27. 3. svátek má Dita




Holý: Ti, kteří nic neudělali, teď opět vykřikují, jak je něco špatně

14. listopadu 2020   (12:54)
Holý: Ti, kteří nic neudělali, teď opět vykřikují, jak je něco špatně
foto: olý

Radní města Příbrami Jiří Holý reaguje na článek zastupitele Václava Švendy ohledně práce na územním plánu a rozvoji města.


Ve svém článku mě p. Švenda, jak je jeho dobrým zvykem, sice „neobviňuje z jakékoli nekalé aktivity“, ale naznačuje, že jsem ve střetu zájmů a neměl bych se zabývat rozvojem města. Chápu, je to teď politicky vděčné téma.

Za poslední dobu se pro skutečný rozvoj města z hlediska plánovitého rozvoje moc neudělalo. Příbram je jediným městem ve Středočeském kraji, kde počet obyvatel klesá, navíc se snižuje podíl ekonomicky aktivních obyvatel. Na trhu není snad jediný stavební pozemek. I kdyby přišel investor s tím nejlepším záměrem, nemáme mu co nabídnout. To vše v době, kdy kvůli cenám bydlení utíkají lidé z Prahy do okolních měst. Musí se tedy začít něco dělat. Při projednání územního plánu p. Švenda zpochybnil „správnost“ našich rozvojových území. Začali jsme pracovat na tom, proč se naše území nerozvíjejí a jestli se nemají změnit. Podle toho, co teď vím, jsou rozvojová území stanovena dobře. Všechna mají ale nějakou překážku a většinu z nich brzdí samo město Příbram. V jedné z těchto zón město vlastní 40.000 m2 krásných pozemků pro individuální bydlení, které nerozvíjí. Je třeba tuto oblast posunout a odblokovat i další lokality. Jen tak se v oblasti bydlení pohneme kupředu. Město musí skutečně podporovat projekty, které přinášejí kvalitní pracovní místa, ne jen podporu proklamovat. Musíme cíleně pracovat na rozvoji – (strategický plán rozvoje, generel vodovodů a kanalizací, dopravy…).
V této oblasti mám vědomosti, zkušenosti i elán. A tak jsem se pokusil s tím pohnout. Bylo mi jasné, že za to sklidím od části politické scény kritiku, podobně jako tomu bylo u rozvoje sportu. Právě vy, p. Švendo, jste shazoval celoroční práci mnoha skvělých lidí na koncepci sportu a změnách v této oblasti. Naštěstí se vše povedlo a každý to vidí. Ti, kteří nic neudělali, teď opět vykřikují, jak je něco špatně.
Pojďme tedy přemýšlet a hledat vnitřní zdroje, aby město rostlo tak, jak si zaslouží. Je to spousta práce a nikdo ji za nás neudělá. Výsledkem bude, že budeme mít pozemky na dostupné bydlení, budeme atraktivní pro investory (a to nejen ohledně dalších supermarketů), budeme mít to nejlepší zázemí pro volný čas. Příbram má na to být městem, na které budeme opravdu hrdí.

Co jste p. Švendo v této oblasti udělal vy? Zapomeňte konečně na politiku. Je tu ve městě tolik práce. Jen je třeba konečně přestat mluvit, mít odvahu věci změnit a začít něco dělat.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Jiří Holý
autor: Jakub Pečenka








Další články

Oblíbené regionální trhy v Dobříši: přijďte ochutnat, nakoupit a pobavit se Oblíbené regionální trhy v Dobříši: přijďte ochutnat, nakoupit a pobavit se Náměstí Komenského v Dobříši se i v tomto roce promění v místo, kde to žije. Tradiční … DOBŘÍŠ Máte svého favorita v příbramském divadle? Hlasujte v naší anketě! Máte svého favorita v příbramském divadle? Hlasujte v naší anketě! Divadlo Antonína Dvořáka Příbram patří mezi kulturní srdce města a dlouhodobě si drží … ANKETA Starosta Příbrami Jan Konvalinka oznámil, že už nebude kandidovat. Po osmi letech v čele města končí Starosta Příbrami Jan Konvalinka oznámil, že už nebude kandidovat. Po osmi letech v čele města končí Starosta Příbrami Jan Konvalinka dnes oznámil, že v letošních komunálních volbách už … BLESKOVÁ ZPRÁVA Další šumavský rys navštívil Brdy Další šumavský rys navštívil Brdy V Brdech se toulal další rys ze Šumavy. Ten byl ještě v červnu 2025 zaznamenán v … AKTUÁLNĚ Tipy na víkend: Kouzelná Noc s Andersenem, velikonoční dílničky i jízda velikonočním vlakem! Tipy na víkend: Kouzelná Noc s Andersenem, velikonoční dílničky i jízda velikonočním vlakem! O víkendu se bude konat již 26. ročník akce Noc s andersenem. V Příbrami mohou děti … V Bohutíně hořela autodílna, hasiči s dýchací technikou kontrolovali místo termovizí V Bohutíně hořela autodílna, hasiči s dýchací technikou kontrolovali místo termovizí Hasiči v pátek 27. března od přibližně deváté hodiny ranní zasahovali u požáru v obci … AKTUALIZOVÁNO Středočeští rybáři obnovují úhoří populaci, do řek letos vypustí tisíce ryb Středočeští rybáři obnovují úhoří populaci, do řek letos vypustí tisíce ryb Středočeští rybáři letos vypustí do svých revírů tisíce úhořů říčních. Cílem je obnova … PŘÍRODA Falešný web láká na levné dálniční známky Falešný web láká na levné dálniční známky Policisté varují obyvatele před podvodnými nabídkami při nákupu dálničních známek přes … KRIMI Podnikatelé, pozor. Teď se rozhoduje o vašich penězích Podnikatelé, pozor. Teď se rozhoduje o vašich penězích Květen a červen jsou pro osoby samostatně výdělečně činné každoročně nejdůležitějším … ZAJÍMAVOSTI
Příjezd k věznici bude od Dubence od dubna uzavřen Příjezd k věznici bude od Dubence od dubna uzavřen Na základě informace Ředitelství silnic a dálnic ČR bude pravděpodobně od konce dubna … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz