24. 6. svátek má Jan

Hudba s velkým M

FOTOGALERIE
16. června 2014   (18:10)
Další 3 fotografie v galeriiHudba s velkým M

Projekt byl realizován za podpory Města Příbram.


Hudba, vlastně Musik, se jako podstatné jméno sice píše v němčině tak jako tak s velkým písmenem, ale i kdyby ne, tak tahle určitě ano. Totiž ta hudba, kterou společně "předváděly" dva školní orchestry na tradičním výměnném pobytu. Od 8. do 13. června totiž pobýval školní orchestr Gymnázia Příbram GymBand u svých přátel v severoněmeckém Aurichu. Už třetím rokem tak pokračovala hudební výměna těchto dvou orchestrů, a tak se mnozí v neděli 8. června večer setkali před budovou gymnázia v Aurichu jako staří známí. A ti, co se neznali, tak brzy působili také.

Dvacítka příbramských gymnazistů doslova od primy až po maturanty pod vedením dirigentky Mgr. Miloslavy Šmolíkové a tentokrát i v doprovodu několika členů školní televize GymTV, kteří se pobytu zúčastnili v rámci bilaterální schůzky projektu Comenius, absolvovala jedenáctihodinovou cestu až na samý severozápadní cíp Německa, do oblasti východního Fríska a byla ubytována svými vrstevníky z místního gymnázia. To navštěvuje celkem 1800 žáků a mnozí z nich studují v třídách s výukou zaměřenou na dechové nástroje.

Hlavní náplní programu bylo samozřejmě zkoušení vybraných skladeb, a to jak zvlášť, tak i společně, na závěrečný koncert. Ale hned na pondělí si hostitelé připravili atraktivní program v podobě plavby v desetimístných kánoích po místním kanálu spojujícím Aurich s okolními městy a Severním mořem. Osazenstvo kánoí se dosyta vyřádilo, takže zpět do přístavu dorazili všichni promočení na kost, přestože se nikdo nepřevrhl. Ve středu všechny přivítal ředitel Gymnázia Aurich Dieter Schröder a odpoledne byl na programu výlet k blízkému Severnímu moři. Počasí bylo nadmíru vydařené, a tak si všichni mohli užít specifika wattového pobřeží, rozsáhlých písčitých pobřežních mělčin, kdy za odlivu se museli brodit místy i 40 cm hlubokým, ale příjemně prohřátým bahnem více než kilometr k vodě. Takový zážitek byl snad příjemnější než koupání a všem se rozhodně zamlouval.

Ve čtvrtek přišel na řadu společný koncert. Nejprve zahrál GymBand Příbram. Ten do svého letošního repertoáru zařadil i několik novinek - třeba Vangelisovy Chariots of Fire v úpravě studenta gymnázia Adama Závodského nebo Louisem Armstrongem proslavenou píseň What a Wonderful World. Pak přišel na řadu BigBand Aurich vedený Mario Haseborgem. Zazněly třeba skladby Michaela Jacksona v úpravě pro bigband. Vrcholem se stala pětice skladeb hraná společně dvaačtyřiceti hudebníky. Vše začala známá melodie z filmu Rocky Eye of the Tiger a pokračovalo se jazz-rockovou skladbou Herbieho Hancocka Watermelon Man, Jacksonovým Thrillerem, jazzovým standardem In the Mood a celou sérii zakončila symbolicky skladba Happy Together.

Právě název skladby Happy Together snad nejlépe vystihuje obrázek, který jsme mohli vídat celý pobyt - oba bandy totiž byly opravdu spolu šťastné. Dík patří především hostitelským rodinám, samotným německým studentům a zejména oběma pedagogům, Mario Haseborgovi a Míle Šmolíkové. Tak na podzim v Příbrami Auf Wiedersehen!

Fotogalerie

Hudba s velkým M () Hudba s velkým M (1) Hudba s velkým M (2)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: Gymnázium Příbram

autor: Josef Fryš, Gymnázium PříbramDalší články

Namol opilý muž urážel matku a napadl příbuzného, policisté ho odvezli k vystřízlivění na záchytku Namol opilý muž urážel matku a napadl příbuzného, policisté ho odvezli k vystřízlivění na záchytku Dechová zkouška u dotyčného vykázala hodnotu bezmála tři promile alkoholu. 24. června 2019   (19:41) ORL péče v příbramské nemocnici nebude přes léto dostupná každý den ORL péče v příbramské nemocnici nebude přes léto dostupná každý den V létě dojde k omezení provozu ORL v areálu I. Akutní případy ošetří ambulance na Zdaboři, ale pouze v některých dnech 24. června 2019   (16:19) Pod pohrůžkou zabití oloupil mladíka o telefon Pod pohrůžkou zabití oloupil mladíka o telefon Agresorovi hrozí deset let za mřížemi 24. června 2019   (13:59) Zatímco školy budou prázdné, na některých školních hřištích to i o prázdninách bude žít Zatímco školy budou prázdné, na některých školních hřištích to i o prázdninách bude žít Pro děti, které zůstávají v době prázdnin ve městě, zůstanou v době letních prázdnin otevřena některá školní hřiště 24. června 2019   (12:49) Firma z Příbrami je lídrem Středočeského kraje Firma z Příbrami je lídrem Středočeského kraje Společnost CVP Galvanika z Příbrami obsadila v prestižní soutěži "Ocenění českých lídrů" první místo za celý Středočeský kraj. 24. června 2019   (10:22) PR S plavčíky na Nováku se zatím nepočítá, bylo by jich třeba příliš mnoho S plavčíky na Nováku se zatím nepočítá, bylo by jich třeba příliš mnoho Podle norem by v areálu muselo být několik desítek plavčíků. 24. června 2019   (08:32) Usměvavé děti v kontrastu s šedí, která je všude okolo. To jsou děti z ubytoven Usměvavé děti v kontrastu s šedí, která je všude okolo. To jsou děti z ubytoven Kdo mezi ně nepřijde, neuvěří. Kdo mezi ně přijde, nechce je tam nechat 24. června 2019   (06:09) Místo ovcí budou v lesoparku běhat pejskové Místo ovcí budou v lesoparku běhat pejskové S bezvodítkovou zónou se počítá i u Nového rybníka 23. června 2019   (19:00) Tropy se vrací, celý týden bude vedro Tropy se vrací, celý týden bude vedro Konec června bude teplotně nadprůměrný 23. června 2019   (15:51) Máte dotazy k integraci Příbramska do PID? Navštivte infostánek nebo historický autobus Máte dotazy k integraci Příbramska do PID? Navštivte infostánek nebo historický autobus Cestujícím budou pomáhat informátoři přímo v terénu, ve středu 26. června vyjede informační historický autobus 23. června 2019   (13:15)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz