18. 9. svátek má Kryštof

I když bude víkend zamračený, nemusíte sedět doma. Vyrazte třeba do kina

12. července 2019   (18:34)
I když bude víkend zamračený, nemusíte sedět doma. Vyrazte třeba do kina

Přestože je doba dovolených, najdou se v našem regionu i o tomto víkendu zajímavé akce


S nástupem letních prázdnin a začátkem dovolených se města vždy téměř „vylidní“. Tento víkend to navíc vypadá, že se rekreují i všichni umělci, ochotníci a kulturní referenti. Moc se toho dít nebude.Tedy abychom nekřivdili těm, kteří se i na tento víkend pilně připravili.

V Kosově Hoře proběhne v sobotu od 12 hodin již 10.ročník country&folkového regionálního festivalu s názvem Kosohorský Bodlák. Desetihodinový maraton country a folkové hudby zakončený v pozdních nočních hodinách countrybálem.

Svatá Hora zve v neděli 14. 7. od 14 hodin na varhanní půlhodinku.
 
Až vaše děti přestane bavit skákat přes kaluže, můžete se s nimi vypravit do příbramského kina, kde v neděli od 16 hodin promítají animovanou pohádku Willy a kouzelná planeta. Malý Willy cestuje s rodiči vesmírem. Po nehodě vesmírné lodi se sám v záchranné kapsli dostává na neznámou planetu. Naštěstí má s sebou důležitého parťáka – robota Bucka. V cizím světě na ně číhá mnoho nástrah a objevů.

Pro dospělé  připravilo kino Příbram romantický film Uzly a pomeranče. Hraje se v neděli od 19 hodin. Láska k dívce vonící po pomerančích, zauzlovaný vztah k otci, síla a něha věnovaná malé sestře a stádo koní. To je Darkův svět, to je příběh o šťastném i bolestném dospívání v odloučenosti a kráse Lužických hor. Koně tu nejsou drahé exempláře dostihových stájí, ale bytosti, o které je třeba pečovat a mít je rád. Jenže ani to nestačí, jak Darek pozná na sklonku léta, které je tečkou za jeho dětstvím. Tak jako každá tečka i tahle znamená nejen konec, ale zároveň nový začátek.

Březničtí zvou na procházku po Nábřeží Ing. Dr. Josefa Stockého, kde se budou vystavovat hrnky všech možných tvarů, barev, stáří a materiálů. Hrnky budou k vidění dnes do 17 hodin a v sobotu a neděli od 10 do 17 hodin. V sobotu od 17 hodin proběhne na témže místě Hrnkohraní. Seznámíte se s historií hrnků a nádobí, shlédnete ukázku drátování a do vámi přineseného hrnku vám nalijí čaj nebo kávu.

V neděli je poslední den, kdy můžete navštívit výstavu díla Jana Čáky, o které jsme vás informovali v tomto článku.

Pro příznivce sportovních klání tu máme Brdskou ligu v hasičském sportu, která se uskuteční v sobotu a v neděli ve Vranovicích. Fanoušky fotbalu zveme na klání 1. FK Příbram – 1. FK Teplice, které se odehraje na stadionu u Litavky v sobotu od 17 hodin.

Pokud rádi děláte dobré skutky, vypravte se v sobotu na 10. hodinu na Zámek Rožmitál pod Třemšínem na první prázdninovou brigádu. Čeká vás  úklid věže, vymetání malého paláce, který zatím není přístupný, a zámeckých pivovarních sklepů. Vhodný oděv a rukavice s sebou.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mir foto pixabayDalší články

V Alce mají srdce na pravém místě. Přijďte se přesvědčit V Alce mají srdce na pravém místě. Přijďte se přesvědčit Handicapovaní klienti a jejich rodiny mají v Alce vždy dveře otevřené. Dnes budete moci vstoupit i vy 18. září 2019   (06:13) Vodním záchranářům na Slapech letos mírně přibylo zásahů Vodním záchranářům na Slapech letos mírně přibylo zásahů Nejzávažnější případ sezóny byla resuscitace jednačtyřicetiletého muže, který trpěl Romano-Wandrovým syndromem. Byl podán jeden výboj pomocí AED. Při součinnosti s ZZS byl pacient přiveden do plného vědomí. 17. září 2019   (20:20) Hořící vůz skončil v příkopu Hořící vůz skončil v příkopu Řidič vyvázl bez zranění 17. září 2019   (17:32) Děti z mateřinek navštívily minizoo na Nováku Děti z mateřinek navštívily minizoo na Nováku Ochrana fauny ČR představila dětem zvířata, žijící v minizoo na Novém rybníku. 17. září 2019   (16:35) Zloději se zaměřili na hygienu, odcizili i mýdlo Zloději se zaměřili na hygienu, odcizili i mýdlo Během dvou dnů řešili příbramští policisté tři vloupání do objektů. 17. září 2019   (14:03) Kriminalisté obvinili dva dealery drog. Jeden se hájil tím, že konopí pěstuje, protože se mu rostlinka líbí Kriminalisté obvinili dva dealery drog. Jeden se hájil tím, že konopí pěstuje, protože se mu rostlinka líbí Dva bratři ve věku přes 40 let prodávali na Příbramsku drogy. Při své činnosti sice nespolupracovali, ale rozhodně si nepřekáželi. Každý měl svou specializaci, jeden se zaměřoval na kokain, druhý na marihuanu a pervitin. 17. září 2019   (13:06) Držitelé průkazů ZTP a ZTP/P budou mít parkování první dvě hodiny zdarma Držitelé průkazů ZTP a ZTP/P budou mít parkování první dvě hodiny zdarma Na program včerejšího jednání Rady města byl opětovně zařazen bod týkající se placeného parkování pro držitele průkazů ZTP a ZTP/P 17. září 2019   (10:21) Věznice Příbram chystá cvičení: Převrácený autobus a vězni na útěku Věznice Příbram chystá cvičení: Převrácený autobus a vězni na útěku V souvislosti s cvičením bude vyhlášen trauma plán. 17. září 2019   (09:02) Nohu z plynu! Kde tento týden budou policisté měřit rychlost? Nohu z plynu! Kde tento týden budou policisté měřit rychlost? Přinášíme informace o místech, kde se budou zdržovat policisté. 17. září 2019   (07:53) Úřady odmítly omezit rychlost v centru obce Kamýk nad Vltavou, nesouhlasí ani s vyznačením přechodů pro chodce Úřady odmítly omezit rychlost v centru obce Kamýk nad Vltavou, nesouhlasí ani s vyznačením přechodů pro chodce V centru obce je komunikace zúžena a je bez chodníku, lidé tedy musí vždy sejít na vozovku. Omezení rychlosti je však podle úřadů zbytečné 17. září 2019   (06:13)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz