23. 5. svátek má Vladimír

Hygienici opět zkontrolovali čínská bistra v Příbrami

10. ledna 2019   (12:06)
Hygienici opět zkontrolovali čínská bistra v Příbrami

Kontrola byla zaměřená zejména na výskyt výše uvedeného epidemiologicky závažného hmyzu, ale i na plnění dalších povinností.


Na základě výsledků kontroly provedené v Asijské restauraci Gurmet, umístěné v OC Tesco v Příbrami, při které hygienici v provozovně zjistili výskyt švábovitého hmyzu – rusa domácího (Blattella germanica), provedli dne 7. 1. 2019 zaměstnanci KHS, územního pracoviště v Příbrami, kontroly ve všech provozovnách stravovacích služeb v objektech Obchodního centra Nová Zdaboř. Protože objekty a jednotlivé prodejní jednotky spolu bezprostředně sousedí (objekty jsou stavebně propojeny otevřenou vnitřní komunikační chodbou), bylo více než pravděpodobné, že hmyz se může vyskytovat v celém komplexu obchodního centra.
 
Hygienici provedli kontroly zaměřené zejména na výskyt výše uvedeného epidemiologicky závažného hmyzu, ale i na plnění dalších povinností vyplývajících z příslušných právních předpisů.
 
Zkontrolovány byly provozovny, ve kterých jsou připravovány teplé a studené pokrmy, nebo ve kterých jsou prodávány dovezené cukrářské či lahůdkářské výrobky.  
 
Provedenými státními kontrolami byly v provozovnách zjištěny závady v provozní hygieně a ve skladovacích podmínkách. V jedné z provozoven byl zjištěn ojedinělý výskyt lezoucího hmyzu (rusa domácího).  S kontrolovanými osobami byla neprodleně projednána potřebná nápravná opatření včetně termínů jejich realizace a rozhodnutím bylo nařízeno provést bezodkladnou desinsekci odbornou firmou. Za zjištěné nedostatky byl provozovatelům uložen finanční postih.
 
Majitelé objektů byli písemně upozorněni na nutnost provádět aplikaci insekticidů vzájemně koordinovaně, ve všech objektech nákupního centra tak, aby výsledky desinsekčních opatření byly co možná nejúčinnější.

O předešlé kontrole jsme informovali v článku V Příbrami jste si mohli zajít i na vařeného švába!
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Krajská hygienická stanice
foto: ilustr

autor: topDalší články

PID v praxi: Za 84 Kč můžete jet do Prahy i zpět, pokud se nezdržíte příliš dlouho PID v praxi: Za 84 Kč můžete jet do Prahy i zpět, pokud se nezdržíte příliš dlouho Za měsíc se spouští PID, víme, kolik zaplatíte za cestu. 23. května 2019   (19:25) Nový majitel teplárny chce letos investovat 140 milionů, rekonstrukce neomezí dodávky tepla Nový majitel teplárny chce letos investovat 140 milionů, rekonstrukce neomezí dodávky tepla Nový provozovatel počítá i se zachováním počtu zaměstnanců. Do Příbrami by se mohlo přesunout i sídlo firmy. 23. května 2019   (17:22) Uzavírka ulice Balbínova končí Uzavírka ulice Balbínova končí Do konce května měla být z důvodu výměny vodovodního řadu uzavřena křižovatka ulic Balbínova, Hrabákova a Na Leštině. Práce jsou již dokončeny a křižovatka bude v průběhu pár hodin otevřena. 23. května 2019   (15:19) Město zakládá své kulturní centrum, fungovat bude od září Město zakládá své kulturní centrum, fungovat bude od září Jedna z verzí počítala s integrací všech kulturních organizací do jednoho centra, od této myšlenky se ale upustilo. 23. května 2019   (12:45) Zranění se z nepřístupných Brd brzy svezou na čtyřkolce Zranění se z nepřístupných Brd brzy svezou na čtyřkolce Nová technika bude sloužit pro transport zraněných imobilních osob, případně pro hlášení skrytých ohnisek požárů uvnitř nepřístupného terénu CHKO Brdy 23. května 2019   (10:55) Z třetího prvním Z třetího prvním Jan Konvalinka se vyjadřuje ke svému zvolení na pozici starosty města Příbrami. 23. května 2019   (08:48) Některé příbramské základní školy zakazují dětem mobily i o přestávkách Některé příbramské základní školy zakazují dětem mobily i o přestávkách Příbramské základní školy sice regulují používání mobilů mezi žáky, využití moderních technologií při výuce se však nebrání 23. května 2019   (06:16) Děkujeme za stále narůstající návštěvnost! Děkujeme za stále narůstající návštěvnost! Hranice 2 milionů návštěv v tomto roce padla. Jak to vnímá majitel portálu pribram.cz Tomáš Pečenka? 22. května 2019   (20:16) ROZHOVOR HC Příbram zakoupil licenci 2. hokejové ligy České republiky HC Příbram zakoupil licenci 2. hokejové ligy České republiky Hokejový klub HC Příbram se rozhodl pro následující sezónu 2019/20 zajistit pro své hráče licenci třetí nejvyšší soutěže ledního hokeje v České republice 22. května 2019   (17:34) Parkování v centru omezí vinaři, dopravu poblíž divadla dětské atrakce Parkování v centru omezí vinaři, dopravu poblíž divadla dětské atrakce O nadcházejícím víkendu musí řidiči v Příbrami počítat s několika dopravními omezeními 22. května 2019   (14:36)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz