Hledání koronaviru pokračuje. Testuje se v kancelářích, průmyslu, na úřadech i v malých firmách
19. března 2021 (08:20)
foto: pribram.cz
Na koronavirus musí nově testovat i malé firmy. Větší společnosti mají tuto povinnost již déle, a tak přidávají další zkušenosti se samoodběry.
V příbramských firmách pokračuje testování proti novému typu koronaviru. Povinnost testovat se netýká pouze velkých průmyslových společností, ale také subjektů, které mají většinu zaměstnanců v kancelářích. V tomto týdnu navíc vláda schválila povinné testování pro firmy od deseti zaměstnanců. Zvládnout ho v prvním kole mají do 26. března.
„Ve všech provozovnách společnosti testujeme týdně více než 150 zaměstnanců, z toho asi 60 testů probíhá v Příbrami. Kromě zaměstnanců výdejny zboží, skladu a expedice provádíme testy také u pracovníků počítačových montáží,“ vysvětluje personální ředitelka e-shopu CZC.cz Jitka Sojaková s tím, že po pozitivním vyhodnocení jsou pracovníci okamžitě posíláni na PCR test. Při provádění antigenních samotestů ve vyhrazeném prostoru asistuje zaměstnancům pověřená osoba. Pozitivita ve společnosti CZC.cz se týká přibližně jednoho procenta zaměstnanců.
Testovací povinnost dopadá také na obce. Příbram ve středu informovala, že po první vlně testování zaměstnanců města nebyl zjištěn žádný pozitivní výsledek. Podle současných nařízení však i úřad musí pokračovat v testech v následujících týdnech.
Nejen na testovacích místech pokračuje diskuse, která se týká významu testování a spolehlivosti antigenních testů. Osobní zkušenost přidává Petr Šedivý, jednatel společnosti Polycasa: „Minulý týden mi vyšel pozitivní výsledek PCR testu. Následně na to, v rámci statisticky bezvýznamného pokusu, jsem se změnil v laboratorní myš. Vyzkoušel jsem tři antigenní testy od tří různých dodavatelů včetně toho, který používáme ve firmě. Ve všech případech byl výsledek negativní.“
Nutnost opakovaného testování ve firmách, při současném dodržování hygienických pravidel, ovšem zůstává. „Testy jsme dostatečně zásobeni a totéž platí pro ochranné pomůcky, ať už jde o respirátory, dezinfekci nebo ochranné rukavice. Důsledně dodržujeme také zásady nakládání s odpadem,“ podotýká Jitka Sojaková.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Další články
Ochranáři vylepšily v CHKO Brdy „porodnici“ pro mloky
Zaměstnanci Správy CHKO Brdy spolu ze zoologem okresního muzea Davidem Fišerem prožili …
ZAJÍMAVOSTI
Velikonočním vlakem údolím Vlčavy: historická jízda pro celou rodinu
Na železnici v Rožmitále pod Třemšínem už tuto sobou 28. března se můžete svézt …
TIP NA VÝLET
D4 u Staré Hutě se znovu zúží:. ŘSD začne další etapu rekonstrukce mostu
Dálnice D4 se od dubna opět zúží. Ředitelství silnic a dálnic zahájí demolici a …
DOPRAVA
Příbramská lékařka MUDr. Bartášková: Cukrovka je nemoc, kde úspěch léčby drží v rukou i pacient
Diabetes patří mezi nejčastější civilizační onemocnění současnosti a počet pacientů …
ZDRAVOTNICTVÍ
Změna barvy očí? Tentokrát opravdu natrvalo.
Toužili jste někdy po modrých, zelených nebo prostě jiných očích, než jaké máte od …
Kdo nabízí nejlepší internet v Příbrami? Přehled poskytovatelů, typů připojení i kvality
Rychlost a kvalita internetu v Příbrami se může lišit dům od domu. Někde vede optika, …
Končící zima vyjde středočeské silničáře o 100 milionů korun dráž než minulá, další náklady spolykají opravy
Končící zima vyjde středočeské silničáře dráž než minulá. Náklady na zimní údržbu …
DOPRAVA
Babička žije, pes hladoví a pravda bolí. Do Příbrami míří Modrý z nebe
Divadlo A. Dvořáka Příbram přichází s novou inscenací současného autora Michaela …
KULTURA
Jak bezbariérová je Příbram v roce 2026? Město se zlepšuje, lidé ale narážejí na problémy
Bezbariérovost se v posledních letech stává jedním z důležitých témat rozvoje města. V …
ANKETA
Dagmar Pecková: „Někteří lidé nemají odvahu říct pravdu. Já ano.“
Dagmar Pecková patří k nejvýraznějším českým umělkyním posledních desetiletí. Operní …
ROZHOVOR




