4. 12. svátek má Barbora
Hladinu Orlické přehrady křižovaly čluny Policie ČR a Státní plavební správy

4. července 2021   (11:33)
Hladinu Orlické přehrady křižovaly čluny Policie ČR a Státní plavební správy
foto: pribram.cz/Miroslav Pavlík/ilustr

Během akce policisté také zkontrolovali mladého muže na skútru, který se později dostal do problémů a během manévru na vodě svůj stroj potopil.


V sobotu 3. července proběhla na Orlické přehradě každoroční bezpečnostně preventivní akce s názvem „Bezpečně u vody“. Policisté společně s kolegy ze Státní plavební správy kontrolovali, dohlíželi, radili a snažili se před hlavní sezónou připomenout všem, kteří se na vodě i kolem pohybují, jak si bezpečně užít prázdniny.

„Během akce jsme zkontrolovali několik vůdců plavidel, zda mají předepsané doklady, vybavení lodí, zda nejsou pod vlivem alkoholu, což se u žádného z kontrolovaných kapitánů nepotvrdilo. Akci jsme spojili také s projektem „Řídím, piju nealko“, informovala policie.
 Policisté také zkontrolovali mladého muže na skútru, který se později dostal do problémů a během manévru na vodě svůj stroj potopil. Jezdci se naštěstí nic nestalo, z nesnází muži pomohli vodní záchranáři, kteří od 1. července na Orlíku opět pomáhají.
„Zajímavým případem bylo také plavidlo, které jsme na přehradě v minulých letech neviděli, celý obytný automobil na vodě. V tomto případě nebylo vše v pořádku a případ řeší Státní plavební správa,“ dodala policie.


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Ve středočeských nemocnicích je 447 lidí s covidem, zařízení omezují péči Ve středočeských nemocnicích je 447 lidí s covidem, zařízení omezují péči V posledních třech dnech přibývalo zhruba po 20 pacientech s covidem denně Ministr zdravotnictví nedoporučuje návštěvu čerta a Mikuláše, případně mají mít respirátory Ministr zdravotnictví nedoporučuje návštěvu čerta a Mikuláše, případně mají mít respirátory Další protiepidemická doporučení se chystají k vánočním svátkům. V Novém Kníně ukradl zloděj cigarety za tři tisíce. Do pátrání se zapojilo 11 policejních hlídek i vrtulník V Novém Kníně ukradl zloděj cigarety za tři tisíce. Do pátrání se zapojilo 11 policejních hlídek i vrtulník Po pachateli policie pátrá, ujížděl směrem k hlavnímu městu. Příbramská nemocnice od pondělí opět spustí aplikaci protilátek Příbramská nemocnice od pondělí opět spustí aplikaci protilátek Počet pacientů s koronavirem během tohoto týdne poklesl. Po nárazu auta do stromu museli hasiči řidičku vyprostit, cestovala s malým dítětem Po nárazu auta do stromu museli hasiči řidičku vyprostit, cestovala s malým dítětem Žena utrpěla vážné poranění hlavy. S napojením na umělou plicní ventilaci byla letecky … Příbramští zastupitelé budou jednat o rozpočtu i ceně vodného Příbramští zastupitelé budou jednat o rozpočtu i ceně vodného Poslední jednání zastupitelstva v letošním roce proběhne v pondělí 6. prosince. Na … Setkání při bronzové adventní neděli bude na březohorském náměstí J. A. Alise. Setkání při bronzové adventní neděli bude na březohorském náměstí J. A. Alise. V kostele sv. Vojtěcha bude vystupovat Vepřekův smíšený sbor a zapálena bude také … Bezdomovec v Březnické pravděpodobně zemřel na otravu oxidem uhelnatým Bezdomovec v Březnické pravděpodobně zemřel na otravu oxidem uhelnatým V Příbrami v noci na čtvrtek hořela garáž, uvnitř našli hasiči mrtvého muže. Speciálně … Dětský domov v Lazci letos přivítal pět nováčků, čtyři z nich jsou sourozenci Dětský domov v Lazci letos přivítal pět nováčků, čtyři z nich jsou sourozenci „Z domova odešlo na konci školního roku pět dospělých dětí, které ukončily střední …
Testování v příbramských školách odhalilo necelé procento pozitivních žáků Testování v příbramských školách odhalilo necelé procento pozitivních žáků Nejvíc ohnisek je ve školách a začínají se objevovat ohniska v zařízeních sociální …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz