23. 8. svátek má Sandra

Jaké bude počasí do konce července? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď

2. července 2024   (06:58)
Jaké bude počasí do konce července? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď
foto: pixabay

Podobně jako v červnu budou i v červenci kolísat teploty.


Po horkém uplynulém týdnu s teplotami až 35 stupňů Celsia bude začátek července výrazně chladnější. Nejvyšší teploty tento týden v nejbližších dnech zřejmě nepřekročí 23 stupňů Celsia. Teprve v sobotu by se mohly opět dostat nad třicítku. Vyplývá to z týdenní předpovědi počasí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Obloha zůstane po většinu týdne zatažená a meteorologové předpovídají na každý den přeháňky. V sobotu se navíc možná znovu vyskytnou silné bouřky.

V tomto týdnu bude od úterka až do čtvrtka maximálně 23 stupňů, a to hlavně ve východní polovině země. V Čechách bude nejvýše 21 stupňů a třeba ve čtvrtek jen do 18 stupňů Celsia. Noční teploty mohou klesnout až na osm stupňů.
V pátek, kdy už díky státnímu svátku začne prodloužený víkend, se mírně oteplí. Bude mezi 22 až 26 stupni a bude polojasno až oblačno. Nadále se ale budou objevovat přeháňky. V sobotu bude 27 až 31 stupňů, přeháňky však budou přetrvávat, a ojediněle se dokonce vyskytnou i silné bouřky. V neděli se pak zase ochladí na nejvýše 24 stupňů a bude zataženo s přeháňkami.
Silné bouřky se objevily i v závěru uplynulého týdne. Přinesly přívalové srážky, krupobití a silné nárazy větru, které zasáhly hlavně východní Čechy, Vysočinu, Moravu a Slezsko. Některé menší řeky vystoupaly na povodňové stupně, hasiči museli evakuovat obyvatele několika obcí.

Po celý červen byly teploty v Česku nad dlouhodobým průměrem pro toto období, uvedl dnes ČHMÚ na facebooku. Objem srážek sice celkově odpovídal průměru, ale mezi jednotlivými částmi země byly velké rozdíly. "V Čechách spadlo průměrně 64 milimetrů (64 litrů na metr čtvereční, pozn. red.), což odpovídá 79 procentům normálu, zatímco na Moravě a ve Slezsku to bylo 135 milimetrů srážek - 162 procent normálu," sdělili meteorologové.
Podobně jako v červnu budou i v červenci kolísat teploty. Podle měsíčního výhledu počasí ČHMÚ budou teploty v tomto týdnu podprůměrné až průměrné, zatímco příští týden vyskočí nad dlouhodobý průměr. "Ve druhé polovině měsíce sice dojde k poklesům teplot, avšak už jen na hodnoty kolem dlouhodobého průměru," doplnili meteorologové. Objem srážek bude podle ČHMÚ odpovídat normálu, ale vzhledem k bouřkové sezoně mohou úhrny srážek kolísat.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Buď andělem není datum. Je to způsob, jak žít. Buď andělem není datum. Je to způsob, jak žít. Národní den „Buď andělem“ připomíná jednoduchou věc: dobrý skutek není otázka … LIFESTYLE Pavel Šporcl v Příbrami: Kritizovali mě za šátek i džíny. A pak přišly modré housle Pavel Šporcl v Příbrami: Kritizovali mě za šátek i džíny. A pak přišly modré housle Houslový virtuos Pavel Šporcl patří k nejvýraznějším osobnostem české hudební scény. … ROZHOVOR Od pondělí bude neprůjezdná Hailova ulice Od pondělí bude neprůjezdná Hailova ulice Práce na pokládce kabelů zavřou Hailovu ulici v Příbrami od pondělí 24. do pátku 28. … DOPRAVA Čechy zasáhly vydatné deště: místy spadlo až 90 mm, rekord drží Nedrahovice Čechy zasáhly vydatné deště: místy spadlo až 90 mm, rekord drží Nedrahovice Česko má za sebou výraznou srážkovou epizodu. Zatímco v Čechách za posledních 24 hodin … AKTUÁLNĚ Silniční kontroly přitvrdí: Policie řidiče o posledním prázdninovém víkendu pořádně prověří Silniční kontroly přitvrdí: Policie řidiče o posledním prázdninovém víkendu pořádně prověří Konec prázdnin tradičně znamená výrazný nárůst dopravy. Policie proto o posledním … DOPRAVA Modráskové louky: Když neposečená tráva znamená, že se hospodaří správně Modráskové louky: Když neposečená tráva znamená, že se hospodaří správně Možná jste si při procházce přes Brdy všimli zvláštního rozdílu. Zatímco některé louky … POZNÁVÁME BRDY Senioři mají svůj den. Udělejte dnes něco hezkého pro někoho, kdo si to zaslouží Senioři mají svůj den. Udělejte dnes něco hezkého pro někoho, kdo si to zaslouží Pátek 21. srpna připadá National Senior Citizens Day, tedy dni věnovanému seniorům. … NEPŘEHLÉDNĚTE Poznejte život v lese při komentované vycházce s lesníkem Poznejte život v lese při komentované vycházce s lesníkem Brdská příroda ukrývá řadu zajímavostí, které při běžné procházce snadno přehlédnete. … AKTUÁLNĚ Tipy na víkend: S létem se můžete začít postupně loučit na hradech a zámcích, Příbramsko ale stále nabízí spoustu letních akcí! Tipy na víkend: S létem se můžete začít postupně loučit na hradech a zámcích, Příbramsko ale stále nabízí spoustu letních akcí! O víkendu se můžete zúčastnit oblíbené celorepublikové akce Hradozámecká noc, a to … AKTUÁLNĚ
Pohonné hmoty v Příbrami: Nafta stále zdražuje Pohonné hmoty v Příbrami: Nafta stále zdražuje Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 39,99 Kč do 41,90 Kč … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz