29. 9. svátek má Michal

Jak čelit pubertě nebo riziku dětské závislosti? Rodičům poradí odborníci online

25. listopadu 2020   (17:47)
Jak čelit pubertě nebo riziku dětské závislosti? Rodičům poradí odborníci online
foto: pribram.cz

Rodinné centrum Dobříšek se v sérii přednášek věnuje aktuálním rodinným a společenským tématům. Lekce jsou přístupné online.


Rodinné centrum Dobříšek v Dobříši pořádá pro rodiče online přednášky zaměřené na výchovnou a rodinnou problematiku. Lekce vedou vystudovaní a proškolení odborníci, jimž účastníci mohou klást dotazy v průběhu hodiny nebo se zapojit do závěrečné diskuse.
 

Nejbližší přednáška „Co podporuje vznik závislosti u dětí a jak se tomu bránit?“ se uskuteční v pondělí 30. listopadu od 17.30 (čas zahájení je pro všechny přednášky stejný). Absolventka oboru adiktologie na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy Eva Přibylová seznámí rodiče s příčinami a prevencí možných závislostí u dětí. Vysvětlí např. pojem hyperprotektivní matka a uvede příklady nejčastějších problémů rodin, které spějí k závislostem u dětí. Eva Přibylová se zabývá jak problematikou látkových závislostí, tak zejména nelátkových např. na mobilním telefonu nebo hraní počítačových her.
 
Rodinná a výchovná poradkyně Kateřina Neubauerová nabídne 3. prosince lekci o pubertě a cestách, jak se v ní vzájemně neztratit. Hlavním cílem přednášky je důraz na podporu a porozumění potřebám a hodnotám dospívajících a zároveň posílení rodičovské trpělivosti a nadhledu. „Jako batole vám dupalo po hlavě, jako puberťák po srdci,“ zní anotace k lekci určené pro rodiče dětí od jedenácti let výše. Kateřina Neubauerová povede také hned následující přednášku „Diplomacie ve výchově aneb odlišné názory a postoje vs. okolní svět“ (7. prosince).
 
V prosincové nabídce se dále objeví velmi aktuální téma sladění práce a péče o rodinu. Návod na efektivní time management přinese psycholožka a speciální pedagožka Lenka Brožková. Přednáška se koná 9. prosince. K dalším tématům, kterým se bude program v RC Dobříšek do konce roku věnovat, patří problematika kouření, drog nebo škála výchovných stylů, v nichž se současný rodič může snadno ztratit.
 

„Přednášky probíhají přes aplikaci Zoom, což je velmi intuitivní a nenáročný program. Poskytujeme také technickou podporu na telefonu. V případě, že se účastník nepřipojí, voláme a ověřujeme, zda je vše v pořádku,“ říká koordinátorka RC Dobříšek Veronika Liotard. Pro účast není vyžadována kamera ani mikrofon (ten je ale doporučen pro snazší interaktivitu s lektorem). Otázky lze klást i prostřednictvím chatu.
 
Přednášky trvají přibližně jednu hodinu, pak následuje půlhodinka určená diskuzi a dotazům. Díky dotaci z programu Rodina ministerstva práce a sociálních věcí je cena snížena na polovinu oproti obvyklé prezenční formě, a zájemci tak za přednášku zaplatí 100 korun.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Král: Nová cyklotrasa opět ukazuje, že radnice má v oblibě polovičatá řešení Král: Nová cyklotrasa opět ukazuje, že radnice má v oblibě polovičatá řešení Zastupitel města Příbrami Vladimír Král (Šance pro Příbram) reaguje na nově vznikající … Kvůli ptačí chřipce muselo být letos utraceno přes čtvrt milionu ptáků Kvůli ptačí chřipce muselo být letos utraceno přes čtvrt milionu ptáků Ptačí chřipka se nyní vyskytla v obci Trhové Dušníky. V okolí ohniska se vytyčí … Po čtyřech měsících se v ČR znovu objevila ptačí chřipka, je na Příbramsku Po čtyřech měsících se v ČR znovu objevila ptačí chřipka, je na Příbramsku Ohnisko je v malochovu v obci Trhové Dušníky. V Rožmitále se konala Myslivecko-rybářská slavnost spojená s výlovem Sadoňského rybníka V Rožmitále se konala Myslivecko-rybářská slavnost spojená s výlovem Sadoňského rybníka V Rožmitále pod Třemšínem se konal v sobotu 25. září další ročník Myslivecko-rybářské … Česko slaví svátek svatého Václava. Podle legend pečoval o chudé a založil v zemi tradici pěstování vína Česko slaví svátek svatého Václava. Podle legend pečoval o chudé a založil v zemi tradici pěstování vína V kalendáři na svátek Václava připadá Den české státnosti. Proč se vůbec slaví a jaké … Jak bude v příštích týdnech? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Jak bude v příštích týdnech? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Nejchladnější byl v tomto období rok 1972, kdy průměr klesl na šest stupňů. Naopak v … ŘSD ve středu zahájí opravu silnice I/18 v úseku Líchovy - Břekova Lhota ŘSD ve středu zahájí opravu silnice I/18 v úseku Líchovy - Břekova Lhota Provoz bude řízený kyvadlově. K pocitu bezpečí se můžete vyjádřit v dotazníkovém šetření K pocitu bezpečí se můžete vyjádřit v dotazníkovém šetření Čas na vyplnění a odevzdání dotazníku je do 31. října 2021. Podívejte se, kdo na Příbramsku kandiduje do Poslanecké sněmovny Podívejte se, kdo na Příbramsku kandiduje do Poslanecké sněmovny Volby do Poslanecké sněmovny se uskuteční v pátek 8. října a v sobotu 9. října.
Říjnová výzva 10 000 kroků startuje za pár dní Říjnová výzva 10 000 kroků startuje za pár dní Zcela nejpřirozenějším lidským pohybem je chůze. Aniž bychom o tom přemýšleli, …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz