21. 3. svátek má Radek

V Příbrami jste si mohli zajít i na vařeného švába!

4. ledna 2019   (11:03)
V Příbrami jste si mohli zajít i na vařeného švába!

Bohužel i toto se děje v restauračních zařízeních.


Mnohdy je až odporné, co se vám může dostat na talíř. Přesvědčil se o tom spotřebitel, který se v dobré víře, šel najíst do podniku Gurmet v Příbrami. Během jídla objevil ve svém pokrmu larvu hmyzu. Na základě tohoto podnětu se vydala Krajská hygienická stanice prověřit situaci. Kontrola proběhla 10.12. 2018.

Provozovna se nachází u vstupu do hypermarketu Tesco. Jen prvotní vizuální kontrola ukázala, že provozovna je ve strašném stavu, co se týče údržby a hygieny. Všude byla silná vrstva mastnoty až černoty a nechyběly ani zbytky potravin. Mrazící boxy byly silně znečištěny a namraženy. Veškeré vybavení pak oplývalo silným nánosem mastnoty.

Některé potraviny byly dokonce skladovány ve sprchovém koutu pro personál. Na toaletách pro zaměstnance byla všude špína a chyběly jakékoliv hygienické prostředky pro umytí a usušení rukou. Ve všech prostorách byl navíc objeven rus domácí.

Pod tímto názvem se neskrývá nic jiného než švábovitý hmyz. Tohle ve svém talíři rozhodně nechcete. Kromě spousty uhynulých švábů se tu pohybovaly i lezoucí kusy. To svědčí o tom, že v prostorách se neuklízelo minimálně dlouhé měsíce. Švábi jsou významnými přenašeči infekčních onemocnění a výskyt v těchto prostorách je opravdu otřesný.

Bylo nařízeno okamžité uzavření provozovny. Provozovateli bylo kromě toho také nařízeno, aby provedl generální úklid a prostory řádně vyčistil desinfekcí. Opakovaná kontrola ze 17.12. 2018 ukázala, že úklid byl proveden a veškerý hmyz je pryč. Dojde i na modernizaci kuchyně v rámci letošního roku.

Otázkou zůstává, zda po takové „chuťovce“ budou chtít spotřebitelé riskovat. Za veškeré nedostatky bude kontrolované osobě uložen finanční postih.

Mnohdy je až odporné, co se vám může dostat na …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Krajská hygienická stanice Středočeského kraje

autor: pmrDalší články

V příštím týdnu dojde k omezení autobusové dopravy  v centru Příbrami V příštím týdnu dojde k omezení autobusové dopravy v centru Příbrami V rámci rekonstrukce kruhového objezdu na náměstí T. G. Masaryka v Příbrami dojde mimo jiné i k úpravě napojení ul. Hailova na samotný kruhový objezd. 20. března 2019   (17:53) Další stromy určené k pokácení Další stromy určené k pokácení Technické služby do konce března musí pokácet další stromy 20. března 2019   (15:47) Aktuálně: Traktorista zdemoloval zábradlí, vysypal hnojivo a zaměstnal dvě jednotky hasičů Aktuálně: Traktorista zdemoloval zábradlí, vysypal hnojivo a zaměstnal dvě jednotky hasičů Zemědělci si uklidí vysypaný ledek vlastními silami 20. března 2019   (13:52) AKTUÁLNĚ V kauze přepadení příbramské banky se čeká na doplnění posudků V kauze přepadení příbramské banky se čeká na doplnění posudků Za zločin braní rukojmí obviněnému muži hrozí až 12 let vězení. 20. března 2019   (12:09) Bitvu u Slivice si připomeneme 11. května Bitvu u Slivice si připomeneme 11. května Tato akce se konala poprvé v roce 2000. Připomíná události konce války v Evropě ve dnech 11. a 12. května 1945. 20. března 2019   (10:33) Adventure golf na Nováku by mohl být v provozu už v červnu Adventure golf na Nováku by mohl být v provozu už v červnu Vedení příbramské radnice doufá, že k dalším komplikacím při stavbě už nedojde. 20. března 2019   (08:07) Informace o zavedení dalších parkovacích zón vzbudila emoce Informace o zavedení dalších parkovacích zón vzbudila emoce V souladu s vloni přijatou koncepcí se parkovací zóny rozšíří například na parkovišti pod autobusovým nádražím, v ulici Legionářů nebo v oblasti staré Příbrami. 20. března 2019   (06:06) Nemocnice ruší omezení návštěv Nemocnice ruší omezení návštěv Na Příbramsku byla nemocnost nejvyšší v celém kraji. 19. března 2019   (18:53) Vandalismus nabírá velkých rozměrů, zmizelo i nedávno narozené kůzle na Nováku Vandalismus nabírá velkých rozměrů, zmizelo i nedávno narozené kůzle na Nováku Poničeným altánem na Nováku či polámanými stromy na cyklostezce Drkolnov – Bohutín řádění vandalů bohužel nekončí. V posledních týdnech jsou téměř denně hlášeny „útoky“ vandalů v areálu Nového rybníka, kde se škody pohybují v desítkách tisíc. 19. března 2019   (15:13) Mosty na novém úseku dálnice „zdobí“ graffiti Mosty na novém úseku dálnice „zdobí“ graffiti Nový pětikilometrový úsek dálnice D4 byl vybudován v roce 2017 19. března 2019   (13:07)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz