18. 4. svátek má Valérie

Hudební festival Antonína Dvořáka chystá i program pro děti

26. května 2015   (14:23)
Hudební festival Antonína Dvořáka chystá i program pro děti
foto: HFAD

Cílem akcí je především výchova mladých diváků.



Hudební festival Antonína Dvořáka myslí i na dětského diváka. V rámci speciálního dětského dne se v Hořejší Oboře odehraje 2. června premiéra pohádky Čert a Káča aneb Jak šly noty do pekla, která vznikla na motivy Dvořákovy opery.

„Pečovat o nejmenší diváky by mělo být samozřejmostí, protože právě v nich je potenciál budoucího publika. Uvědomuje si to nejen většina divadel, které do svého repertoáru zařazují dětská představení, ale i náš hudební festival v Příbrami. Proto každý rok připravujeme doprovodné akce určené speciálně pro ty nejmenší z nás,“ uvádí programová ředitelka Hudebního festivalu Antonína Dvořáka Příbram Mgr. Albína Houšková.

„Na Hořejší Oboře se odehraje odpoledne pro děti i dospělé s akcemi pod širým nebem. Nejprve se od 15 hodin mohou návštěvníci těšit na dětskou pohádku na téma opery Antonína Dvořáka Čert a Káča, kterou speciálně pro náš festival napsala a se souborem Liduščina divadla nastudovala Ludmila Razimová. Pohádka je určena dětem od tří let. Od 17 hodin pak pódium ovládne orchestr příbramského gymnázia GymBand, který si pro nás připravil směs melodií od Glenna Millera, Michaela Jacksona, Turtles, Beatles, Herbieho Hancocka, Louise Armstronga, Vangelise a dalších,“ přibližuje Albína Houšková.

Ještě před speciálním dnem pro nejmenší diváky Hudební festival Antonína Dvořáka přichystal pro žáky základních škol inscenaci opery Žvanivý Slimejš autora Jiřího Pauera, který patří k průkopníkům dětských oper u nás. V pátek 22. května ji v Příbrami uvedl s velkým úspěchem soubor Divadla J. K. Tyla.

„Představení je zábavného a zároveň výchovného charakteru. Na příběhu Žvanivého Slimejše se děti mají seznámit s operou jako specifickým divadelním tvarem, pobavit se při řadě vtipných scén, ale rovněž si uvědomit některé ošklivé lidské vlastnosti, kterých by se měly v životě vyvarovat,“ dodává programová ředitelka festivalu Albína Houšková.
Vtipná hříčka v podání mladých umělců děti rychle vtáhla do děje, nádherně reagovali a na závěr odměnili umělce velkým potleskem.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: HFAD
autor: red








Další články

Ředitel ZŠ Bratří Čapků Milan Hlinka: Chceme rozvíjet potenciál každého žáka Ředitel ZŠ Bratří Čapků Milan Hlinka: Chceme rozvíjet potenciál každého žáka Jak vypadá škola, která učí angličtinu už od první třídy, používá Smartbooks, má … ROZHOVOR Bitva o „vlastní“ dálnici: Ferrari na D4 nebylo klukovinou, ale vzkazem státu Bitva o „vlastní“ dálnici: Ferrari na D4 nebylo klukovinou, ale vzkazem státu Zatímco sociální sítě baví videa červeného monopostu Ferrari na D4, v zákulisí zuří … NEPŘEHLÉDNĚTE Dřípatka horská: brdská kráska z přítmí starých smrčin Dřípatka horská: brdská kráska z přítmí starých smrčin Jsou rostliny, které v krajině nepřehlédnete, a pak takové, které musíte hledat. Mezi … POZNÁVÁME BRDY Bude to drama? Ředitelka školky z Příbramska míří do Prostřeno! Bude to drama? Ředitelka školky z Příbramska míří do Prostřeno! Oblíbený pořad Prostřeno! zamíří do Prahy a Středočeského kraje a chybět nebude ani … LIFESTYLE Příbram zasáhne šipkařská horečka! MČR v šipkách je tady! Příbram zasáhne šipkařská horečka! MČR v šipkách je tady! Připravte se na pořádnou dávku adrenalinu, napětí a skvělé sportovní atmosféry! V … SPORT Tipy na víkend: Farmářské i bleší trhy, festival chutí i bohatý kulturní program Tipy na víkend: Farmářské i bleší trhy, festival chutí i bohatý kulturní program Tento víkend se v Příbrami budou opět konat farmářské trhy, podívat se můžete i na … NEPŘEHLÉDNĚTE TASTY STREET FOOD FESTIVAL míří do Příbrami už tuto sobotu TASTY STREET FOOD FESTIVAL míří do Příbrami už tuto sobotu Už 18. dubna se Náměstí T. G. Masaryka od 10:00 do 19:00 promění v ráj všech milovníků … KOMERČNÍ SDĚLENÍ V Příbrami začal Dvořákův festival, letos se posluchači přenesou do Británie V Příbrami začal Dvořákův festival, letos se posluchači přenesou do Británie Plzeňská filharmonie spolu s britskou violoncellistkou Laurou van der Heijdenovou … KULTURA Jak dopadl Speed Marathon na Příbramsku? Jaké jsou postihy za překročení rychlosti? Jak dopadl Speed Marathon na Příbramsku? Jaké jsou postihy za překročení rychlosti? Policisté na příbramských silnicích v rámci celostátní akce Speed Marathon ve středu … AKTUÁLNĚ
Řidiči si sami ukázali na problémová místa. Přesto stovky z nich šláply na plyn víc, než měly Řidiči si sami ukázali na problémová místa. Přesto stovky z nich šláply na plyn víc, než měly I když sami řidiči mohli navrhovat místa k měření rychlosti, bezmála tři sta z nich … VIDEO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz