24. 8. svátek má Bartoloměj

Individuum skočí přes plot, netrestejme slušné

5. srpna 2019   (14:14)
Individuum skočí přes plot, netrestejme slušné

Václav Švenda reaguje na možné zpoplatnění vstupu na Nový rybník v Příbrami


Nový rybník je základním stavebním kamenem projektu Zelené páteře, který jsme započali ještě s bývalým starostou s cílem dát Příbramanům zdravé prostředí pro volný čas a zároveň připravit město na nadcházející klimatické změny. Záměr areál zpoplatnit se mi proto nelíbí. “Nepřizpůsobivé individuum” s vandalskými záměry plot stejně přeskočí a “mýtné” tak budeme získávat hlavně od maminek, běžců a seniorů. Pojďme hledat jiné řešení.

V červnu 2015 padl 94 let starý teplotní rekord a v Příbrami jsme dosáhli 32, 4 °C. Ještě tentýž rok jsme s bývalým starostou představili projekt Zelené páteře a doposud si myslím, že to je jeden z nejlepších výsledků naší spolupráce. Zelená páteř si kladla za cíl vytvoření příjemného prostředí pro život a celkově pomoci Příbrami se “nadechnout”. Systém krajiny ve městě měl dle týmu architektů také pomoci se zachytáváním dešťové vody. A Nový rybník měl být pouze start a snad mohu říct, že to byl start povedený.

Letošní červen už jsme v Příbrami naměřili 36, 9 °C a zároveň se objevil nápad Novák zpoplatnit, abychom bojovali s vandalstvím. Tento nápad mě mírně řečeno nenadchl. Novák byl koncipován jako prostředí pro každodenní volnočasové aktivity, kam můžou před vedrem uniknout obyvatelé sídlišť, kam mohou maminky na dětská hřiště, senioři na procházky nebo posezení a sportovci na pravidelné běhání nebo bruslení. Pokud bychom zavedli i jenom symbolické vstupné, z každodenních návštěv se stanou pouze občasné. Vážně chceme vybírat peníze za jedno oběhnuté kolečko nebo půlhodinové posezení na lavičce?

Můžeme se samozřejmě vrhnout do chaosu výjimek nebo složitého systému jakýchsi permanentek, nicméně nepřizpůsobivé individuum skočí přes plot a lovit ho budeme stejně pomocí security a k tomu budeme živit jakési “mýtné brány”, které nemohou dávat ekonomický smysl.

Plně se starostou souhlasím, že nemůžeme nechat vandaly, aby nám ničili čerstvě rekonstruovaný areál, ale za sebe bych jako řešení viděl propracovaný kamerový systém a na něj navázanou koordinaci s městskou policií. Vytvořit funkční propracovaný systém je samozřejmě myšlenkově náročnější, než utratit miliony a obehnat areál plotem, ale ve výsledku bude jeho efektivita vyšší. A to je přeci naším cílem - skutečně řešit problém a přitom netrestat ty slušné.

Václav Švenda Zastupitel za TOP09

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Zastupitel za TOP09
Václav Švenda

autor: Zastupitel za TOP09, Václav ŠvendaDalší články

Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů V Příbrami dodnes uzavřelo registrované partnerství celkem šest párů. Jeden mužský a pět ženských 24. srpna 2019   (07:16) Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Obviněnému hrozí až tři roky ve vězení 23. srpna 2019   (18:33) Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Při preventivní akci “Na kole jen s přilbou“ policisté kontrolovali mimo jiné i povinné vybavení kola 23. srpna 2019   (15:33) Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Pokud si nevyberete žádnou z akcí, můžete si alespoň užít příjemně letního počasí 23. srpna 2019   (13:38) Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Práce budou probíhat za provozu, omezena bude pouze autobusová doprava 23. srpna 2019   (11:12) Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Krajské státní zastupitelství tento týden podalo k soudu obžalobu 23. srpna 2019   (08:30) Novák je plný ryb. To čistotě vody nepřidá Novák je plný ryb. To čistotě vody nepřidá Pravidelné výlovy, vysazení čisticích rostlin a zvýšení průtoku vody. To vše by mělo zkvalitnit vodu v Novém rybníce 23. srpna 2019   (06:08) Kvalita vody ve středočeských koupalištích zůstává dobrá Kvalita vody ve středočeských koupalištích zůstává dobrá Nejhorší kvalita vody je v Pilském rybníku na Příbramsku 22. srpna 2019   (18:35) Na Evropské byl sražen motorkář, doprava v místě kolabuje Na Evropské byl sražen motorkář, doprava v místě kolabuje Počítejte se zdržením 22. srpna 2019   (16:00) Na jih bez objížďky. Most na Strakonické je již průjezdný Na jih bez objížďky. Most na Strakonické je již průjezdný Uzavírka měla původně trvat zhruba o měsíc déle. 22. srpna 2019   (14:45)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz