29. 4. svátek má Robert




Jaké počasí bude do konce července? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď

3. července 2023   (18:01)
Jaké počasí bude do konce července? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď
foto: pixabay

Červenec bude podle dlouhodobého výhledu teplotně i srážkově průměrný.


První týden letních prázdnin se budou teploty pohybovat většinou nad 25 stupňů Celsia. Zpočátku jasná či polojasná obloha se ve středu postupně zatáhne a dorazí přeháňky i bouřky. Po mírném ochlazení začnou teploty znovu stoupat a v neděli mají překročit tropickou třicítku. Vyplývá to z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Do konce července pak už meteorologové další tropické dny neočekávají. Bude kolem 25 stupňů.

V úterý vystoupí denní maxima na 24 až 28 stupňů a objeví se první ojedinělé přeháňky a bouřky, které následující den dorazí na většinu území. Zatímco ve středu se budou teploty před příchodem studené fronty blížit ke 30 stupňům, ve čtvrtek už většinou nepřekročí 26 stupňů, jen na jižní Moravě bude o něco tepleji, a místy bude pršet.
V pátek očekávají meteorologové převážně polojasno, na východě země se mohou objevit přeháňky a výjimečně i bouřky, teploty odpoledne vystoupají na 24 až 28 stupňů, na severovýchodě země bude jen kolem 23 stupňů.
Na víkend se oteplí, v neděli bude přes 30 stupňů. Má být jasno a podle dnešního výhledu počasí se po oba volné dny zatím nečekají žádné srážky.

Červenec bude podle dlouhodobého výhledu teplotně i srážkově průměrný. Tropický závěr prvního týdne vystřídají průměrné denní teploty kolem 25 stupňů, v noci bude 12 stupňů Celsia. "Období jako celek bude pravděpodobně srážkově průměrné až podprůměrné s úhrny v jednotlivých týdnech kolem 15 milimetrů na metr krychlový, v bouřkách ojediněle i kolem 30 milimetrů," uvedl ČHMÚ na webu.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Srážka auta s motocyklem u Buše: Dva zranění skončili v pražské nemocnici Srážka auta s motocyklem u Buše: Dva zranění skončili v pražské nemocnici Dopravní nehoda dnes v podvečer zkomplikovala provoz na silnici 102 u odbočky na obec … AKTUALIZOVÁNO Hranice s rozumem: V potocích je třetina vody, příroda je jako troud Hranice s rozumem: V potocích je třetina vody, příroda je jako troud Pálení čarodějnic je za dveřmi. Zatímco většina z nás se těší na tradici, pro hasiče … NEPŘEHLÉDNĚTE Pecen z Pece rozžhaví Řimbabu. Čarodějnice letos provoní čerstvý chléb Pecen z Pece rozžhaví Řimbabu. Čarodějnice letos provoní čerstvý chléb Oheň, západ slunce a vůně chleba z rozpálené pece. Tak budou letos vypadat Čarodějnice … NEPŘEHLÉDNĚTE Příbramsko ve 30 sekundách: 30 sekund. Jeden detail. Jedna lokalita, obec... Příbramsko ve 30 sekundách: 30 sekund. Jeden detail. Jedna lokalita, obec... Příbramsko známe všichni. Ale známe ho opravdu. Pokračujeme v naší sérii krátkých … VIDEO Při zásahu v nemocnici měla policie zadržet i ředitele. Zdravotnická péče je i nadále poskytována v plném rozsahu Při zásahu v nemocnici měla policie zadržet i ředitele. Zdravotnická péče je i nadále poskytována v plném rozsahu Na středočeském krajském úřadě a v Oblastní nemocnici Příbram zasahovala v úterý 28. … AKTUÁLNĚ Brdský vrchol Praha nově zdobí další dřevěný označník s reliéfem jelena Brdský vrchol Praha nově zdobí další dřevěný označník s reliéfem jelena Turistická oblast Brdy a Podbrdsko představila v pondělí 27. dubna nový označník na … FOTO Festival květin v OBI již od pátku 1.5. do neděle 3.5. Již tradičně s osazováním truhlíků a zeminou zdarma Festival květin v OBI již od pátku 1.5. do neděle 3.5. Již tradičně s osazováním truhlíků a zeminou zdarma V OBI poradí při výběru květin, se substrátem zdarma je i osadí do přinesených nebo … KOMERČNÍ SDĚLENÍ /VIDEO/ Pro zraněného cyklistu letěl do Lázu vrtulník /VIDEO/ Pro zraněného cyklistu letěl do Lázu vrtulník V úterý 28. dubna v 16:15 přijala policie oznámení od záchranné služby o nehodě … AKTUALIZOVÁNO Mrazy v následujících dnech ohrozí ovocné stromy i zemědělské plodiny Mrazy v následujících dnech ohrozí ovocné stromy i zemědělské plodiny V následujících dnech předpovídají meteorologové výrazné ochlazení, které může … AKTUÁLNĚ
Policie vtrhla do příbramské nemocnice. Detektivové NCOZ odnášejí dokumenty i kamery Policie vtrhla do příbramské nemocnice. Detektivové NCOZ odnášejí dokumenty i kamery V příbramské nemocnici dnes dopoledne zasahují detektivové Národní centrály proti … BLESKOVÁ ZPRÁVA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz