Jaké počasí bude do konce dubna a v první polovině května? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď
15. dubna 2024 (19:09)
foto: pixabay
"Studené počasí nás bude doprovázet prakticky až do konce dubna, kdy se očekává pozvolný vzestup teploty," oznámili pracovníci ČHMÚ.
Rekordně teplý víkend vystřídá v tomto týdnu v Česku výrazné ochlazení. Návrat k letním teplotám je v nadcházejících dnech podle meteorologů vyloučený, teploty přes den vystoupají asi nejvýše na deset až 13 stupňů Celsia a v noci bude mrznout. Objeví se déšť nebo přeháňky, a ve vyšších polohách může sněžit. Vyplývá to z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Dnes večer navíc zesílí vítr, který v Čechách může v noci a v úterý dosáhnout v nárazech rychlosti až 70 kilometrů v hodině.
O víkendu se teploty za slunečného počasí dostaly místy na skoro 27 stupňů. Dnes bylo v Česku převážně zataženo s deštěm a nejvýše kolem 18 stupňů. "Další ochlazení přijde v úterý za další studenou frontou. Na hory se vrátí sněhové srážky a od středy budou teploty na našem území podprůměrné. Opětovné oteplení je přitom v nejbližších dnech vyloučené," uvedli meteorologové na síti X. Podle výstrahy meteorologů bude dnes večer od západu zesilovat západní vítr a slábnout bude v úterý odpoledne.
V noci na úterý se ochladí na dva až šest stupňů, jen na jihovýchodě a východě by mohly noční teploty dosáhnout až osmi stupňů. Přes den bude zataženo až oblačno s přeháňkami a teplotami mezi osmi až 12 stupni Celsia. V polohách nad 800 metrů nadmořské výšky mohou padat i smíšené srážky nebo sníh.
Podobné počasí bude rovněž v dalších dnech. Od středy do pátku může padat sníh v polohách nad 800 metrů a v sobotu i v polohách nad 600 metrů nadmořské výšky. Ráno se v těchto dnech sníh možná vyskytne také v nižších polohách. Většinou bude zataženo či oblačno. Teploty v noci na středu klesnou až na jeden stupeň nad nulou a v dalších dvou nocích až na minus dva stupně. V noci na sobotu se teploty dostanou nad nulu - na jeden až pět stupňů, ale v noci na neděli budou znovu až minus dva stupně.
Přes den bude ve středu a čtvrtek většinou sedm až 11 stupňů, ale na jihovýchodě se mohou teploty ve středu dostat i na 13 stupňů. V pátek budou nejvyšší teploty mezi osmi až 12 stupni, v sobotu mezi šesti až deseti a v neděli mezi šesti až 11 stupni.
"Studené počasí nás bude doprovázet prakticky až do konce dubna, kdy se očekává pozvolný vzestup teploty," oznámili pracovníci ČHMÚ v měsíčním výhledu počasí. Celkově budou teploty ode dneška do 12. května podle ústavu pod dlouhodobým průměrem pro toto období. Objem srážek bude naopak nadprůměrný.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Lesy ČR kvůli riziku požárů zakázaly ve svých lesích pálit klestí
•Rekordně teplý víkend vystřídá ochlazení s deštěm nebo sněžením
•V Příbrami bylo dnes 23 stupňů Celsia, byl překonán rekord z roku 1914
Další články
Kdo může za drahé nemovitosti? A může za to vůbec někdo?
Poslední dobou člověk slyší jednu větu skoro na každém kroku: „Ty ceny nemovitostí …
KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Tipy na víkend: Příbram zaplaví horníci z Čech i zahraničí
Na tento víkend připadá jedna z nejvýznamnějších akcí roku - 30. Setkání hornických …
AKTUÁLNĚ
V Příbrami startují Hornické slavnosti. Páteční koncerty zdarma, večer malá hornická paráda
Příbram v pátek 12. června po deseti letech znovu přivítá Hornické slavnosti. Město …
KULTURA
Městu dochází trpělivost. U Pátého hamru vyrostla černá skládka, popelnice ukryly další překvapení
Nejen Příbram trápí černé skládky. Nelegální černou skládku v přírodě a popelnice plné …
FOTO
Most přes dálnici u Jíloviště půjde o víkendu k zemi
Most přes dálnici D4 u Jíloviště se bude bourat a na jeho místě vyroste nový. Důvodem …
AKTUÁLNĚ
Z Pičína do Řitky: Pikantní pochod roku láká na 31 kilometrů recese i trasu pro kočárky
Legendární pochod s originálním názvem je zpět! Už v sobotu 13. června odstartuje 8. …
TIP NA VÝLET
Jinecké slavnosti 2026: Anna K., Turbo a skvělá atmosféra
Jince se chystají na jednu z největších akcí roku. Jinecké slavnosti 2026 ovládnou v …
KULTURA
Pohonné hmoty v Příbrami: Benzin za týden zlevnil až o korunu, nafta zůstává téměř beze změny
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 38,99 Kč do 40,90 Kč …
DOPRAVA
Čeká nás mokrý čtvrtek i pátek. Zlepšení dorazí až v neděli
Deštivé počasí, jak předpovídali meteorologové, už drazilo. Počasí bude nejen ve …
Eduarts v centru Příbrami: místo, kde děti rostou s jistotou a radostí z učení
Každý rodič si přeje, aby jeho dítě zvládalo školu, objevilo, co ho baví, a cítilo se …
KOMERČNÍ SDĚLENÍ




