Hřiště Hlinovky v Příbrami prochází údržbou, mění se i režim pro návštěvníky
2. července 2024 (06:30)
foto: SZM Příbram
„V tuto chvíli jsme v cílové rovince. Bohužel dost bojujeme s dodávkami materiálu, které brzdí dokončení prací a otevření hřiště,“ říká ředitel Sportovních zařízení města Příbram Jan Slaba.
Víceúčelové hřiště Hlinovky v příbramské částí Zdaboř prochází podle ředitele organizace Sportovní zařízení města Příbram (SZM) Jana Slaby důslednými údržbovými pracemi. Jejich součástí je výměna dolních části oplocení, basketbalových desek a košů, výměna sítí, oprava poničených částí hřiště, osazení plachet či údržba sportovní krytiny. Investice bude stát kolem 200 tisíc korun. „V tuto chvíli jsme v cílové rovince. Bohužel dost bojujeme s dodávkami materiálu, které brzdí dokončení prací a otevření hřiště,“ říká Jan Slaba.
Hřiště je od loňského roku otevřeno pro veřejnost zdarma. Využívat jej lidé mohli po část léta a podzimu osm hodin denně, jeho otevření si museli zajistit telefonicky. „Režim hřiště jsme po konzultaci s Osadním výborem Zdaboř posunuli o kousek blíže ve prospěch veřejnosti. V letošním roce by hřiště mělo fungovat jako otevřené hřiště bez telefonického objednání od pondělí do neděle mezi 14.00 a 20.00, a to od června do září,“ upřesňuje Jan Slaba.
Rozsáhlejší doba otevření hřiště není v současné době možná, a to z důvodu vydaného kolaudačního rozhodnutí a hlukové studii. „I tak jsme na samé hraně provozu hřiště. Je nutné brát v potaz vytváření hluku na hřišti vůči okolním obyvatelům,“ zdůvodňuje ředitel. Posunula se rovněž oficiální doba otevření, červnový termín SZM již z výše uvedených důvodu nestihnou. „Otevření hřiště předpokládám během následujících dvou týdnů. Zde cítím potřebu se Zdaboři za toto zpoždění omluvit,“ dodává Jan Slaba.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Související
•Středočeský kraj spustil digitální technickou mapu, má pomoci urychlit procesy
•Z hald se zbytky uranových rud okolo Příbrami roste dálnice D4. Budily velké vášně, nyní funguje dohoda
•Dobříš má nové mlhopítko, automaticky se spustí při teplotě 23 stupňů
Další články
Dům s cenou 20 milionů a energetickým štítkem G. Zastupitelé rozhodnou, zda půjde do dražby
Zastupitelstvo města Příbram bude ve středu 28. ledna rozhodovat o dalším osudu …
Politika
Tipy na víkend: Nové filmy a návrat oblíbeného divadelního představení pro děti
O víkendu se můžete těšit na další filmové premiéry – pro ty nejmenší diváky, ale i …
Záškrt se vrací. Nebezpečná nemoc může ohrozit dýchání i srdce, varuje primář Prusík
Záškrt patří mezi infekční onemocnění, o kterých si mnozí mysleli, že už patří …
ROZHOVOR
Hygienici varují před antiperspirantem Rexona. Obsahuje zakázanou látku
Hlavní hygienička České republiky upozorňuje spotřebitele na nevyhovující kosmetický …
Hledaný muž byl nalezen mrtvý ve Voznici
Policisté hledali muže, který odešel z domova, kde nechal dopis na rozloučenou. …
AKTUÁLNĚ
Učíme děti pro svět zítřka: virtuální realita se stává součástí výuky v Chrašticích
Virtuální realita už dávno není jen doménou her. Na Základní škole a mateřské škole …
Brdský běžecký pohár 2026: Přes 30 závodů a 300 kilometrů
Harmonogram BBP pro rok 2026 nabízí řadu závodů nejen pro dospělé běžce, ale také v …
COOP zradil slepice i zákazníky a dál obchoduje s utrpením, říká organizace OBRAZ - Obránci zvířat
Organizace OBRAZ - Obránci zvířat bude v pátek 23. ledna v Příbrami protestovat před …
Hasiči z výsuvného žebříku museli otevřít násilím byt
Ve středu 21. ledna před 18. hodinu byli hasiči povoláni k technické pomoci do …
Příbramská rodačka a bývalá moderátorka Rádia Kiss bojuje s těžkou nemocí. V Milíně se chystá benefiční akce
Bára Tlučhořová, rodačka z Příbrami a dlouholetá moderátorka ranního vysílání Rádia …




