21. 6. svátek má Alois

Informační centrum se přesune do bývalého fotoateliéru v Pražské ulici

11. srpna 2020   (13:03)
Informační centrum se přesune do bývalého fotoateliéru v Pražské ulici
foto: pribram.cz

Město chce tímto krokem oživit nákupní zónu v Pražské ulici.


V Příbrami fungují dvě informační centra, která sídlí jen několik stovek metrů od sebe. Od září budou tato dvě centra sloučena a poté budou následovat další změny, kdy infocentrum bude přestěhováno do volných prostor v Pražské ulici.

Informační centra v Knihovně Jana Drdy a v Zámečku-Ernestinu budou od září letošního roku sloučena s tím, že v provozu zůstane pouze Informační centrum MěÚ Příbram v Zámečku-Ernestinu. Právě zde budou občanům i turistům poskytovány veškeré služby, ať už půjde například o poskytování turistických informací, nebo třeba prodej vstupenek. Ke sloučení se přistupuje mimo jiné z ekonomických důvodů, kdy byly služby poskytovány duplicitně na dvou místech.

"Už několik měsíců řešíme osud bývalého fotoateliéru v Pražské ulici. Noví zájemci o pronájem se zrovna nehrnuli, proto jsme přistoupili k obnově interiéru, která měla zvýšit atraktivitu tohoto nebytového prostoru. Provozovna dostane nové podlahy, nové rozvody, nové omítky i stropy. Repasována budou okna, dveře i výloha. Celkově se jedná o náklad ve výši cca 750 tisíc korun," řekl pribram.cz starosta Jan Konvalinka.
Před několika týdny se starosta sešel s lidmi, kteří mají v Pražské ulici své obchody. "Mluvil jsem s nimi o jejich těžkostech a o tom, proč Pražská ulice nevzkvétá. I nás ve vedení města trápí, že původně živoucí obchodní tepna připomíná nyní spíše ulici duchů. Bavili jsme se o možnostech a způsobech, jak vrátit do Pražské život, jak opět přimět zdejší obyvatele i turisty, aby do Pražské zavítali," uvedl Konvalinka.
Jednou z možností, jedním z prvních kroků bude přesunutí Informačního centra právě do volného prostoru po panu fotografovi. Informační centrum – „Íčko“ není konkurencí pro stávající obchody a zároveň je důvodem, proč do Pražské zajít. Kromě turistů využijí Íčko i obyvatelé města. Budou zde soustředěny všechny služby, které doposud poskytovala pobočka v Knihovně Jana Drdy a v Zámečku. Pobočka v Knihovně přestane fungovat už v září. V okamžiku, kdy bude prostor v Pražské ulici připravený, přesune se do něj infocentrum ze Zámečku. K tomu dojde do konce tohoto roku.

Zřízení informačního centra v Pražské ulici je prvním z kroků, kterými chce vedení města přispět k oživení nákupní zóny Pražské ulice. "Věříme, že i tamní podnikatelé vhodným způsobem zareagují a využijí příležitosti dané zvýšenou návštěvností Pražské ulice," dodal Konvalinka.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka

Další články

Při motokrosových závodech v Podluhách vyjel řidič mimo trať a narazil do diváků Při motokrosových závodech v Podluhách vyjel řidič mimo trať a narazil do diváků Na pomoc spěchal i vrtulník. Očkování bez předchozí registrace by mělo být možné od poloviny července Očkování bez předchozí registrace by mělo být možné od poloviny července Od září by mohli dostávat lékaři do ordinací nejpoužívanější vakcínu - … Pivovaru Herold v Březnici loni kvůli koronaviru klesl výstav o 35 procent Pivovaru Herold v Březnici loni kvůli koronaviru klesl výstav o 35 procent Pivovar vyváží například do Ruska a Švédska, nejnovější odbytiště má v Maďarsku a … Tatínkové mají dnes svůj den, nezapomeňte jim popřát Tatínkové mají dnes svůj den, nezapomeňte jim popřát Zatímco maminkám přeje druhou květnovou neděli většina blízkých, na táty se stále … Novák se dnes promění ve velké sportoviště. Připravena je i olympijská vesnice Novák se dnes promění ve velké sportoviště. Připravena je i olympijská vesnice Dnešní Novák Fest má podtitul Příbram pod pěti kruhy. Jak název naznačuje, akce se … Na kole: Výstava fotografií v příbramské galerii se vrací do 50. a 60. let minulého století Na kole: Výstava fotografií v příbramské galerii se vrací do 50. a 60. let minulého století Galerie Františka Drtikola představí kolekci o cykloputování fotografa Ladislava … V neděli budou silné bouřky s krupobitím a přívalovým deštěm, varovali meteorologové V neděli budou silné bouřky s krupobitím a přívalovým deštěm, varovali meteorologové Přívalový déšť může ojediněle rozvodnit malé toky, zatopit podchody, podjezdy či … Burácení motorů, ve vzduchu vůně benzinu. Motorkáři vyjedou na společnou projížďku s policií Burácení motorů, ve vzduchu vůně benzinu. Motorkáři vyjedou na společnou projížďku s policií V rámci akce Začněme spolu aneb kolama dolů se sejdou motorkáři v 10 hodin ráno u … Opilý řidič v Příbrami zdemoloval auto o strom, nadýchal téměř dvě promile Opilý řidič v Příbrami zdemoloval auto o strom, nadýchal téměř dvě promile K nehodě došlo dnes před čtvrtou hodinou ranní v ulici Edvarda Beneše.
Lidé by měli ve vedrech věnovat pozornost i zvířatům Lidé by měli ve vedrech věnovat pozornost i zvířatům Pro venčení psů by měli lidé volit především ráno a večer, kdy jsou teploty …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz