22. 7. svátek má Magdaléna

Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci

2. června 2019   (15:04)
Dalších 32 fotografií v galeriiHrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci

Čtyři desítky pohádkových bytostí si pro ně vymyslely záludné úkoly


Hrad Vrškamýk sloužil kdysi jako letní sídlo nejstarších českých panovníků. Ti odsud podnikali své lovecké výpravy do okolních hlubokých lesů. Teprve poté, co jeho úlohu převzal slavný Karlštejn, byl opuštěn a zapomenut. Několikrát se stal útočištěm loupeživých rytířů, kteří přepadávali lodě plující po Vltavě.

Tuto sobotu hrad obsadily děti. A jak se ukázalo, jsou to také pěkní loupežníci. Neměly sice v hledáčku bohaté obchodníky a jejich zlaté mince jako středověcí kolegové, ale zato se urputně zaměřily na sladké laskominy. Pro ty by si klidně nechaly i kolena vrtat.

Hrad Vrškamýk sloužil kdysi jako letní sídlo …
K vrtání kolenou naštěstí ani v jednom případě nedošlo. To však neznamená, že dostali malí loupežníci něco zadarmo. Tak jako ti středověcí to neměli jednoduché, ani pro děti to nebyla procházka růžovým sadem. Čtyři desítky pohádkových bytostí různých vzezření a charakterů si pro ně vymyslely záludné úkoly. A tak se sbíraly šišky na zátop, střílelo se z luku, střílelo se z kuše, vábila se liška z nory, chytaly se ryby, poznávaly se bylinky.

K vrtání kolenou naštěstí ani …
S hradem Vrškamýk je spjata pověst, podle níž zde sídlil krutý rytíř Hunec, jenž velmi špatně nakládal se svými poddanými. Jednoho dne se vydal na projížďku do okolí, v lese byl zabit a jeho duch se dodnes toulá krajem.

Jestli se duch toulal v sobotu po Vrškamýku, tak se asi hodně divil. Takových loupežníků! A ani trochu se nekabonili! Oni se veselili a smáli!
 

S hradem Vrškamýk je spjata pověst, podle …

Fotogalerie

Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci () Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (1) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (2) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (3) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (4) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (5) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (6) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (7) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (8) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (9) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (10) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (11) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (12) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (13) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (14) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (15) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (16) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (17) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (18) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (19) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (20) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (21) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (22) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (23) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (24) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (25) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (26) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (27) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (28) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (29) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (30) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (31)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mir foto japDalší články

Zcizil gumové bonbóny, mléko a rybičky v tomatě. Nemá-li kachní žaludek, je mu zle ještě teď Zcizil gumové bonbóny, mléko a rybičky v tomatě. Nemá-li kachní žaludek, je mu zle ještě teď Zloděj, který vnikl do tří chat v katastru obce Čím, byl zřejmě velmi hladový. Zcizil vše, co se dá zkonzumovat 22. července 2019   (12:18) Opilý řidič naboural do policejního auta se zapnutými majáky Opilý řidič naboural do policejního auta se zapnutými majáky Zkouška na alkohol ukázala u řidiče hodnotu 2,5 promile 22. července 2019   (10:17) Teploty až 35 stupňů, tropický týden začíná Teploty až 35 stupňů, tropický týden začíná Ideální příležitost vzít si dovolenou a celý týden odpočívat u vody 22. července 2019   (08:49) I přívalové deště mohou být noční můrou. Obyvatelé Hornického náměstí o tom ví své I přívalové deště mohou být noční můrou. Obyvatelé Hornického náměstí o tom ví své Za deště jsou obyvatelé Hornického náměstí v pohotovosti. Již několikrát se stalo, že se jim při přívalových deštích voda dostala do nemovitostí 22. července 2019   (06:18) Cyklista po střetu s nákladním vozem skončil v nemocnici Cyklista po střetu s nákladním vozem skončil v nemocnici Doprava je v místě omezena 21. července 2019   (18:55) Olympiáda seniorů se blíží, přihlášky se přijímají v Senior Pointu Olympiáda seniorů se blíží, přihlášky se přijímají v Senior Pointu Cílem pobytu je zvýšení úrovně pohybových aktivit seniorů. 21. července 2019   (17:12) Zvěř zavinila na Příbramsku čtvrtinu nehod Zvěř zavinila na Příbramsku čtvrtinu nehod Jak reagovat při setkání se zvěří na komunikaci? 21. července 2019   (14:32) Na Dobříši vzniká rekordní pikniková deka Na Dobříši vzniká rekordní pikniková deka Šijí spolu děti, jejich rodiče a babičky. Chceme, aby se lidé na chvíli zastavili a zamysleli se nad tím, co je v životě důležité. Že to není o honbě za penězi, ale o tom být spolu,“ říká Jakub Jánský, předseda správní rady nadačního fondu Děti bez mobilu 21. července 2019   (11:32) Dedič odhlavičkoval všechny body těsně před koncem utkání Dedič odhlavičkoval všechny body těsně před koncem utkání SFC Opava - 1.FK Příbram 1:0 (0:0) V sobotu 20. července zavítala ve 2. kole FORTUNA:LIGY Příbram na stadion v Městských sadech do Opavy. 21. července 2019   (09:19) Příbramská radnice bude mít opravenou fasádu a okna za 3 miliony korun Příbramská radnice bude mít opravenou fasádu a okna za 3 miliony korun Stavební práce by měly být hotovy během podzimu. 21. července 2019   (06:57)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz