25. 8. svátek má Radim

Hudba s velkým M

FOTOGALERIE
16. června 2014   (18:10)
Další 3 fotografie v galeriiHudba s velkým M

Projekt byl realizován za podpory Města Příbram.


Hudba, vlastně Musik, se jako podstatné jméno sice píše v němčině tak jako tak s velkým písmenem, ale i kdyby ne, tak tahle určitě ano. Totiž ta hudba, kterou společně "předváděly" dva školní orchestry na tradičním výměnném pobytu. Od 8. do 13. června totiž pobýval školní orchestr Gymnázia Příbram GymBand u svých přátel v severoněmeckém Aurichu. Už třetím rokem tak pokračovala hudební výměna těchto dvou orchestrů, a tak se mnozí v neděli 8. června večer setkali před budovou gymnázia v Aurichu jako staří známí. A ti, co se neznali, tak brzy působili také.

Dvacítka příbramských gymnazistů doslova od primy až po maturanty pod vedením dirigentky Mgr. Miloslavy Šmolíkové a tentokrát i v doprovodu několika členů školní televize GymTV, kteří se pobytu zúčastnili v rámci bilaterální schůzky projektu Comenius, absolvovala jedenáctihodinovou cestu až na samý severozápadní cíp Německa, do oblasti východního Fríska a byla ubytována svými vrstevníky z místního gymnázia. To navštěvuje celkem 1800 žáků a mnozí z nich studují v třídách s výukou zaměřenou na dechové nástroje.

Hlavní náplní programu bylo samozřejmě zkoušení vybraných skladeb, a to jak zvlášť, tak i společně, na závěrečný koncert. Ale hned na pondělí si hostitelé připravili atraktivní program v podobě plavby v desetimístných kánoích po místním kanálu spojujícím Aurich s okolními městy a Severním mořem. Osazenstvo kánoí se dosyta vyřádilo, takže zpět do přístavu dorazili všichni promočení na kost, přestože se nikdo nepřevrhl. Ve středu všechny přivítal ředitel Gymnázia Aurich Dieter Schröder a odpoledne byl na programu výlet k blízkému Severnímu moři. Počasí bylo nadmíru vydařené, a tak si všichni mohli užít specifika wattového pobřeží, rozsáhlých písčitých pobřežních mělčin, kdy za odlivu se museli brodit místy i 40 cm hlubokým, ale příjemně prohřátým bahnem více než kilometr k vodě. Takový zážitek byl snad příjemnější než koupání a všem se rozhodně zamlouval.

Ve čtvrtek přišel na řadu společný koncert. Nejprve zahrál GymBand Příbram. Ten do svého letošního repertoáru zařadil i několik novinek - třeba Vangelisovy Chariots of Fire v úpravě studenta gymnázia Adama Závodského nebo Louisem Armstrongem proslavenou píseň What a Wonderful World. Pak přišel na řadu BigBand Aurich vedený Mario Haseborgem. Zazněly třeba skladby Michaela Jacksona v úpravě pro bigband. Vrcholem se stala pětice skladeb hraná společně dvaačtyřiceti hudebníky. Vše začala známá melodie z filmu Rocky Eye of the Tiger a pokračovalo se jazz-rockovou skladbou Herbieho Hancocka Watermelon Man, Jacksonovým Thrillerem, jazzovým standardem In the Mood a celou sérii zakončila symbolicky skladba Happy Together.

Právě název skladby Happy Together snad nejlépe vystihuje obrázek, který jsme mohli vídat celý pobyt - oba bandy totiž byly opravdu spolu šťastné. Dík patří především hostitelským rodinám, samotným německým studentům a zejména oběma pedagogům, Mario Haseborgovi a Míle Šmolíkové. Tak na podzim v Příbrami Auf Wiedersehen!

Fotogalerie

Hudba s velkým M () Hudba s velkým M (1) Hudba s velkým M (2)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: Gymnázium Příbram

autor: Josef Fryš, Gymnázium PříbramDalší články

Po nehodě auta s motorkářem kolabuje doprava na Strakonické Po nehodě auta s motorkářem kolabuje doprava na Strakonické Ve směru na Strakonice očekávejte zdržení 25. srpna 2019   (19:02) Vánoce se nezadržitelně blíží, v Příbrami se začínají prodávat ozdoby Vánoce se nezadržitelně blíží, v Příbrami se začínají prodávat ozdoby Zatímco mnozí z nás tráví letní odpoledne u vody, v příbramském obchodě vybalují vánoční sortiment. 25. srpna 2019   (15:35) Aktuálně: Vážná dopravní nehoda zastavila provoz na dálnici D4, v místě přistál vrtulník Aktuálně: Vážná dopravní nehoda zastavila provoz na dálnici D4, v místě přistál vrtulník Z místa je hlášen větší počet zraněných osob 25. srpna 2019   (12:12) AKTUALIZOVÁNO Nádraží v Rožmitále zaplnily davy lidí Nádraží v Rožmitále zaplnily davy lidí V sobotu 24. srpna proběhla kulturní akce spojená s oslavou 120. výročí JPO 2 Rožmitál pod Třemšínem. 25. srpna 2019   (11:31) Úspěšní angličtináři si v září přijdou pro certifikát Úspěšní angličtináři si v září přijdou pro certifikát Zkoušky Cambridge English proběhly v Příbrami letos potřetí, za tu dobu v Příbrami získalo certifikáty na 150 úspěšných absolventů 25. srpna 2019   (09:23) Severočeši, kteří usilovali o poháry, byli rozneseni na kopytech Severočeši, kteří usilovali o poháry, byli rozneseni na kopytech 1.FK Příbram – FK Jablonec 4:0 (2:0) V sobotu 24. srpna přivítala v 7. kole FORTUNA:LIGY domácí Příbram na svém stadionu Jablonec. 25. srpna 2019   (06:55) Některé domácnosti v Příbrami jsou bez elektřiny Některé domácnosti v Příbrami jsou bez elektřiny Zaměstnanci energetické společnosti pracují na odstranění závady 24. srpna 2019   (19:29) Přijďte si poslechnout Olgu Lounovou. V Příbrami vystoupí zdarma Přijďte si poslechnout Olgu Lounovou. V Příbrami vystoupí zdarma Koncert se uskuteční v Hornickém muzeu v Příbrami. 24. srpna 2019   (15:18) V Příbrami jsou lokality, kam se nedostane těžká hasičská technika V Příbrami jsou lokality, kam se nedostane těžká hasičská technika Ani k jednomu z tzv. křížových domů se nedostane výšková technika. Kritických míst je však v Příbrami daleko více 24. srpna 2019   (12:10) Kvůli trvalému suchu skončí příští týden provoz plavebního výtahu na Orlíku Kvůli trvalému suchu skončí příští týden provoz plavebního výtahu na Orlíku Příští týden poklesne hladina vody pod hranici, která je potřebná pro provoz lodního výtahu 24. srpna 2019   (09:47)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz