17. 8. svátek má Petra




Holý: Švenda se snaží vytvářet kolem Fantovy louky atmosféru tajemných piklů

13. července 2022   (13:28)
Holý: Švenda se snaží vytvářet kolem Fantovy louky atmosféru tajemných piklů
foto: Jiří Holý / se souhlasem

Radní města Příbrami Jiří Holý (ANO) reaguje na článek, ve kterém zastupitel Václav Švenda (TOP 09) kritizuje postup plánování výstavby na Fantově louce.


Pan Švenda se snaží vytvářet kolem Fantovy louky atmosféru tajemných piklů. Už tvrdil, že vlastníci pozemků jsou netransparentní, že existuje víc územních studií, které si odporují, že radní chtějí změnit územní plán... Nic z toho pravda nebyla, ale účel to plnilo. Teď pokračuje. Tvrdí, že předložil návrh na pořízení regulačního plánu Fantovy louky a vedení města jeho návrh neschválilo, aby neurazilo developera. Je to zase jinak.

Na poslední chvíli předložil návrh zastupitelstvu, a to schválilo návrh jiný, upravený. Ten jeho byl totiž v rozporu s právními předpisy, a tak se o něm hlasovat nedalo. Pro upravený návrh naopak hlasovali všichni zastupitelé, jen já jsem se zdržel. Dopředu jsem avizoval, že hlasovat nebudu pro střet zájmů. Moje společnost vlastní 4 z celkových 22 hektarů řešeného území. Zbytek vlastní Město Příbram a dalších 7 vlastníků.
Kdyby Švenda nebo někdo z jeho strany pár dní předtím poctivě přišel na dlouho avizovanou schůzku zastupitelů s autorem územního plánu, s městským architektem a se zástupcem oddělení územního plánování, dozvěděl by se o všech možnostech regulace, jejich pro a proti, zkušenostech z jiných měst atd. Ale nikdo z TOP 09 nepřišel, asi je to nezajímalo. Místo toho předložil Švenda zastupitelstvu tento nedodělek.
Regulace je třeba. Je to ale třeba udělat pořádně. Poslechnout si odborníky třeba právě na takové schůzce, kam nikdo z navrhovatelů nepřišel. Musíme se o tom bavit. Ale jinak než formou náhodných výkřiků v rámci volební kampaně.

A především, musíme k tomu mít informace. Probíhá biologický průzkum (posouzení), který zhodnotí možnosti rozvoje této lokality. Ten se provádí jako obvykle od jara do podzimu a rozhodovat o něm budou orgány ochrany životního prostředí. Je pravděpodobné, že výstavbu v lokalitě omezí. Stejně tak jako další průzkumy, které budou následovat. Seznam všech průzkumů včetně toho biologického jsem četl už na květnovém zastupitelstvu. Vyplývají ze zákona. Je možné, že po vyhodnocení průzkumů bude vypadat vše jinak.
Jsem rád, že se do Fantovy louky po dvaceti letech přešlapování konečně koplo. A to i za cenu toho, že mě kdekdo obviňuje z nekalých úmyslů. Já mám svědomí čisté. Investoři postupovali podle předpisů. Územní plán od roku 2002 (a následně i územní studie) v tomto místě předpokládá zástavbu, na tom se celou dobu nic nezměnilo. A tak na základě platného územního plánu a s přihlédnutím k územní studii vznikl koncept, který je podkladem pro další průzkumy. Až bude jasné, co se tu dá konkrétně stavět, budeme dál diskutovat. Zatím máme jen pár malůvek a spoustu otázek.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Jiří Holý
autor: Jiří Holý








Související


Další články

Česko zasáhly přes noc bouřky a vydatný déšť: Na horách spadlo přes 50 milimetrů, ochlazení je tady Česko zasáhly přes noc bouřky a vydatný déšť: Na horách spadlo přes 50 milimetrů, ochlazení je tady Po tropickém víkendu dorazila výrazná změna počasí. V noci na pondělí postupoval přes … AKTUÁLNĚ Na Březových Horách začne průzkum podloží. Náměstí J. A. Alise čeká dopravní uzavírka Na Březových Horách začne průzkum podloží. Náměstí J. A. Alise čeká dopravní uzavírka Na Březových Horách začne průzkum podloží v okolí kostela na náměstí J. A. Alise. … DOPRAVA Virtuální běhy zvou do Brd. Vyrazit můžete kdykoliv a vlastním tempem Virtuální běhy zvou do Brd. Vyrazit můžete kdykoliv a vlastním tempem Milovníci běhu i turistiky mohou objevovat krásy Brd novým způsobem. Regionální … SPORT Dobříš schválila stavbu nové budovy pro policii, demolice původní budovy rozdělila veřejnost Dobříš schválila stavbu nové budovy pro policii, demolice původní budovy rozdělila veřejnost Na místě bývalé policejní stanice v ulici 28. října v Dobříši se po měsících čekání … DOBŘÍŠ Brdy se zbarvily do růžova: Rozkvetlé vřesy lákají turisty do srdce Brd Brdy se zbarvily do růžova: Rozkvetlé vřesy lákají turisty do srdce Brd Léto se přehouplo do své druhé poloviny a právě nyní turisté obdivují nevšední krásu … AKTUÁLNĚ TRAGÉDIE U SEDLČAN: Osobní auto narazilo do stromu, řidič na místě zemřel TRAGÉDIE U SEDLČAN: Osobní auto narazilo do stromu, řidič na místě zemřel Nedělní ráno přineslo na Příbramsko tragickou zprávu z pozemních komunikací. Na … AKTUÁLNĚ Když klima zlobilo už dřív: počasí a nemoci na Příbramsku v 16. století Když klima zlobilo už dřív: počasí a nemoci na Příbramsku v 16. století Příbramsko má v archivech desítky autentických záznamů o počasí, neúrodách a … HISTORIE Zůstala. Nevzdala to. Bojovala jednou rukou. Lucie Pudilová po operaci o bolesti i návratu Zůstala. Nevzdala to. Bojovala jednou rukou. Lucie Pudilová po operaci o bolesti i návratu Zápas na Štvanici jí vzal palec, ale ne chuť bojovat. Lucie Pudilová po operaci poprvé … ROZHOVOR Příbram poprvé zažila duhový pochod. Starosta: „Duhu mám rád, ale tu na obloze.“ Příbram poprvé zažila duhový pochod. Starosta: „Duhu mám rád, ale tu na obloze.“ Centrem Příbrami dnes prošel první Duhový pochod hrdosti. Akce s názvem Příbram Pride … FOTOGALERIE
Rožmitál ožívá odkazem Jakuba Jana Ryby: Jedenáct nových laviček provede návštěvníky jeho příběhem Rožmitál ožívá odkazem Jakuba Jana Ryby: Jedenáct nových laviček provede návštěvníky jeho příběhem Odkaz Jakuba Jana Ryby bude v Rožmitále pod Třemšínem připomínat jedenáct nových … ZAJÍMAVOSTI
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz