vývoj COVID-19
17. 5. 2021
Bezděkov 1
Bohutín 1
Březnice 9
Bukovany 1
Čenkov 1
Chrást 1
Čím 1
Dobříš 32
Drásov 1
Dublovice 1
Dubno 1
Hlubyně 1
Jablonná 2
Jince 4
Kamýk n. V. 1
Klučenice 3
Kosova H. 3
Krásná H. 4
Láz 1
Lešetice 1
Milín 11
Nalžovice 1
Nechvalice 4
Nečín 4
Nedrahovice 1
Nová Ves p. P. 4
Nový Knín 6
Obecnice 7
Obořiště 1
Ouběnice 2
Petrovice 2
Pičín 2
Příbram 84
Rožmitál p. T. 5
Rybníky 1
Sedlčany 18
Sedlec-Prč. 6
Stará Huť 6
Trhové Dušníky 3
Věšín 1
Višňová 5
Voznice 3
Vys. Chlumec 1
Vysoká u Pb 1
Zalužany 3
Zduchovice 2
ONP Příbram
Čekající na termín očkování282
Přiřazený termín / týden1136
ONP Příbram Zdaboř
Čekající na termín očkování323
Přiřazený termín / týden2290

I ten sebelépe myšlený, připravený a prezentovaný záměr se může setkat s barikádou politické nevůle, říká starosta Konvalinka

Nepřehlédněte
10. listopadu 2020   (12:17)
I ten sebelépe myšlený, připravený a prezentovaný záměr se může setkat s barikádou politické nevůle, říká starosta Konvalinka
foto: pribram.cz

Starosta města se ze zdravotních důvodů poprvé neúčastnil zasedání zastupitelstva. Položili jsme mu několik otázek a požádali ho o vyjádření.


Včerejšího zasedání zastupitelstva jste se neúčastnil, jak hodnotíte jeho průběh?
Já se v podstatě účastnil. Sledoval jsem to celé online a s mými kolegy z vedení města čile komunikoval přes mobil. Jsem vděčný vašemu portálu, že nás „vytáhl z průšvihu“ v momentě, kdy na naší straně selhal přenos ze zasedání.

Celkově mě průběh zasedání nijak zásadně nepřekvapil. Opět jsme byli svědky snahy o konstruktivní a efektivní projednávání jednotlivých bodů a zároveň snahy o obstrukce a cyklení ne zcela smysl dávajících argumentů. To se stalo například v okamžiku, kdy se jednalo o plánu zimní údržby ve městě na roky 2021 až 2025. Zastupitelé, například paní doktorka Říhová, diskutovali k věci a snažili se upozorňovat na detaily, které by v plánu měly být pozměněny. Popravdě, to byl přesně ten důvod, proč jsem chtěl, aby se plán zimní údržby dostal na jednání zastupitelstva. Každý ze zastupitelů má nějakou místní znalost a dokáže upozornit například na lokalitu, kde není zimní údržba dlouhodobě vyhovující.

Díky panu zastupiteli Švendovi však rozprava spadla na úroveň, ve které se řešilo pouze to, zda má materiál schvalovat zastupitelstvo nebo rada. To mne velmi nemile překvapilo. Nakonec se dlouhé minuty rokovalo v podstatě o ničem. Takhle si efektivní práci pro město opravdu nepředstavuji.

Při projednávání některých bodů nebyla nouze o vyhrocené výměny názorů. Proč k tomu docházelo?
Upřímně? Někteří zastupitelé nejspíš vnímají jednání zastupitelstva jako řečnické kolbiště než místo, kde se má rozhodovat a pracovat. To mě mrzí. Nicméně, politika (bohužel i ta komunální) taková je. Někteří pracují a jiní pouze mluví. Nic neobvyklého. Občas se sklouzne i k nepěkným nařčením, kterých jsme byli i tentokráte svědky.

Okamžiky, kdy převažuje prostá politika nad snahou věci někam posouvat, jsou pro mne vždy důvodem k zamyšlení, zda má naše práce vůbec smysl. I ten sebelépe myšlený, připravený a prezentovaný záměr se může setkat s barikádou politické nevůle. Ale jak už jsem řekl před chvílí, tak to prostě chodí. O to více se na naši práci soustředíme a o to více energie do ní vkládáme.
Hodně se diskutovalo o kanalizaci budované v rámci stavby Baumaxu na Evropské. Proč vlastně takový záměr?
U třiadvacátého bodu, který byl předkládán „na stůl“ šlo v podstatě o toto - Společnost BM Land Česko je investorem stavebního záměru s názvem Obchodní centrum Příbram (Baumax) v sousedství kruhového objezdu u ulic Jinecká a Evropská. Součástí projektu je i stavební objekt splaškové kanalizace, který měl být dle původní projektové dokumentace veden v dimenzi DN 250, což jsou parametry přípojky, nikoliv hlavního řadu.

S ohledem na rozvojový potenciál lokality podél Evropské ulice jsme vyhodnotili vhodnost osazení potrubí v dimenzi DN 300, které již může splňovat parametry pro následné napojování jiných objektů v budoucnu. Po ne zcela snadném a zdlouhavém vyjednávání se podařilo dojednat kompromisní řešení, kdy bude v rámci stavby osazeno dostatečně kapacitní trubní vedení vč. odpovídajících šachtic s možností následného připojování, za což město uhradí společnosti BM Land částku jeden milion korun. Tato suma je násobně nižší, než by byla v případě, kdyby město ve snaze o umožnění dalšího rozvoje této lokality kanalizaci budovalo samo a vedlo ji alternativní trasou.

Měl jsem radost, že tento bod zastupitelstvo schválilo. Za zlomkové náklady získáme možnost dále rozvíjet oblast podél Evropské, kde v budoucnu budou vznikat provozy přinášející zejména pracovní příležitosti pro zdejší obyvatele.
Zastupitelstvo schvalovalo i materiál týkající se koncepce turistického ruchu ve městě. Jak hodnotíte projednávání tohoto bodu?
Velmi kladně. Naše město má ohromný turistický potenciál, se kterým se teprve učíme pracovat. Jsem proto rád, že materiál Koncepce cestovního ruchu města Příbram zastupitelé prakticky bezvýhradně schválili. Je to dokument, za nímž je mnoho práce celé řady odborníků z praxe. Uvítal jsem zde i postřehy opozičních zastupitelů o nutnosti vzájemné spolupráce jak mezi okolními obcemi, tak v rámci Středočeského kraje. Věřím, že se tento dokument stane vodítkem nejen pro nás, ale i pro další městské reprezentace, které přijdou v budoucnu.

Závěrem, jak hodnotíte vedení schůze, kterého se ujal pan místostarosta Buršík?
Pan kolega obstál. Byl připravený a věděl si rady. Večer jsem mu ještě psal zprávu s poděkováním a připomněl mu rčení o tom, jak nebezpečné je ukázat, že něco svedete…

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz_Jakub Pečenka
autor: Jakub Pečenka

Další články

Období následujících čtyř týdnů bude teplotně podprůměrné, srážkově nadprůměrné Období následujících čtyř týdnů bude teplotně podprůměrné, srážkově nadprůměrné Celkově bude období od 17. května do 13. června teplotně podprůměrné a pršet bude … Za týden asi bude možné pořádat kulturní akce uvnitř až pro 500 lidí Za týden asi bude možné pořádat kulturní akce uvnitř až pro 500 lidí Od dnešního dne je možné pořádat kulturní akce venku s maximální účastí 700 sedících … Opilý muž se zákazem řízení ujížděl v Březnici policistům. Když vjel do slepé ulice, dal se na útěk Opilý muž se zákazem řízení ujížděl v Březnici policistům. Když vjel do slepé ulice, dal se na útěk Nadýchal 1,5 promile, test na drogy odmítl. Přijďte 22. května na testovací dny elektrokol Rock Machine a Haibike do Ebike Partners v Příbrami Přijďte 22. května na testovací dny elektrokol Rock Machine a Haibike do Ebike Partners v Příbrami Přichystáno bude více jak dvacet elektrokol na vyzkoušení a otevíráme zbrusu nový … Komerční sdělení Policisté pátrají po svědcích sobotní nehody na dálnici D4 Policisté pátrají po svědcích sobotní nehody na dálnici D4 Řidič po nehodě skončil se synem v nemocnici. Rodina těžce nemocného Káji potřebuje pomoc. Malému bojovníkovi zkomplikovalo život osm minut bez kyslíku Rodina těžce nemocného Káji potřebuje pomoc. Malému bojovníkovi zkomplikovalo život osm minut bez kyslíku Čtyřletý Kája tvrdě cvičí, aby se naučil sedět nebo lézt, aby zvládl držet předměty, … Dětem končí rotační výuka, otevírají se zahrádky restaurací a  fitness centra Dětem končí rotační výuka, otevírají se zahrádky restaurací a fitness centra Ode dneška byla pro školy zrušena i podmínka, že se v nich nesmí potkávat děti z … Vážným zraněním skončila pro muže jízda na kole, do nemocnice ho přepravil vrtulník Vážným zraněním skončila pro muže jízda na kole, do nemocnice ho přepravil vrtulník Záchranná služba vyjížděla v neděli odpoledne k úrazu cyklisty do obce Láz na … Začíná sezona klíšťat. Umíte se nezvaného hosta správně zbavit? Začíná sezona klíšťat. Umíte se nezvaného hosta správně zbavit? Jaro je v plném proudu a pěkné počasí láká do přírody. Při užívání si sluníčka bychom …
Koncerty na Svaté Hoře opět vítají příznivce varhanní hudby, zatím na dálku Koncerty na Svaté Hoře opět vítají příznivce varhanní hudby, zatím na dálku Interpretem Nedělní varhanní půlhodinky je Adam Suk. On-line přenos začíná ve …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz