18. 9. svátek má Kryštof

Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci

2. června 2019   (15:04)
Dalších 32 fotografií v galeriiHrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci

Čtyři desítky pohádkových bytostí si pro ně vymyslely záludné úkoly


Hrad Vrškamýk sloužil kdysi jako letní sídlo nejstarších českých panovníků. Ti odsud podnikali své lovecké výpravy do okolních hlubokých lesů. Teprve poté, co jeho úlohu převzal slavný Karlštejn, byl opuštěn a zapomenut. Několikrát se stal útočištěm loupeživých rytířů, kteří přepadávali lodě plující po Vltavě.

Tuto sobotu hrad obsadily děti. A jak se ukázalo, jsou to také pěkní loupežníci. Neměly sice v hledáčku bohaté obchodníky a jejich zlaté mince jako středověcí kolegové, ale zato se urputně zaměřily na sladké laskominy. Pro ty by si klidně nechaly i kolena vrtat.

Hrad Vrškamýk sloužil kdysi jako letní sídlo …
K vrtání kolenou naštěstí ani v jednom případě nedošlo. To však neznamená, že dostali malí loupežníci něco zadarmo. Tak jako ti středověcí to neměli jednoduché, ani pro děti to nebyla procházka růžovým sadem. Čtyři desítky pohádkových bytostí různých vzezření a charakterů si pro ně vymyslely záludné úkoly. A tak se sbíraly šišky na zátop, střílelo se z luku, střílelo se z kuše, vábila se liška z nory, chytaly se ryby, poznávaly se bylinky.

K vrtání kolenou naštěstí ani …
S hradem Vrškamýk je spjata pověst, podle níž zde sídlil krutý rytíř Hunec, jenž velmi špatně nakládal se svými poddanými. Jednoho dne se vydal na projížďku do okolí, v lese byl zabit a jeho duch se dodnes toulá krajem.

Jestli se duch toulal v sobotu po Vrškamýku, tak se asi hodně divil. Takových loupežníků! A ani trochu se nekabonili! Oni se veselili a smáli!
 

S hradem Vrškamýk je spjata pověst, podle …

Fotogalerie

Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci () Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (1) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (2) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (3) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (4) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (5) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (6) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (7) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (8) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (9) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (10) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (11) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (12) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (13) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (14) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (15) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (16) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (17) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (18) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (19) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (20) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (21) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (22) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (23) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (24) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (25) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (26) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (27) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (28) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (29) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (30) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (31)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mir foto japDalší články

Pouťové atrakce nepustí téměř celý příští týden automobily na náměstí T. G. M. Pouťové atrakce nepustí téměř celý příští týden automobily na náměstí T. G. M. Letos poprvé po rekonstrukci náměstí T. G. Masaryka proběhne Václavská pouť přímo v centru města 18. září 2019   (17:43) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli Byl vyhlášen i traumaplán 18. září 2019   (14:18) Pražská ulice bezpečnější Pražská ulice bezpečnější Na základě podnětů od občanů se vedení města zabývalo situací, která nastává každý víkend na pěší zóně Pražské ulice. Lidé jdoucí touto nákupní třídou jsou nuceni proplétat se mezi zaparkovanými vozidly. 18. září 2019   (11:44) Konec potemnělým chodníkům v Příbrami? Konec potemnělým chodníkům v Příbrami? Na Flusárně si lidé po setmění svítí na cestu mobily. Město zde v horizontu několika měsíců instaluje LED lampy 18. září 2019   (11:26) Bude Příbram v oblasti sportu průkopnickým městem? Bude Příbram v oblasti sportu průkopnickým městem? Velkého ocenění se dostalo městu od sportovních odborníků, kteří se věnují koncepci sportu na celostátní úrovni 18. září 2019   (09:58) Ženou regionu se stala zakladatelka spolku Radost Příbramáčkům Ženou regionu se stala zakladatelka spolku Radost Příbramáčkům Jana Puklová Havelková. To je letošní Žena regionu pro Středočeský kraj 18. září 2019   (07:33) V Alce mají srdce na pravém místě. Přijďte se přesvědčit V Alce mají srdce na pravém místě. Přijďte se přesvědčit Handicapovaní klienti a jejich rodiny mají v Alce vždy dveře otevřené. Dnes budete moci vstoupit i vy 18. září 2019   (06:13) Vodním záchranářům na Slapech letos mírně přibylo zásahů Vodním záchranářům na Slapech letos mírně přibylo zásahů Nejzávažnější případ sezóny byla resuscitace jednačtyřicetiletého muže, který trpěl Romano-Wandrovým syndromem. Byl podán jeden výboj pomocí AED. Při součinnosti s ZZS byl pacient přiveden do plného vědomí. 17. září 2019   (20:20) Hořící vůz skončil v příkopu Hořící vůz skončil v příkopu Řidič vyvázl bez zranění 17. září 2019   (17:32) Děti z mateřinek navštívily minizoo na Nováku Děti z mateřinek navštívily minizoo na Nováku Ochrana fauny ČR představila dětem zvířata, žijící v minizoo na Novém rybníku. 17. září 2019   (16:35)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz