odstraňování komunálního odpadu. O výši poplatku budou jednat zastupitelé. 4. prosince 2020   (13:02) Požár pizzerie v Pražské způsobil škodu jeden a půl milionu korun Požár pizzerie v Pražské způsobil škodu jeden a půl milionu korun Policie nevyloučila cizí zavinění. 4. prosince 2020   (10:11) Pokud se sjezdovky otevřou až na Vánoce, přijdeme o pět milionů, říká šéf Monínce Pokud se sjezdovky otevřou až na Vánoce, přijdeme o pět milionů, říká šéf Monínce Skiareál Monínec přijde kvůli vládním opatřením asi o pět milionů. 4. prosince 2020   (07:34) Hasiči likvidují požár nové pizzerie v Příbrami, mělo dojít i k zahoření firemního auta Hasiči likvidují požár nové pizzerie v Příbrami, mělo dojít i k zahoření firemního auta KRIMI Lockdown a výdejové okénko bylo dobrodružství, mělo to „drive“, ale konečně jsme zase otevřeli dveře, říká kavárník Lockdown a výdejové okénko bylo dobrodružství, mělo to „drive“, ale konečně jsme zase otevřeli dveře, říká kavárník Jídla a pití bylo dostatek, co se týče kapacity, té už bylo méně. Lidé si dokonce tvoří rezervace na několik dní dopředu. Jak probíhal první den znovuotevření jsme se zeptali bistra rynk., Cafe Smoo a Taste Coffee. 3. prosince 2020   (19:49) Maskovaného zloděje na Příbramsku nezastavily ani výstřely Maskovaného zloděje na Příbramsku nezastavily ani výstřely KRIMI Hokejisté už chystají brusle Hokejisté už chystají brusle Hokejový klub HC Příbram dnes znovu přivítá své hráče na zimním stadionu. Zejména pro ty malé jsou to předčasné Vánoce, říká trenér Jan Chudý. 3. prosince 2020   (14:39)
Už jste chatovali s robotem? Možná o tom ani nevíte Už jste chatovali s robotem? Možná o tom ani nevíte Komunikaci se zákazníkem, který nakupuje na e-shopu, stále častěji zajišťují chatboti nebo voiceboti. Tedy aplikace s prvky úzké umělé inteligence, jenž si s vámi dokáží aspoň jednoduše popovídat. 3. prosince 2020   (13:04)
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz