4. 12. svátek má Barbora
Internetová seznamka. Příští prvňáci se do škol podívají on-line

10. března 2021   (06:30)
Internetová seznamka. Příští prvňáci se do škol podívají on-line
foto: pribram.cz

Základní školy na Příbramsku se představují prostřednictvím video prezentací a virtuálních prohlídek nebo pořádají akce pro děti a rodiče na dálku.


Zápisy do prvních tříd se uskuteční v dubnu a příležitost seznámit se se školami a jejich nabídkou osobně je nyní omezená. Základní školy na Příbramsku se proto snaží oslovit své budoucí žáky a jejich rodiče alespoň na dálku.
 

Dobříšská 2. základní škola připravila pro budoucí prvňáčky několik on-line setkání. Během března se tak děti zúčastní půlhodinových aktivit věnovaných sportu, matematice a učení v hravé podobě. V dubnu následuje beseda vedení školy s rodiči a zákonnými zástupci dětí.
 
Jako náhradu za veřejné Odpoledne otevřených dveří nabízí Základní škola Jiráskovy sady v Příbrami jeho internetovou podobu. „Alternativní možnost prohlédnout si školu prostřednictvím virtuální prohlídky bude uložena pod odkazem Den otevřených dveří na našem webu 18. března, kdy bylo Odpoledne otevřených dveří plánováno,“ vyjádřila se za školní tým Šárka Jendruščáková.
 
Videem o škole a virtuální prohlídkou se na svých webových stránkách prezentuje také ZŠ v příbramské Školní ulici. Zde je dostupné rovněž informační Desatero pro rodiče popisující, jaké fyzické, sociální nebo řečové předpoklady by děti měly mít před nástupem do první třídy.
 

Přesné termíny zápisů do prvních tříd si jednotlivé školy určují samy, zákonným časovým ohraničením je doba mezi 1. a 30. dubnem. „Nelze předvídat, jaká budou platit mimořádná opatření v době konání zápisů, a je důležité nastavit jejich organizaci tak, aby umožňovala distanční průběh od začátku do konce,“ uvedlo ministerstvo školství.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Ve středočeských nemocnicích je 447 lidí s covidem, zařízení omezují péči Ve středočeských nemocnicích je 447 lidí s covidem, zařízení omezují péči V posledních třech dnech přibývalo zhruba po 20 pacientech s covidem denně Ministr zdravotnictví nedoporučuje návštěvu čerta a Mikuláše, případně mají mít respirátory Ministr zdravotnictví nedoporučuje návštěvu čerta a Mikuláše, případně mají mít respirátory Další protiepidemická doporučení se chystají k vánočním svátkům. V Novém Kníně ukradl zloděj cigarety za tři tisíce. Do pátrání se zapojilo 11 policejních hlídek i vrtulník V Novém Kníně ukradl zloděj cigarety za tři tisíce. Do pátrání se zapojilo 11 policejních hlídek i vrtulník Po pachateli policie pátrá, ujížděl směrem k hlavnímu městu. Příbramská nemocnice od pondělí opět spustí aplikaci protilátek Příbramská nemocnice od pondělí opět spustí aplikaci protilátek Počet pacientů s koronavirem během tohoto týdne poklesl. Po nárazu auta do stromu museli hasiči řidičku vyprostit, cestovala s malým dítětem Po nárazu auta do stromu museli hasiči řidičku vyprostit, cestovala s malým dítětem Žena utrpěla vážné poranění hlavy. S napojením na umělou plicní ventilaci byla letecky … Příbramští zastupitelé budou jednat o rozpočtu i ceně vodného Příbramští zastupitelé budou jednat o rozpočtu i ceně vodného Poslední jednání zastupitelstva v letošním roce proběhne v pondělí 6. prosince. Na … Setkání při bronzové adventní neděli bude na březohorském náměstí J. A. Alise. Setkání při bronzové adventní neděli bude na březohorském náměstí J. A. Alise. V kostele sv. Vojtěcha bude vystupovat Vepřekův smíšený sbor a zapálena bude také … Bezdomovec v Březnické pravděpodobně zemřel na otravu oxidem uhelnatým Bezdomovec v Březnické pravděpodobně zemřel na otravu oxidem uhelnatým V Příbrami v noci na čtvrtek hořela garáž, uvnitř našli hasiči mrtvého muže. Speciálně … Dětský domov v Lazci letos přivítal pět nováčků, čtyři z nich jsou sourozenci Dětský domov v Lazci letos přivítal pět nováčků, čtyři z nich jsou sourozenci „Z domova odešlo na konci školního roku pět dospělých dětí, které ukončily střední …
Testování v příbramských školách odhalilo necelé procento pozitivních žáků Testování v příbramských školách odhalilo necelé procento pozitivních žáků Nejvíc ohnisek je ve školách a začínají se objevovat ohniska v zařízeních sociální …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz