Hornické pohádky oživí Prokopskou štolu i další zajímavá místa muzea
27. září 2025 (09:00)
foto: Hornické pohádky / Hornické muzeum Příbram
Na víkend 27.a 28. září zve Hornické muzeum Příbram na oblíbenou akci Hornické pohádky, která slibuje dobrodružství pro malé i velké návštěvníky.
Na návštěvníky čekají speciální prohlídky v tajuplně osvětlené Prokopské štole, kde se kromě jízdy důlním vláčkem mohou těšit na pohádky, scénky a písničky inspirované příběhy o permonících. Prohlídky začínají každou celou hodinu, první začíná v 9:00 a poslední v 16:00. Vstupné činí 60 Kč. Jako bonus mohou účastníci využít prohlídku parního těžního stroje za zvýhodněnou cenu 10 Kč. Vzhledem k omezené kapacitě vláčku doporučuje muzeum předchozí rezervaci na tel. 318 630 149.
V neděli 28. září si milovníci výškových pohledů mohou návštěvu muzea zpestřit prohlídkou těžních věží Ševčinského a Vojtěšského dolu a vyhlídkové věže Památníku Vojna. V rámci Dne věží a rozhleden mohou vystoupat na věže za snížené vstupné 10 Kč.
Při příležitosti Dnů evropského dědictví, jejichž letošním tématem je architektonické dědictví, bude na Březových Horách připravena také stezka, která zábavnou formou přiblíží historické objekty například hornickou kovárnu, truhlárnu, modelárnu, továrnu na drátěná lana, noclehárny či lázně. Podrobnosti o programu jsou k dispozici na internetových stránkách muzea.
Při příležitosti Dnů evropského dědictví, jejichž letošním tématem je architektonické dědictví, bude na Březových Horách připravena také stezka, která zábavnou formou přiblíží historické objekty například hornickou kovárnu, truhlárnu, modelárnu, továrnu na drátěná lana, noclehárny či lázně. Podrobnosti o programu jsou k dispozici na internetových stránkách muzea.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
autor: Anna Svobodová
Další články
Vánoční jmelí: od keltských pověr až k polibkům pod větvičkou
Jmelí je rostlina, která od pradávna budila úžas. Zůstává zelené i v zimě, roste mezi …
Vánoce
Vánoční bowling plný radosti: rybářský kroužek z Rožmitálu uzavřel rok ve velkém stylu
Vánoční atmosféra a konec roku pohltil i rybářský kroužek Českého rybářského svazu, …
Na sváteční stůl patří i houbový kuba z vánoční houby
Vánoční svátky nejsou jen o cukroví a smaženém kaprovi. K místním tradicím patří také …
Vánoce
Nová kavárna v Drakovně doplní úpravy Jiráskových sadů
V budově Drakovny (dům čp. 117), v prostorách, které mají obyvatelé nejen Příbrami …
Nepřehlédněte
Na Štěpána rodina i tradice. Druhý svátek vánoční připomíná prvního mučedníka i koledy
Druhý svátek vánoční 26. prosince připomíná svatého Štěpána, prvního křesťanského …
Vánoce
Herectví je pro mě úlet a únik z reality, říká Taťjana Medvecká
Dvojnásobná držitelka Ceny Thálie, držitelka Českého lva, Ceny Františka Filipovského …
ROZHOVOR
Předvánoční návštěva v Domově seniorů v Rožmitále
Ke konci roku již tradičně navštívili radní Centrum Rožmitál pod Třemšínem - Domov …
Lidl testuje pojízdný obchod. V Maďarsku objíždí vesnice, v Česku zatím ne
Lidl Maďarsko spustil v říjnu pilotní projekt mobilního obchodu. Upravený autobus s …
Zajímavosti
Odkud se vzal vánoční stromeček? Příběh jednoho symbolu
Vánoční stromeček je dnes jedním z nejvýraznějších symbolů Vánoc. Rozsvítí domovy, …
Vánoce
Hasiči měli na Štědrý den napilno. Požárů bylo nejvíc za posledních pět let
Štědrý den letos rozhodně neproběhl v poklidné atmosféře, jak by si mnozí přáli. …
FOTO




