22. 5. svátek má Emil

Hořovice plánují obnovu městského kina

8. května 2019   (15:20)
Hořovice plánují obnovu městského kina

Radnice si dala zpracovat stavební studii, projekt vyjde na 40 až 50 milionů korun a neobejde se bez dotace


Zpracování stavební studie je podle něj prvním krokem. "Následovat bude vyhotovení projektové dokumentace v hodnotě okolo 150.000 Kč. Projektovou dokumentaci město potřebuje pro případné podání žádosti o dotaci," informoval starosta Jiří Peřina (ČSSD).

Městští zastupitelé se shodují v tom, že chátrající objekt rekonstrukci potřebuje. "U budovy kina je dlouhodobě zanedbávaná údržba, její současné využití je pouze symbolické, chátrá budova a strádá i blízké okolí," konstatoval Petr Karban (ANO).

Eva Kaufmanová (ODS) se obává, že náklady na obnovu budou vysoké. "Ale jsem toho názoru, že když se něco dělá, tak pořádně, aby se k tomu už nemuselo vracet," uvedla. Podle Karbana není v případě financování z EU žádná suma příliš velká, neboť jde o veřejně prospěšnou stavbu v centru města.

Věra Veverková (ANO) míní, že obnova kina by byla pro kulturní život ve městě přínosem. "I uvažovaná kavárna by byla příjemnou novinkou. Navíc by budova se svým upraveným okolím zlepšila zanedbanou Pražskou ulici," uvedla. "Co se týče zdrojů financování, nevyhneme se asi úvěru, ale věřím, že značnou část bychom mohli získat z dotací ministerstva kultury, kraje a EU," dodala.

Také Jaroslav Ortman (Za Nestraníky) by přivítal, kdyby se centrum díky rekonstrukci oživilo. "Hořovice byly princeznou Podbrdska, nyní jsou Popelkou. Proto kino ano, pokud možno z dotace EU," uvedl.
 
Jak naložit s budovami po bývalých kinech, řeší i jiná středočeská města. Řadu let se už nepromítá například v kině v Říčanech u Prahy, místo něj má vzniknout komunitní centrum. V Dobříši na Příbramsku se má zase na místě původního kina stavět knihovna se spolkovou činností.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: foto: ilustr

autor: topDalší články

Víkend byl ve znamení hudby a pouťových atrakcí Víkend byl ve znamení hudby a pouťových atrakcí Nedělní náměstí zaplnily orchestry dechové hudby a pestrobarevné stejnokroje mažoretek. 21. května 2019   (21:14) FOTOGALERIE Potyčka mezi dvěma cizinci skončila napadením Potyčka mezi dvěma cizinci skončila napadením Na Drkolnově zasahovali v odpoledních hodinách policisté 21. května 2019   (19:52) Fanynky šílí – do Příbrami míří kapela Slza! Fanynky šílí – do Příbrami míří kapela Slza! Na příbramském koncertu zazní i jejich nový hit Paravany, který se stal nejhranější českou písničkou v rádiích. Již tento pátek! 21. května 2019   (16:00) Namol opilý cizinec napadl družku a pak policistu Namol opilý cizinec napadl družku a pak policistu Agresor kopl policistu do hlavy a do ruky, kterou si ji kryl, přičemž mu zlomil záprstní kosti na dlani. 21. května 2019   (13:45) Policisté pátrají po svědcích dvou dopravních nehod Policisté pátrají po svědcích dvou dopravních nehod K oběma nehodám došlo v neděli 19. května 21. května 2019   (11:32) Letošní jubilejní 40. ročník Rally Příbram byl zrušen Letošní jubilejní 40. ročník Rally Příbram byl zrušen Nepodařilo se naplnit finanční rozpočet pro zdárné uspořádání této akce 21. května 2019   (09:36) Příbramáci nejsou lhostejní - darovali téměř dvě a půl tuny potravin a drogerie těm, kteří to nejvíce potřebují! Příbramáci nejsou lhostejní - darovali téměř dvě a půl tuny potravin a drogerie těm, kteří to nejvíce potřebují! Pomoc je určena lidem, jejichž životní situace je natolik tíživá, že si nemohou zajistit základní potraviny vlastními silami 21. května 2019   (08:25) Příbramští zastupitelé schválili záměr rekonstrukce aquaparku Příbramští zastupitelé schválili záměr rekonstrukce aquaparku Město si chce vzít na akci úvěr, část nákladů by se mohla zaplatit z očekávané zvýšené návštěvnosti. 21. května 2019   (05:58) Aktuálně: U Pivnice na Růžku dnes večer bez cigarety, štamgasti kvůli zápachu plynu povolali hasiče Aktuálně: U Pivnice na Růžku dnes večer bez cigarety, štamgasti kvůli zápachu plynu povolali hasiče Na místo přijel i pracovník plynáren 20. května 2019   (20:35) Pomyslné kormidlo po panu Ing. Jindřichu Vařekovi převezme Mgr. Jan Konvalinka Pomyslné kormidlo po panu Ing. Jindřichu Vařekovi převezme Mgr. Jan Konvalinka Zastupitelé Příbrami právě v těchto chvílích zvolili nového starostu. 20. května 2019   (17:35)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz