16. 10. svátek má Havel

Individuum skočí přes plot, netrestejme slušné

5. srpna 2019   (14:14)
Individuum skočí přes plot, netrestejme slušné

Václav Švenda reaguje na možné zpoplatnění vstupu na Nový rybník v Příbrami


Nový rybník je základním stavebním kamenem projektu Zelené páteře, který jsme započali ještě s bývalým starostou s cílem dát Příbramanům zdravé prostředí pro volný čas a zároveň připravit město na nadcházející klimatické změny. Záměr areál zpoplatnit se mi proto nelíbí. “Nepřizpůsobivé individuum” s vandalskými záměry plot stejně přeskočí a “mýtné” tak budeme získávat hlavně od maminek, běžců a seniorů. Pojďme hledat jiné řešení.

V červnu 2015 padl 94 let starý teplotní rekord a v Příbrami jsme dosáhli 32, 4 °C. Ještě tentýž rok jsme s bývalým starostou představili projekt Zelené páteře a doposud si myslím, že to je jeden z nejlepších výsledků naší spolupráce. Zelená páteř si kladla za cíl vytvoření příjemného prostředí pro život a celkově pomoci Příbrami se “nadechnout”. Systém krajiny ve městě měl dle týmu architektů také pomoci se zachytáváním dešťové vody. A Nový rybník měl být pouze start a snad mohu říct, že to byl start povedený.

Letošní červen už jsme v Příbrami naměřili 36, 9 °C a zároveň se objevil nápad Novák zpoplatnit, abychom bojovali s vandalstvím. Tento nápad mě mírně řečeno nenadchl. Novák byl koncipován jako prostředí pro každodenní volnočasové aktivity, kam můžou před vedrem uniknout obyvatelé sídlišť, kam mohou maminky na dětská hřiště, senioři na procházky nebo posezení a sportovci na pravidelné běhání nebo bruslení. Pokud bychom zavedli i jenom symbolické vstupné, z každodenních návštěv se stanou pouze občasné. Vážně chceme vybírat peníze za jedno oběhnuté kolečko nebo půlhodinové posezení na lavičce?

Můžeme se samozřejmě vrhnout do chaosu výjimek nebo složitého systému jakýchsi permanentek, nicméně nepřizpůsobivé individuum skočí přes plot a lovit ho budeme stejně pomocí security a k tomu budeme živit jakési “mýtné brány”, které nemohou dávat ekonomický smysl.

Plně se starostou souhlasím, že nemůžeme nechat vandaly, aby nám ničili čerstvě rekonstruovaný areál, ale za sebe bych jako řešení viděl propracovaný kamerový systém a na něj navázanou koordinaci s městskou policií. Vytvořit funkční propracovaný systém je samozřejmě myšlenkově náročnější, než utratit miliony a obehnat areál plotem, ale ve výsledku bude jeho efektivita vyšší. A to je přeci naším cílem - skutečně řešit problém a přitom netrestat ty slušné.

Václav Švenda Zastupitel za TOP09

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Zastupitel za TOP09
Václav Švenda

autor: Zastupitel za TOP09, Václav ŠvendaDalší články

Marie (95): Chtěli mě nasadit do říše. Nakonec jsem vyšetřovala postřelené vojáky a lidi nakažené tuberkulózou Marie (95): Chtěli mě nasadit do říše. Nakonec jsem vyšetřovala postřelené vojáky a lidi nakažené tuberkulózou O tom, že by ve svém životě něco zpětně udělala jinak, nikdy nepřemýšlela. 16. října 2019   (19:02) Demolice mostu u Řitky omezí provoz na Strakonické Demolice mostu u Řitky omezí provoz na Strakonické Po dálnici D4 se z Jíloviště do Mníšku pod Brdy po dobu čtrnácti hodin nedostanete. Opačným směrem bude dálnice uzavřena mezi Mníškem a Řitkou 16. října 2019   (18:30) Žhář nebo souhra náhod? Druhé zapálené auto na Příbramsku Žhář nebo souhra náhod? Druhé zapálené auto na Příbramsku Během necelého měsíce došlo k zahoření dvou odstavených vozidel 16. října 2019   (16:56) Zuzana (35): Vyměnila pohodlí velkoměsta za vesnický život. Nechtěla žít ve smogu Zuzana (35): Vyměnila pohodlí velkoměsta za vesnický život. Nechtěla žít ve smogu Rodilá Pražačka chtěla se svým manželem změnu. 16. října 2019   (11:11) Ve čtvrtek proběhne setkání fanoušků se zástupci 1.FK Příbram Ve čtvrtek proběhne setkání fanoušků se zástupci 1.FK Příbram Setkání se zúčastní majitel klubu Jan Starka, marketingový manažer Tomáš Větrovský a hlavní trenér Roman Nádvorník 16. října 2019   (09:05) Sedlčany: Na krytý plavecký bazén nejsou momentálně peníze Sedlčany: Na krytý plavecký bazén nejsou momentálně peníze Do roku 2025 splácí město úvěr na přivaděč pitné vody. Další půjčka by znamenala ekonomickou likvidaci města 16. října 2019   (06:11) Máte v ložnici zrcadlo? Na noc ho zakryjte.. Máte v ložnici zrcadlo? Na noc ho zakryjte.. „Setkali jsme se s případy, kdy se lidé museli ze své nemovitosti odstěhovat, protože to tam nedávali,“ říká Lenka Charvátová, která se s manželem zabývá paranormálními jevy 15. října 2019   (20:35) V zásilce banánů přicestoval do příbramského Tesca exotický pavouk V zásilce banánů přicestoval do příbramského Tesca exotický pavouk Dodavatel přivezl zboží z Mozambiku 15. října 2019   (17:03) Krizový štáb prověřilo cvičení. Jednalo se o požár bytového domu Krizový štáb prověřilo cvičení. Jednalo se o požár bytového domu V rámci přípravy na možné vyhlášené krizové stavy či mimořádné události a jejich řešení, jsou většinou jednou ročně předsedou krizového štábu nařízena cvičení. 15. října 2019   (14:32) Jiráskovy sady dočasně bez semaforů Jiráskovy sady dočasně bez semaforů Rekonstrukce osvětlení by měla být dokončena v nejbližších dnech 15. října 2019   (12:49)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz