vývoj COVID-19
27. 11. 2020
Bezděkov 1
Bohostice 5
Bohutín 9
Borotice 2
Bratkovice 2
Březnice 16
Bukovany 2
Čenkov 4
Cetyně 1
Chotilsko 3
Chrást 1
Chraštice 1
Čím 1
Daleké Dušníky 2
Dobříš 63
Dolní Hbity 4
Drahlín 2
Drásov 4
Drevníky 1
Drhovy 2
Dubenec 2
Dublovice 8
Dubno 2
Háje 2
Hluboš 4
Hlubyně 1
Hudčice 1
Hvožďany 4
Jesenice 2
Jince 8
Kamýk n. V. 6
Klučenice 5
Kňovice 1
Korkyně 1
Kosova H. 8
Kozárovice 1
Krásná H. 4
Křepenice 1
Láz 2
Lazsko 2
Lešetice 1
Lhota u Pb 6
M. Hraštice 11
Milín 21
Mokrovraty 2
Nalžovice 7
Narysov 1
Nechvalice 3
Nečín 7
Nedrahovice 4
Nepomuk 1
Nová Ves p. P. 25
Nové Dvory 1
Nový Knín 9
Občov 1
Obecnice 10
Obořiště 6
Ohrazenice 1
Pečice 3
Petrovice 2
Pičín 1
Počepice 11
Podlesí 5
Příbram 210
Příčovy 9
Prosen. L. 3
Rosovice 1
Rožmitál p. T. 68
Rybníky 6
Sádek 2
Sedlčany 79
Sedlec-Prč. 24
Sedlice 1
Smolotely 1
Solenice 2
Stará Huť 11
Starosedlský H. 1
Svaté Pole 2
Svatý Jan 8
Tochovice 6
Tušovice 3
Velká Lečice 4
Věšín 6
Višňová 3
Voznice 3
Vrančice 5
Vranovice 2
Vševily 2
Vys. Chlumec 9
Vysoká u Příbramě 2
Zduchovice 1

I ten sebelépe myšlený, připravený a prezentovaný záměr se může setkat s barikádou politické nevůle, říká starosta Konvalinka

Nepřehlédněte
10. listopadu 2020   (12:17)
I ten sebelépe myšlený, připravený a prezentovaný záměr se může setkat s barikádou politické nevůle, říká starosta Konvalinka

Starosta města se ze zdravotních důvodů poprvé neúčastnil zasedání zastupitelstva. Položili jsme mu několik otázek a požádali ho o vyjádření.


Včerejšího zasedání zastupitelstva jste se neúčastnil, jak hodnotíte jeho průběh?
Já se v podstatě účastnil. Sledoval jsem to celé online a s mými kolegy z vedení města čile komunikoval přes mobil. Jsem vděčný vašemu portálu, že nás „vytáhl z průšvihu“ v momentě, kdy na naší straně selhal přenos ze zasedání.

Celkově mě průběh zasedání nijak zásadně nepřekvapil. Opět jsme byli svědky snahy o konstruktivní a efektivní projednávání jednotlivých bodů a zároveň snahy o obstrukce a cyklení ne zcela smysl dávajících argumentů. To se stalo například v okamžiku, kdy se jednalo o plánu zimní údržby ve městě na roky 2021 až 2025. Zastupitelé, například paní doktorka Říhová, diskutovali k věci a snažili se upozorňovat na detaily, které by v plánu měly být pozměněny. Popravdě, to byl přesně ten důvod, proč jsem chtěl, aby se plán zimní údržby dostal na jednání zastupitelstva. Každý ze zastupitelů má nějakou místní znalost a dokáže upozornit například na lokalitu, kde není zimní údržba dlouhodobě vyhovující.

Díky panu zastupiteli Švendovi však rozprava spadla na úroveň, ve které se řešilo pouze to, zda má materiál schvalovat zastupitelstvo nebo rada. To mne velmi nemile překvapilo. Nakonec se dlouhé minuty rokovalo v podstatě o ničem. Takhle si efektivní práci pro město opravdu nepředstavuji.

Při projednávání některých bodů nebyla nouze o vyhrocené výměny názorů. Proč k tomu docházelo?
Upřímně? Někteří zastupitelé nejspíš vnímají jednání zastupitelstva jako řečnické kolbiště než místo, kde se má rozhodovat a pracovat. To mě mrzí. Nicméně, politika (bohužel i ta komunální) taková je. Někteří pracují a jiní pouze mluví. Nic neobvyklého. Občas se sklouzne i k nepěkným nařčením, kterých jsme byli i tentokráte svědky.

Okamžiky, kdy převažuje prostá politika nad snahou věci někam posouvat, jsou pro mne vždy důvodem k zamyšlení, zda má naše práce vůbec smysl. I ten sebelépe myšlený, připravený a prezentovaný záměr se může setkat s barikádou politické nevůle. Ale jak už jsem řekl před chvílí, tak to prostě chodí. O to více se na naši práci soustředíme a o to více energie do ní vkládáme.
Hodně se diskutovalo o kanalizaci budované v rámci stavby Baumaxu na Evropské. Proč vlastně takový záměr?
U třiadvacátého bodu, který byl předkládán „na stůl“ šlo v podstatě o toto - Společnost BM Land Česko je investorem stavebního záměru s názvem Obchodní centrum Příbram (Baumax) v sousedství kruhového objezdu u ulic Jinecká a Evropská. Součástí projektu je i stavební objekt splaškové kanalizace, který měl být dle původní projektové dokumentace veden v dimenzi DN 250, což jsou parametry přípojky, nikoliv hlavního řadu.

S ohledem na rozvojový potenciál lokality podél Evropské ulice jsme vyhodnotili vhodnost osazení potrubí v dimenzi DN 300, které již může splňovat parametry pro následné napojování jiných objektů v budoucnu. Po ne zcela snadném a zdlouhavém vyjednávání se podařilo dojednat kompromisní řešení, kdy bude v rámci stavby osazeno dostatečně kapacitní trubní vedení vč. odpovídajících šachtic s možností následného připojování, za což město uhradí společnosti BM Land částku jeden milion korun. Tato suma je násobně nižší, než by byla v případě, kdyby město ve snaze o umožnění dalšího rozvoje této lokality kanalizaci budovalo samo a vedlo ji alternativní trasou.

Měl jsem radost, že tento bod zastupitelstvo schválilo. Za zlomkové náklady získáme možnost dále rozvíjet oblast podél Evropské, kde v budoucnu budou vznikat provozy přinášející zejména pracovní příležitosti pro zdejší obyvatele.
Zastupitelstvo schvalovalo i materiál týkající se koncepce turistického ruchu ve městě. Jak hodnotíte projednávání tohoto bodu?
Velmi kladně. Naše město má ohromný turistický potenciál, se kterým se teprve učíme pracovat. Jsem proto rád, že materiál Koncepce cestovního ruchu města Příbram zastupitelé prakticky bezvýhradně schválili. Je to dokument, za nímž je mnoho práce celé řady odborníků z praxe. Uvítal jsem zde i postřehy opozičních zastupitelů o nutnosti vzájemné spolupráce jak mezi okolními obcemi, tak v rámci Středočeského kraje. Věřím, že se tento dokument stane vodítkem nejen pro nás, ale i pro další městské reprezentace, které přijdou v budoucnu.

Závěrem, jak hodnotíte vedení schůze, kterého se ujal pan místostarosta Buršík?
Pan kolega obstál. Byl připravený a věděl si rady. Večer jsem mu ještě psal zprávu s poděkováním a připomněl mu rčení o tom, jak nebezpečné je ukázat, že něco svedete…

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: pribram.cz_Jakub Pečenka

autor: Jakub Pečenka

Další články

Dvě nehody uzavřely dálnici D4 v obou směrech, havarovalo 9 aut Dvě nehody uzavřely dálnici D4 v obou směrech, havarovalo 9 aut Při střetech došlo k poranění čtyř osob. 28. listopadu 2020   (08:59) Primář interního oddělení příbramské nemocnice: Extrémní přístup k opatřením z jedné i druhé strany není dobrý Primář interního oddělení příbramské nemocnice: Extrémní přístup k opatřením z jedné i druhé strany není dobrý Zakázka na zateplení příbramského Špalíčku má vítěze Zakázka na zateplení příbramského Špalíčku má vítěze Město Příbram vybralo dodavatele pro zateplení řadových bytových domů pod náměstím T. G. Masaryka. Hodnota realizace přesahuje 12 milionů korun. 27. listopadu 2020   (18:51) Pamětní deska Jana Drdy byla odhalena Pamětní deska Jana Drdy byla odhalena V letošním roce jsme si připomněli 105. výročí jeho narození a 28. listopadu uplyne 50 let od jeho úmrtí. 27. listopadu 2020   (15:36) Policie odhalí při kontrole elektronických známek i kradené vozy Policie odhalí při kontrole elektronických známek i kradené vozy Prodej nových elektronických dálničních známek začne v prosinci. Řidiči si je budou moci koupit na internetu, na pobočkách pošty a vybraných čerpacích stanicích. 27. listopadu 2020   (14:03) Čertovský Novák se vzhledem k současné situaci letos konat nebude Čertovský Novák se vzhledem k současné situaci letos konat nebude Příbramská věznice darovala senátorům betlém Příbramská věznice darovala senátorům betlém Betlém byl kompletně tvořen odsouzenými v rámci zájmových aktivit ve Věznici Příbram. 27. listopadu 2020   (10:22) V sobotu se fanoušci objeví na stadionu 1. FK Příbram V sobotu se fanoušci objeví na stadionu 1. FK Příbram Liga se vrátila, avšak stále bez přítomnosti diváků. Fandit a podpořit svůj tým však můžete i tak, a ještě budete hvězdou velké obrazovky. 27. listopadu 2020   (08:24) Kdo vyluští záhadu v Dobříši? Děti si během adventu zahrají na detektivy Kdo vyluští záhadu v Dobříši? Děti si během adventu zahrají na detektivy Hra Záhada rozbitého hřiště vytáhne děti ven za pátráním po viníkovi. Začíná se 1. prosince. 27. listopadu 2020   (06:29)
Galerie Františka Drtikola v Příbrami plánuje obměnu expozice, záměr kritizuje bývalý starosta Vacek Galerie Františka Drtikola v Příbrami plánuje obměnu expozice, záměr kritizuje bývalý starosta Vacek Galerie by podle ředitele chtěla uspořádat krátkodobou výstavu, na níž by představila Drtikolovy originály zapůjčené hlavně od soukromých sběratelů. Nyní žádné cenné originály nevystavuje, jde o faksimile. 26. listopadu 2020   (19:20)
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz