14. 3. svátek má Matylda a Rút

Hnutí Chcípl pes svolalo další demonstrace po celé ČR, hlavní bude v Praze

5. ledna 2022   (13:23)
Hnutí Chcípl pes svolalo další demonstrace po celé ČR, hlavní bude v Praze
foto: pribram.cz/Michal Čeleda

V sobotu se jich bude konat šest v různých městech po republice, hlavní akce je naplánována na neděli na pražském Václavské náměstí.


Hnutí Chcípl pes svolalo na tento víkend několik demonstrací proti vyhlášce o povinném očkování proti covidu-19 pro vybrané profesní skupiny a lidi nad 60 let. V sobotu se jich bude konat šest v různých městech po republice, hlavní akce je naplánována na neděli na pražském Václavské náměstí. Příští týden se budou konat další dvě demonstrace v Praze a jedna v Plzni. Novinářům to dnes řekli zástupci hnutí.

Demonstrace se budou v sobotu od 14:00 konat v Brně, Olomouci, Karlových Varech, Českých Budějovicích a Ústí nad Labem, v Bruntále akce začne v 16:00. V neděli se účastníci sejdou ve 14:00 na Václavském náměstí a následovat bude pochod na Hradčanské náměstí. Následující neděli 16. ledna se bude konat obdobná demonstrace v Plzni a v úterý 11. ledna hnutí svolalo demonstraci na Malostranské náměstí zaměřenou proti vládou plánované úpravě krizového zákona.
Předseda hnutí Jakub Olbert dnes řekl, že další města ještě přibudou a Chcípl pes bude protestní akce svolávat tak dlouho, dokud vláda nezruší očkovací vyhlášku. Hnutí podle něj také v úterý 18. ledna podpoří na Malostranském náměstí demonstraci za to, aby byl bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) vydán Sněmovnou k trestnímu stíhání. Seznam všech plánovaných demonstrací je na webu hnutí.
Kritizovanou vyhlášku schválila bývalá vláda a zavádí od března povinné očkování pro zaměstnance zdravotnických zařízení a studenty zdravotnických oborů, pro pracovníky v sociálních službách, hasiče včetně části dobrovolníků, vojáky a jejich aktivní zálohy, pro policisty a městské strážníky nebo celníky. Tyto skupiny musí mít do 28. února dokončené očkování. Nová vláda Petra Fialy (ODS) chce vyhlášku upravit a odstranit z ní minimálně povinnost vakcinace pro seniory. Olbert označil tlak ze strany institucí na dotčené zaměstnance či studenty za vydírání.

Akce na dnešní tiskové konferenci podpořil Václav Hrabák, který zastupuje deklaraci lékařů odmítajících povinné očkování. Tu podle něj zatím podepsalo asi 1900 lékařů a celkem ji podpořilo přes 80.000 lidí. Dodal, že vznikly i deklarace zdravotních sester, členů integrovaného záchranného systému, studentů či právníků. Mluvčí všech deklarací podle něj plánují na pátek společnou tiskovou konferenci. Demonstrace dnes podpořili také zástupce ředitele městské policie Milovic Jaroslav Kužel a zástupkyně studentské iniciativy Změna Matrixu Anet Hlinčíková.
Iniciativa Chcípl PES vznikla jako protest proti opatřením omezujícím provoz restaurací. Jako politické hnutí Otevřeme Česko - Chcípl PES poté kandidovala ve sněmovních volbách, ve kterých hnutí získalo 0,4 procenta hlasů. Po volbách se na jejích akcích začaly podílet desítky drobných uskupení a stran, které sdílí kritický pohled na kroky vlády. Na demonstraci, kterou hnutí pořádalo loni 17. listopadu, se podle odhadu policie na pražském Staroměstském náměstí sešlo na 10.000 lidí.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka








Další články

Vojenské lesy vydaly upozornění pro návštěvníky: Cesta k zámečku Tři Trubky bude dočasně omezená Vojenské lesy vydaly upozornění pro návštěvníky: Cesta k zámečku Tři Trubky bude dočasně omezená Vojenské lesy a statky ČR (VLS) vydaly varování všem návštěvníkům. V pondělí 16. a v … NEPŘEHLÉDNĚTE Bioodpad v Příbrami končí i v lese. Městské lesy ukazují fakta, která část veřejnosti nechce slyšet Bioodpad v Příbrami končí i v lese. Městské lesy ukazují fakta, která část veřejnosti nechce slyšet Povinný sběr bioodpadu v Příbrami vyvolal mezi částí veřejnosti silné reakce. Někteří … NEPŘEHLÉDNĚTE Učitelé ZUŠ Antonína Dvořáka zahrají benefiční koncert pro dětské pacienty Učitelé ZUŠ Antonína Dvořáka zahrají benefiční koncert pro dětské pacienty Tradice pomoci pokračuje – učitelé hudby a zpěvu připravili koncert na podporu … NEPŘEHLÉDNĚTE Policie v Příbrami rozdávala pokuty: Nepřipoutaní, mobily, drogy i zákazy řízení Policie v Příbrami rozdávala pokuty: Nepřipoutaní, mobily, drogy i zákazy řízení Policisté se v týdnu zaměřili na speciální dopravní kontrolu, která byla zaměřena … FOTOGALERIE Co je pro vás poslem jara? První čáp na komíně nebo sněženky? Co je pro vás poslem jara? První čáp na komíně nebo sněženky? Co je vlastně symbolem jara? Pro někoho je to návrat čápů na komíny, pro jiného první … FOTOGALERIE Jarní rituál, nebo sousedská válka? Jarní rituál, nebo sousedská válka? Jarní úklid se sirkou v ruce? Než škrtnete, zjistěte, jak pálit větve bez asistence … ZAJÍMAVOSTI Tipy na víkend: Den svatého Patrika, hokejové utkání a řada kulturních akcí Tipy na víkend: Den svatého Patrika, hokejové utkání a řada kulturních akcí Tento víkend si můžete vyzkoušet, jak asi vypadá atmosféra v tradiční irské hospodě, … NEPŘEHLÉDNĚTE Rožmitál čeká pestrý pátek: Jarní tvoření a Ping pongový ples k 50 letům stolního tenisu Rožmitál čeká pestrý pátek: Jarní tvoření a Ping pongový ples k 50 letům stolního tenisu Rožmitál pod Třemšínem čeká 13. března odpoledne a večer plné zábavy, kreativity a … KULTURA Tankování v Příbrami zdražuje. Konflikt na Blízkém východě rozhýbal ceny paliv Tankování v Příbrami zdražuje. Konflikt na Blízkém východě rozhýbal ceny paliv Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 36,90 Kč do 38,90 … AKTUÁLNĚ
MG ROADSHOW míří opět do Příbrami MG ROADSHOW míří opět do Příbrami Už 17. a 18. března ožije areál společnosti AUTA s.r.o. v Příbrami velkou … KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz