Jan Konvalinka: Apeluji znovu na všechny obyvatele města, aby se chovali s maximální rozvahou a zároveň ohleduplností
KORONAVIRUS
24. března 2020 (10:38)
Není úplně snadné dobrat se ke skutečným číslům nakažených pro každou jednotlivou obec. Hygienické stanice zpravidla operují pouze čísly za příslušný okres. V našem okrese je v současné době potvrzených 12 případů nákazy, z toho tři lidé přímo na území našeho města.
Jakkoliv se toto číslo zdá optimistické, rozhodně není důvodem ke zlehčování situace nebo podceňování bezpečnostních opatření. Naopak. Jedině svědomitým dodržováním osobní hygieny, hygieny rukou, nošením ochrany nosu a úst a dodržováním karanténních opatření, dokážeme šíření nákazy omezit. Je více než jisté, že počet nakažených osob bude i v našem městě růst. Tak, jako se navýší počet testovaných, navýší se i počet prokázaných případů. Je to bohužel logika, proti které není argumentu. Preventivními opatřeními můžeme počet nakažených osob udržet v počtu, který by naše zdravotnictví mohlo relativně dobře zvládnout.
Apeluji znovu na všechny obyvatele města, aby se chovali s maximální rozvahou a zároveň ohleduplností. Optimální je chovat se tak, jako bych sám věděl, že jsem nositelem nákazy a činil vše pro to, abych ji nepřenesl na druhé. Budou-li se takto chovat všichni, šíření viru se omezí a po nějaké době zastaví.
Společně tu potvoru porazíme!
Jan Konvalinka, starosta
Společně tu potvoru porazíme!
Jan Konvalinka, starosta
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz_Jakub Pečenka
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Žena v Mníšku tvrdila, že ji někdo napadl s nožem. Policie nasadila služebního psa a kontrolovala kamery
Ve středu 11. března se mezi obyvateli Mníšku pod Brdy začala rychle šířit zpráva o …
AKTUÁLNĚ
Příbramští hasiči mají technologický arzenál. Moderní technika jim dává větší jistotu i sílu v terénu
Nové vybavení výrazně posiluje bezpečnost i schopnosti příbramských hasičů při …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Spropitné v Česku čeká změna. Sedm procent bez daně a levnější nealko
Spropitné, které už nebude viset v šedé zóně, levnější nealko v restauracích a návrat …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Auto narazilo do stromu v Obecnické ulici, na místo letěl vrtulník
V Obecnické ulici zasahovaly v úterý 10. března těsně po 15. hodině všechny složky …
AKTUALIZOVÁNO
Mladé ženy v první linii. Sexuální obtěžování zůstává v práci podceňovaným problémem
Se sexuálním obtěžováním na pracovišti se v České republice setkala přibližně pětina …
Paratriatlonista Tománek chystá extrémní sezonu. Dva ironmany za dva dny i boj o světové tituly
Paratriatlonista Jan Tománek představil své sportovní plány na rok 2026. …
SPORT
Překročili jsme hranici, o které se nám dřív ani nesnilo.
Dosáhli jsme na metu, kterou jsme v historii pribram.cz ještě nikdy nepřekročili: více …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Nafta už překročila čtyřicetikorunovou hranici
Motoristé v Česku v posledních dnech znovu připlácí za tankování. Ceny benzínu i nafty …
AKTUÁLNĚ
Fanoušci mohou rozhodnout. Sportovec Příbramska 2025 vstupuje do finále
Anketa Sportovec Příbramska 2025 míří do svého finále a právě teď mají slovo také …
ANKETA
Slyšíte ten podivný zvuk z výšin? To krajinou znovu táhnou jeřábi popelaví
Začátek jara v naší krajině často neoznamují jen první květy nebo zpěv skřivanů. Možná …
NEPŘEHLÉDNĚTE





