20. 7. svátek má Ilja

I když bude víkend zamračený, nemusíte sedět doma. Vyrazte třeba do kina

12. července 2019   (18:34)
I když bude víkend zamračený, nemusíte sedět doma. Vyrazte třeba do kina

Přestože je doba dovolených, najdou se v našem regionu i o tomto víkendu zajímavé akce


S nástupem letních prázdnin a začátkem dovolených se města vždy téměř „vylidní“. Tento víkend to navíc vypadá, že se rekreují i všichni umělci, ochotníci a kulturní referenti. Moc se toho dít nebude.Tedy abychom nekřivdili těm, kteří se i na tento víkend pilně připravili.

V Kosově Hoře proběhne v sobotu od 12 hodin již 10.ročník country&folkového regionálního festivalu s názvem Kosohorský Bodlák. Desetihodinový maraton country a folkové hudby zakončený v pozdních nočních hodinách countrybálem.

Svatá Hora zve v neděli 14. 7. od 14 hodin na varhanní půlhodinku.
 
Až vaše děti přestane bavit skákat přes kaluže, můžete se s nimi vypravit do příbramského kina, kde v neděli od 16 hodin promítají animovanou pohádku Willy a kouzelná planeta. Malý Willy cestuje s rodiči vesmírem. Po nehodě vesmírné lodi se sám v záchranné kapsli dostává na neznámou planetu. Naštěstí má s sebou důležitého parťáka – robota Bucka. V cizím světě na ně číhá mnoho nástrah a objevů.

Pro dospělé  připravilo kino Příbram romantický film Uzly a pomeranče. Hraje se v neděli od 19 hodin. Láska k dívce vonící po pomerančích, zauzlovaný vztah k otci, síla a něha věnovaná malé sestře a stádo koní. To je Darkův svět, to je příběh o šťastném i bolestném dospívání v odloučenosti a kráse Lužických hor. Koně tu nejsou drahé exempláře dostihových stájí, ale bytosti, o které je třeba pečovat a mít je rád. Jenže ani to nestačí, jak Darek pozná na sklonku léta, které je tečkou za jeho dětstvím. Tak jako každá tečka i tahle znamená nejen konec, ale zároveň nový začátek.

Březničtí zvou na procházku po Nábřeží Ing. Dr. Josefa Stockého, kde se budou vystavovat hrnky všech možných tvarů, barev, stáří a materiálů. Hrnky budou k vidění dnes do 17 hodin a v sobotu a neděli od 10 do 17 hodin. V sobotu od 17 hodin proběhne na témže místě Hrnkohraní. Seznámíte se s historií hrnků a nádobí, shlédnete ukázku drátování a do vámi přineseného hrnku vám nalijí čaj nebo kávu.

V neděli je poslední den, kdy můžete navštívit výstavu díla Jana Čáky, o které jsme vás informovali v tomto článku.

Pro příznivce sportovních klání tu máme Brdskou ligu v hasičském sportu, která se uskuteční v sobotu a v neděli ve Vranovicích. Fanoušky fotbalu zveme na klání 1. FK Příbram – 1. FK Teplice, které se odehraje na stadionu u Litavky v sobotu od 17 hodin.

Pokud rádi děláte dobré skutky, vypravte se v sobotu na 10. hodinu na Zámek Rožmitál pod Třemšínem na první prázdninovou brigádu. Čeká vás  úklid věže, vymetání malého paláce, který zatím není přístupný, a zámeckých pivovarních sklepů. Vhodný oděv a rukavice s sebou.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mir foto pixabayDalší články

Nezůstávejte o víkendu doma, když venku má být tak hezky. Poradíme, kam vyrazit Nezůstávejte o víkendu doma, když venku má být tak hezky. Poradíme, kam vyrazit Opět přicházíme s pravidelným přehledem víkendových akcí. 19. července 2019   (21:16) Ve městě přibude pět kamerových bodů Ve městě přibude pět kamerových bodů Městská policie Příbram ve spolupráci s Policií ČR vytipovala sedm lokalit, kde by bylo dobré umístit nové kamerové body. Pět určených míst bude kamerami osazeno do konce letošního roku. 19. července 2019   (17:16) Práce v redakci je akční, ale kolegové mě šetří Práce v redakci je akční, ale kolegové mě šetří "Kluci pracují ve dne v noci, někdy ani nespí, jen aby měli čtenáři aktuální informace,“ říká Miloslava Ritschlová, redaktorka pribram.cz 19. července 2019   (14:27) Namol opilý muž ležel na silnici, přivolaným policistům následně vyhrožoval Namol opilý muž ležel na silnici, přivolaným policistům následně vyhrožoval Nadýchal přes dvě promile 19. července 2019   (11:11) Vyjela ze silnice, zdemolovala auto a skončila v nemocnici Vyjela ze silnice, zdemolovala auto a skončila v nemocnici Dopravní nehoda omezuje provoz v Rožmitále pod Třemšínem 19. července 2019   (09:26) Vrtulník v noci spěchal k těžce zraněnému mladíkovi, který byl po bodnutí do břicha ve vážném stavu! Vrtulník v noci spěchal k těžce zraněnému mladíkovi, který byl po bodnutí do břicha ve vážném stavu! Došlo k vážnému poranění nezletilé osoby 19. července 2019   (08:50) AKTUALIZOVÁNO Komunitní lednice oslavila první rok, hostina se však bohužel nekonala Komunitní lednice oslavila první rok, hostina se však bohužel nekonala Komunitní lednice nefunguje tak, jak bychom si představovali, většinou je prázdná,“ říká Bc. Petra Zemanová, vedoucí týmu služeb sociální péče a sociální pracovnice společnosti Alka 19. července 2019   (06:23) Požár výrobní haly společnosti Ravak prověřil vodovodní síť Požár výrobní haly společnosti Ravak prověřil vodovodní síť Při hasení požáru došlo k výpadku dodávky vody pro obec Lhota u Příbramě a hasiči nakonec museli hledat přírodní zdroje hasební vody 18. července 2019   (20:16) Od začátku července byly v Příbrami odchyceny dvě fenky. Na své majitele čekají v psím útulku v Lazci Od začátku července byly v Příbrami odchyceny dvě fenky. Na své majitele čekají v psím útulku v Lazci Pokud si fenky do 21 dnů od nalezení jejich majitelé nevyzvednou, budou nabídnuty k adopci 18. července 2019   (17:12) Iktové centrum příbramské nemocnice získalo mezinárodní ocenění Iktové centrum příbramské nemocnice získalo mezinárodní ocenění Centrum se zabývá léčbou cévní mozkové příhody neboli mrtvice. 18. července 2019   (14:41)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz