Jaké počasí bude do konce února a v první polovině března? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď
13. února 2023 (17:59)
foto: freepik
Příští čtyři týdny mají být podle aktuálního dlouhodobého výhledu jako celek teplotně i srážkově průměrné.
Česko čeká v tomto týdnu teplotní inverze s mlhami a nízkou oblačností v nížinách, na horách bude obloha jasná. Noční teploty klesnou k nule. Nejvyšší denní teploty očekávají meteorologové většinou mezi dvěma a šesti stupni Celsia, na slunci vystoupají k deseti stupňům. Od poloviny týdne se obloha zatáhne, bude pršet, na horách i sněžit a ke konci týdne se oteplí až na 12 stupňů. Vyplývá to z týdenní předpovědi na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) a informací na twitteru. Příští čtyři týdny mají být podle aktuálního dlouhodobého výhledu jako celek teplotně i srážkově průměrné.
Dnešek byl zpočátku mlhavý a oblačný, odpoledne se ale obloha částečně protrhala. Nejvyšší teploty vystoupaly na šest až deset stupňů Celsia, na horách se pohybovaly kolem jednoho stupně. Oblačné počasí s mlhami a ojedinělým mrholením se objeví také v úterý. Odpoledne už ale bude jasno až polojasno. V noci mohou teploty místy klesat mírně pod bod mrazu, přes den předpovídají meteorologové teploty mezi dvěma a šesti stupni Celsia, při déletrvající malé oblačnosti vystoupají až na deset stupňů. Podobné teploty i obdobný ráz počasí s mlhami, které se postupně promění v polojasnou oblohu, přetrvá i v polovině týdne. Na horách bude polojasno až jasno, noční teploty se budou pohybovat kolem bodu mrazu, při vyjasnění klesnou až na minus pět stupňů.
"Počasí se více změní ve druhé polovině týdne, kdy budou přes naše území přecházet jednotlivé frontální systémy od západu až severozápadu. Celkově přibude mraků a na většině území bude občas pršet, na horách i sněžit," informovali meteorologové. Oteplí se hlavně v noci. Teploty se budou v noci na pátek pohybovat mezi plus dvěma až šesti stupni, přes den vystoupají na deset stupňů. Od soboty bude pokračovat zamračené počasí s deštěm, v neděli teploměr může ukázat až 12 stupňů Celsia. Na horách by postupně mělo začít sněžit.
V následujících čtyřech týdnech, tedy ode dneška do 12. března, očekávají meteorologové teploty i srážky odpovídající průměrným hodnotám, přičemž o něco tepleji, než bývá v tuto dobu obvyklé, bude tento týden. "Týdenní průměry nejvyšších denních teplot předpokládáme ve všech čtyřech týdnech předpovědi kolem plus šesti stupňů Celsia," uvedli meteorologové v měsíční prognóze počasí.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Týden přinese převrácený ráz počasí s nízkou oblačností a mlhami
•Letošní leden v Česku byl jedním z nejteplejších za 62 let
•O víkendu se oteplí a přibude oblačnosti
Další články
Středočeský kraj navýší třiceti miliony podporu prevence a duševního zdraví
Příští rok půjde na projekty prevence kriminality, závislostí a posilování duševního …
Gastro agent: Wokno Street Food
Fast-food je hlavně o rychlosti. Ale v době, kdy se jídlo mění v logistiku, hledáme …
FOTO
Na D4 se srazilo několik aut
Hromadná dopravní nehoda se stala v pondělí kolem půl osmé ráno na silnici D4 na …
Cena stříbra roste podobně jako zlato. Přitom je ale finančně mnohem dostupnější. A to i v Příbrami
V ATT Investments, která sídlí v administrativní budově Kostky PB v Příbrami můžete …
Komerční sdělení
Veselý vánoční skřítek vytvoří letos kouzlo Vánoc přímo u vás doma
Americká tradice „Elf on the Shelf“ dorazila i k nám ovšem v českém kabátku! …
Hasiči z Příbrami cvičili pažení výkopů
Ve dnech 5. až 7. listopadu absolvovali hasiči všech tří směn z Příbrami v areálu …
FOTOGALERIE
Kulíšek nejmenší – drobný, ale odvážný lovec žije i v Brdech
V brdských lesích žije nejmenší evropská sova - kulíšek nejmenší. Tento drobný lovec, …
Brdy zasypal první sníh. Na silnici na Plzeň vyjely první sypače
V noci na neděli se ochladilo, zatáhlo a zatímco někde pršelo, místy i napadl první …
FOTO
Hřiště pod 5. mateřskou školou v Dobříši má novou tvář: děti se mohou těšit na moderní herní sestavu
Dobříš pokračuje v obnově veřejných prostranství. Dětské hřiště pod 5. mateřskou …
Svatý Martin v Příbrami: plášť, husy a první sníh
Svatý Martin přijíždí — někdy na bílém koni, jindy jen v podobě rohlíčků, husy a …




