21. 7. svátek má Vítězslav

Hořovice plánují obnovu městského kina

8. května 2019   (15:20)
Hořovice plánují obnovu městského kina

Radnice si dala zpracovat stavební studii, projekt vyjde na 40 až 50 milionů korun a neobejde se bez dotace


Zpracování stavební studie je podle něj prvním krokem. "Následovat bude vyhotovení projektové dokumentace v hodnotě okolo 150.000 Kč. Projektovou dokumentaci město potřebuje pro případné podání žádosti o dotaci," informoval starosta Jiří Peřina (ČSSD).

Městští zastupitelé se shodují v tom, že chátrající objekt rekonstrukci potřebuje. "U budovy kina je dlouhodobě zanedbávaná údržba, její současné využití je pouze symbolické, chátrá budova a strádá i blízké okolí," konstatoval Petr Karban (ANO).

Eva Kaufmanová (ODS) se obává, že náklady na obnovu budou vysoké. "Ale jsem toho názoru, že když se něco dělá, tak pořádně, aby se k tomu už nemuselo vracet," uvedla. Podle Karbana není v případě financování z EU žádná suma příliš velká, neboť jde o veřejně prospěšnou stavbu v centru města.

Věra Veverková (ANO) míní, že obnova kina by byla pro kulturní život ve městě přínosem. "I uvažovaná kavárna by byla příjemnou novinkou. Navíc by budova se svým upraveným okolím zlepšila zanedbanou Pražskou ulici," uvedla. "Co se týče zdrojů financování, nevyhneme se asi úvěru, ale věřím, že značnou část bychom mohli získat z dotací ministerstva kultury, kraje a EU," dodala.

Také Jaroslav Ortman (Za Nestraníky) by přivítal, kdyby se centrum díky rekonstrukci oživilo. "Hořovice byly princeznou Podbrdska, nyní jsou Popelkou. Proto kino ano, pokud možno z dotace EU," uvedl.
 
Jak naložit s budovami po bývalých kinech, řeší i jiná středočeská města. Řadu let se už nepromítá například v kině v Říčanech u Prahy, místo něj má vzniknout komunitní centrum. V Dobříši na Příbramsku se má zase na místě původního kina stavět knihovna se spolkovou činností.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: foto: ilustr

autor: topDalší články

Na Dobříši vzniká rekordní pikniková deka Na Dobříši vzniká rekordní pikniková deka Šijí spolu děti, jejich rodiče a babičky. Chceme, aby se lidé na chvíli zastavili a zamysleli se nad tím, co je v životě důležité. Že to není o honbě za penězi, ale o tom být spolu,“ říká Jakub Jánský, předseda správní rady nadačního fondu Děti bez mobilu 21. července 2019   (11:32) Dedič odhlavičkoval všechny body těsně před koncem utkání Dedič odhlavičkoval všechny body těsně před koncem utkání SFC Opava - 1.FK Příbram 1:0 (0:0) V sobotu 20. července zavítala ve 2. kole FORTUNA:LIGY Příbram na stadion v Městských sadech do Opavy. 21. července 2019   (09:19) Příbramská radnice bude mít opravenou fasádu a okna za 3 miliony korun Příbramská radnice bude mít opravenou fasádu a okna za 3 miliony korun Stavební práce by měly být hotovy během podzimu. 21. července 2019   (06:57) Po včelím bodnutí letěl pro cyklistu vrtulník Po včelím bodnutí letěl pro cyklistu vrtulník Posádka Letecké záchranné služby zasahovala u obce Planiny 20. července 2019   (18:57) Pátrání po nezletilé dívce mělo šťastný konec Pátrání po nezletilé dívce mělo šťastný konec Dítě se ztratilo z dohledu 20. července 2019   (18:15) Základní škola v Jincích dostane nové moderní učebny Základní škola v Jincích dostane nové moderní učebny V nové půdní vestavbě vznikne moderní učebna chemie, fyziky, biologie a PC. Žáci budou mít k dispozici dokonce i 3D tiskárnu 20. července 2019   (14:52) Táborníci si pobyt užívají Táborníci si pobyt užívají V průběhu dvou dnů navštívil starosta města dva letní tábory. 20. července 2019   (12:02) Od září v nových učebnách Od září v nových učebnách Základní škola u ulici 28. října procházela v minulém školním roce rekonstrukcí, při níž díky půdní vestavbě vzniklo několik nových specializovaných učeben. 20. července 2019   (09:38) Lesní divadlo Skalka představuje program na srpen Lesní divadlo Skalka představuje program na srpen Obyvatelé Příbrami mají štěstí, že v našem městě funguje již dlouhých šedesát let oblastní divadlo, které se poslední roky v žebříčcích úspěšnosti řadí na přední pozice. Kromě kamenného divadla má Příbram také divadlo lesní. 20. července 2019   (07:33) Nezůstávejte o víkendu doma, když venku má být tak hezky. Poradíme, kam vyrazit Nezůstávejte o víkendu doma, když venku má být tak hezky. Poradíme, kam vyrazit Opět přicházíme s pravidelným přehledem víkendových akcí. 19. července 2019   (21:16)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz