24. 8. svátek má Bartoloměj

Jaký bude osud aquaparku?

16. dubna 2019   (08:29)
Jaký bude osud aquaparku?

V pondělí 15. dubna se sešli zastupitelé města na pracovní poradě, kdy se řešila plánovaná rekonstrukce aquaparku.


Setkání byli přítomni také projektanti, architekt i odborný konzultant, který na projektu s městem spolupracuje od začátku.
 
Pracovní schůzky se zúčastnilo celkem 19 zastupitelů, kteří velmi věcně diskutovali o problematice aquaparku, potřebě rekonstrukce, jejím rozsahu, navýšení ceny a v neposlední řadě o termínech realizace.
 
Zastupitelé měli na přítomné odborníky připravenu řadu otázek a další vyplývaly z průběhu diskuze. Ačkoliv se jednalo „pouze“ o pracovní poradu, je zřejmé, že zastupitelé jsou nakloněni rekonstrukci, a to i přes vyšší cenu než byla v roce 2016 odsouhlasena.
 
Nicméně konečné rozhodnutí bude učiněno při veřejném zasedání zastupitelstva. Pokud zastupitelé budou většinově hlasovat pro rekonstrukci, bude příbramský aquapark uzavřen pravděpodobně od července příštího roku. Znovuotevření je pak naplánováno na jaro 2023.
 
„Jsem velice potěšen, že se zastupitelé sešli v takovém počtu a drtivá většina se vyjádřila v závěrečné diskuzi pro to, aby byl rozsah stavby předložen na jednání zastupitelstva kompletní. Většina zastupitelů nechce stavbu etapizovat a přeje si co nejrychlejší průběh přípravy i realizace,“ uvedl po pracovní poradě místostarosta Martin Buršík.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Eva Švehlová
DiS. tisková mluvčí

autor: japDalší články

Některé domácnosti v Příbrami jsou bez elektřiny Některé domácnosti v Příbrami jsou bez elektřiny Zaměstnanci energetické společnosti pracují na odstranění závady 24. srpna 2019   (19:29) Přijďte si poslechnout Olgu Lounovou. V Příbrami vystoupí zdarma Přijďte si poslechnout Olgu Lounovou. V Příbrami vystoupí zdarma Koncert se uskuteční v Hornickém muzeu v Příbrami. 24. srpna 2019   (15:18) V Příbrami jsou lokality, kam se nedostane těžká hasičská technika V Příbrami jsou lokality, kam se nedostane těžká hasičská technika Ani k jednomu z tzv. křížových domů se nedostane výšková technika. Kritických míst je však v Příbrami daleko více 24. srpna 2019   (12:10) Kvůli trvalému suchu skončí příští týden provoz plavebního výtahu na Orlíku Kvůli trvalému suchu skončí příští týden provoz plavebního výtahu na Orlíku Příští týden poklesne hladina vody pod hranici, která je potřebná pro provoz lodního výtahu 24. srpna 2019   (09:47) Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů V Příbrami dodnes uzavřelo registrované partnerství celkem šest párů. Jeden mužský a pět ženských 24. srpna 2019   (07:16) Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Obviněnému hrozí až tři roky ve vězení 23. srpna 2019   (18:33) Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Při preventivní akci “Na kole jen s přilbou“ policisté kontrolovali mimo jiné i povinné vybavení kola 23. srpna 2019   (15:33) Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Pokud si nevyberete žádnou z akcí, můžete si alespoň užít příjemně letního počasí 23. srpna 2019   (13:38) Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Práce budou probíhat za provozu, omezena bude pouze autobusová doprava 23. srpna 2019   (11:12) Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Krajské státní zastupitelství tento týden podalo k soudu obžalobu 23. srpna 2019   (08:30)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz