12. 8. svátek má Klára
Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci

2. června 2019   (15:04)
Dalších 32 fotografií v galeriiHrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci

Čtyři desítky pohádkových bytostí si pro ně vymyslely záludné úkoly


Hrad Vrškamýk sloužil kdysi jako letní sídlo nejstarších českých panovníků. Ti odsud podnikali své lovecké výpravy do okolních hlubokých lesů. Teprve poté, co jeho úlohu převzal slavný Karlštejn, byl opuštěn a zapomenut. Několikrát se stal útočištěm loupeživých rytířů, kteří přepadávali lodě plující po Vltavě.

Tuto sobotu hrad obsadily děti. A jak se ukázalo, jsou to také pěkní loupežníci. Neměly sice v hledáčku bohaté obchodníky a jejich zlaté mince jako středověcí kolegové, ale zato se urputně zaměřily na sladké laskominy. Pro ty by si klidně nechaly i kolena vrtat.
Hrad Vrškamýk sloužil kdysi jako letní sídlo …

K vrtání kolenou naštěstí ani v jednom případě nedošlo. To však neznamená, že dostali malí loupežníci něco zadarmo. Tak jako ti středověcí to neměli jednoduché, ani pro děti to nebyla procházka růžovým sadem. Čtyři desítky pohádkových bytostí různých vzezření a charakterů si pro ně vymyslely záludné úkoly. A tak se sbíraly šišky na zátop, střílelo se z luku, střílelo se z kuše, vábila se liška z nory, chytaly se ryby, poznávaly se bylinky.
K vrtání kolenou naštěstí ani …
S hradem Vrškamýk je spjata pověst, podle níž zde sídlil krutý rytíř Hunec, jenž velmi špatně nakládal se svými poddanými. Jednoho dne se vydal na projížďku do okolí, v lese byl zabit a jeho duch se dodnes toulá krajem.

Jestli se duch toulal v sobotu po Vrškamýku, tak se asi hodně divil. Takových loupežníků! A ani trochu se nekabonili! Oni se veselili a smáli!
 
S hradem Vrškamýk je spjata pověst, podle …

Fotogalerie

Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci () Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (1) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (2) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (3) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (4) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (5) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (6) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (7) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (8) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (9) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (10) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (11) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (12) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (13) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (14) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (15) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (16) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (17) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (18) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (19) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (20) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (21) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (22) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (23) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (24) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (25) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (26) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (27) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (28) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (29) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (30) Hrad Vrškamýk obsadili malí loupežníci (31)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mir foto jap

Další články

V době nouzového stavu kradli dřevo, naftu, ale i peníze. Trojici mužů stíhá policie V době nouzového stavu kradli dřevo, naftu, ale i peníze. Trojici mužů stíhá policie Doba trávená na sociálních sítích stoupla na 159 minut Doba trávená na sociálních sítích stoupla na 159 minut Nepřehlédněte Příbramská nemocnice s okamžitou platností zakazuje návštěvy v LDN a OŠP Příbramská nemocnice s okamžitou platností zakazuje návštěvy v LDN a OŠP Státní lesy spustily kampaň, v níž chtějí propagovat zvěřinovou gastronomii Státní lesy spustily kampaň, v níž chtějí propagovat zvěřinovou gastronomii Zvěřina bude k dostání na 65 lesních správách a zvěřinových závodech. 12. srpna 2020   (08:58) V Příbrami zabojují o tituly více než čtyři stovky triatlonistů V Příbrami zabojují o tituly více než čtyři stovky triatlonistů O víkendu 15. a 16. srpna se v Příbrami uskuteční nejen mistrovství republiky na olympijských tratích, ale také atraktivní závod tříčlenných štafet. Nechybí mezi nimi ani většina českých reprezentantů. 12. srpna 2020   (06:21) Hygienici otestovali účastníky dobříšského tábora. Drtivá většina se covidem nenakazila Hygienici otestovali účastníky dobříšského tábora. Drtivá většina se covidem nenakazila Z celkového počtu osmdesáti testovaných zná výsledky již 73 lidí. Kromě vedoucího tábora byla nákaza covidem zjištěna u dvou osob. 11. srpna 2020   (20:22) Čeká nás nebeská podívaná. Vrcholí Perseidy, roj meteorů bude vidět už po setmění Čeká nás nebeská podívaná. Vrcholí Perseidy, roj meteorů bude vidět už po setmění Perseidy budou aktivní až do 24. srpna. 11. srpna 2020   (17:44) Začal se ukájet a běžel ke mně, říká žena, kterou v pondělí večer obtěžoval v Příbrami onanista Začal se ukájet a běžel ke mně, říká žena, kterou v pondělí večer obtěžoval v Příbrami onanista Informační centrum se přesune do bývalého fotoateliéru v Pražské ulici Informační centrum se přesune do bývalého fotoateliéru v Pražské ulici Město chce tímto krokem oživit nákupní zónu v Pražské ulici. 11. srpna 2020   (13:03)
Psal jsem ráno řeckému premiérovi, aby se na to ještě podívali, řekl Babiš k povinným testům Psal jsem ráno řeckému premiérovi, aby se na to ještě podívali, řekl Babiš k povinným testům Řecké rozhodnutí o povinných testech Babiše překvapilo. 11. srpna 2020   (11:30)
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz